Dlaczego pan młody nie powinien widzieć sukni?

Dlaczego pan młody nie powinien widzieć sukni? 19305

„Pan młody nie powinien widzieć sukni przed ślubem” – powtarzają wszyscy wkoło. Owszem, jeden ze ślubnych przesądów mówi o tym, że pokazywanie panu młodemu kreacji panny młodej przed zaślubinami, a nawet wspólny jej wybór to zapowiedź niezgody i nieszczęścia. Skąd się wziął ten zabobon? Dawniej małżeństwa były aranżowane. Według tradycji starożytnych Rzymian, przyszli małżonkowie widzieli się dopiero w dniu ślubu, a pan młody mógł ujrzeć oblicze swojej małżonki dopiero po wypowiedzeniu słów przysięgi.

Co jednak jeśli w przesądy nie wierzymy, a dalej zastanawiamy się, czy takie wyrzeczenie ma sens? Mam nadzieję, że moje argumenty za utrzymaniem tajemnicy będą dla Was przekonujące!

janachowska.pl

Pierwsza reakcja

Chwila, kiedy Twój narzeczony widzi Cię po raz pierwszy w całej okazałości, jest chwilą bezcenną. Ta ekscytacja w jego oczach, zachwyt a niekiedy też towarzyszące im głębokie wzruszenie to emocje, które będziesz wspominała do końca życia. Szczególnie, jeśli na co dzień Twój mężczyzna ma pokerową twarz i nie miałaś okazji poznać go od tej „słabej” strony aż tak dobrze. Jeśli chcesz zachować ten widok, możesz poprosić fotografa, aby był z Wami w tym momencie. 

 • Dlaczego pan młody nie powinien widzieć sukni? - zdjęcie 1
  fot. instagram.com/chelseaerwinweddings
 • Dlaczego pan młody nie powinien widzieć sukni? - zdjęcie 2
  fot. instagram.com/intimateweddings

Zauroczeni sobą

Twoja chęć pokazania w końcu sukni narzeczonemu, ale też jego pragnienie zobaczenia w niej Ciebie buduje podekscytowanie nie tylko w dniu Waszego ślubu, ale też w całym procesie przygotowań. Zabawcie się tym czasem! Ukrywanie sukni, jak najpilniej strzeżonego na świecie sekretu sprawi, że oboje będziecie mieli motylki w brzuchu! To jest zdecydowanie jeden tych momentów, kiedy tajemnice przed sobą są po prostu na miejscu.

concept store
 • Dlaczego pan młody nie powinien widzieć sukni? - zdjęcie 3
  fot. instagram.com/medisproject.photography
 • Dlaczego pan młody nie powinien widzieć sukni? - zdjęcie 4
  fot. instagram.com/juliaaline__

Zły dzień 

Wcześniejsze pokazanie sukni Twojemu wybrankowi może obudzić u Ciebie złe emocje. Możesz trafić na dzień, kiedy ktoś w pracy go zdenerwował albo po prostu będzie skoncentrowany na czymś innym. Wtedy jego reakcja niekoniecznie będzie taka, jakiej oczekiwałaś. A Ty będziesz przez resztę dni zastanawiać się czy dobrze wybrałaś i co jest w Twojej sukni nie tak. W najgorszym przypadku całe to nieporozumienie stanie się źródłem nieustannych kłótni i obwiniania się, a nawet rezygnacji z kreacji, którą wybrałaś. A po co fundować sobie takie przeżycia?

Rekomendowane artykuły