Dlaczego warto zatrudnić wedding plannera? Polecani konsultanci ślubni do organizacji Waszego wesela

Dlaczego warto zatrudnić wedding plannera? Polecani konsultanci ślubni do organizacji Waszego wesela 110499

Jeśli chcecie się dowiedzieć:

  • kim jest wedding planner?
  • za co odpowiada konsultantka ślubna?
  • kiedy nawiązać kontakt z wedding planerem?
  • jakie usługi świadczą wedding planerzy?
  • ile kosztuje pomoc ślubnych specjalistów?

Koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Kim jest wedding planner?

Wedding planner jest osobą, która bierze na siebie kompleksową organizację ślubu i wesela (lub tylko częściową). Zajmuje się obsługą wszystkich etapów planowania oraz przygotowań, a w razie życzenia państwa młodych zarządza także ceremonią i przyjęciem.

Do czego przyda się Wam konsultant ślubny?


Organizator wesel gwarantuje wsparcie w organizacji, pomoc w wyborze papeterii ślubnej, usługodawców czy sukni ślubnej (dla panny młodej) i garnituru (dla pana młodego), stara się działać zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i według Waszych potrzeb.

Podsuwa Wam gotowe rozwiązania, dzięki czemu będziecie opierać się na sprawdzonych sposobach planowania.


Większość konsultantów podczas planowania uroczystości sporządzi listę obowiązków do wykonania, zapyta, jakie usługi (np. fotografa, zespół) chcecie mieć na swoim weselu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu konsultanta możecie liczyć na nieocenioną pomoc we wszystkich ślubnych i weselnych kwestiach.

Odpowiedzialność konsultantki ślubnej

Konsultantka ślubna to zawód obarczony bardzo dużą odpowiedzialnością. W końcu ślub i wesele to uroczystości, które odbywają się prawdopodobnie raz w życiu. Kto nie chce, aby były idealne, i okazały się najpiękniejszym dniem Waszego życia?

Organizacja wiąże się z bardzo dużą dawką stresu, nieprzewidzianych sytuacji, ale także negocjacji z podwykonawcami i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik.

Jednocześnie oczekujmy, że osoba, która zorganizuje nasze wesele, będzie kreatywna i pomysłowa… Dobry wedding planner sprawi, że nasze wesele będzie niezapomniane zarówno dla nas, jak i gości. Bardzo istotne we współpracy jest zatem pełne zaufanie. Pomoc wedding plannera może okazać się gwarantem dobrej zabawy i wyjątkowych wspomnień.

wedding planner konsultant ślubny

Zobacz: Wedding planner – czy warto skorzystać z jego usług?

Kiedy nawiązać kontakt z wedding planerem?

Warto wziąć pod uwagę to, że współpracę z wedding plannerką zaleca się rozpocząć na 12 miesięcy przed ślubem. Jeśli chcecie wiedzieć, na co zwracać uwagę, wybierając konsultantkę ślubną, koniecznie zobaczcie porady naszej redaktor naczelnej Izabeli Janachowskiej. Więcej wskazówek, harmonogram przygotowań ślubnych i niezbędne checklisty znajdziecie w planerze Wedding Dream.

Specjalnie dla Was rozmawiamy z pięciorgiem wedding plannerów, aby pokazać, jak wygląda współpraca z konsultantami ślubnymi, i ułatwić Wam podjęcie decyzji w wyborze tego, który będzie Wam odpowiadać najbardziej.

Mucha z welonem zajmuje się organizacją wesela

wedding planner konsultant ślubny mucha z welonem
fot. Mucha z welonem

Jak zostałaś wedding plannerką?

Przez blisko 12 lat swojego życia zawodowego realizowałam projekty z obszaru public relations i komunikacji, dbając o wizerunek różnych firm i instytucji. Moja praca dawała mi dużą satysfakcję, ale muszę przyznać, że potrzeba zmiany na ,,ślubny kierunek’’ dojrzewała we mnie już od dawna. 

I tak narodziła się Mucha z Welonem – z miłości do… miłości. Z czasem utwierdziłam się w przekonaniu, że organizacja tego jednego z najważniejszych dni w życiu to droga, którą zamierzam podążać.

Wedding planner to praca, która bardzo mnie ekscytuje i ,,nakręca’’. Zawsze w pełni angażuję się w każdą realizację, szukam najlepszych rozwiązań dla pary młodej i niezmiernie cieszę się, że mogę być częścią ich świata w tym ważnym dniu.

Organizacja przyjęcia weselnego to również ogromna odpowiedzialność, zaangażowanie i dbałość o każdy detal. Widzieć jednak uśmiechniętą i zadowoloną parę młodą – bezcenne!

W jakich lokalizacjach pracujesz?

Realizuję głównie uroczystości zaślubin i przyjęcia weselne w województwie mazowieckim oraz jego okolicach. Nie ograniczam się jednak w żadnym stopniu i jeśli pojawia się ciekawy projekt ślubny do zrealizowania w innej lokalizacji, to też go podejmuję. 

Jaka estetyka i style wesela są Ci najbliższe?

Staram się nie zamykać na konkretny styl, gdyż każdy ma do zaoferowania coś innego. Każdy styl ślubny pasuje też do innego typu młodej pary i jej oczekiwań. Jako wedding planner prywatnie bardzo lubię style boho i rustykalny, które często się przenikają i są pełne luzu, naturalne oraz eteryczne.

baner cars

Czy istnieje minimalny budżet, z którym pracujesz? W jaki sposób wyceniasz usługę?

Jako wedding planner pracuję na mniejszych oraz większych budżetach. Wszystko jest jednak uzależnione od oczekiwań pary młodej i liczby elementów, jakimi mam się zająć w dniu przyjęcia weselnego. Po zapoznaniu się z nimi wyceniam każdą realizację indywidualnie.

Pierwszy kontakt z wedding plannerką – jak powinien wyglądać?

Pierwszy kontakt zazwyczaj jest mailowy lub telefoniczny. Następnie w zależności od preferencji przyszłych małżonków możemy spotkać się via Skype/WhatsApp lub osobiście. Na spotkaniu poznajemy się bliżej i rozmawiamy o oczekiwaniach dotyczących uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego oraz o planowanym budżecie – z  punktu widzenia organizacji całego przedsięwzięcia jest to przecież bardzo ważna kwestia.

Następnie podpisujemy umowę i przedstawiam ofertę współpracy, która zawiera moje pomysły i wstępny kosztorys. Po jego dopracowaniu i akceptacji przez parę młodą zajmuję się organizacją wesela, tego jakże wyjątkowego dnia.

Ile razy i jak często odbywają się spotkania podczas przygotowań?

Nie mam sztywnej liczby spotkań, która przypada na parę młodą. Wedding planner powinien być elastyczny, dlatego do każdej realizacji ślubnej podchodzę indywidualnie. W zależności od potrzeb, jakie mają klienci, odbywamy tyle spotkań, aż dopracujemy każdy szczegół. Z mojego doświadczenia wynika, że zazwyczaj wystarcza nam komunikacja mailowa lub krótkie rozmowy online, co często też preferują pary młode. 

fot. Magdalena Jaworska Fotografia
fot. Magdalena Jaworska Fotografia

Czy dzień ślubu skoordynujesz osobiście?

Tak, jak najbardziej. Dzień zaślubin i przyjęcia weselnego to czas, kiedy od rana jestem obecna w wybranym przez parę młodą miejscu i do późnych godzin nocnych koordynuję wszystkie prace. Sprawia mi to ogromną przyjemność, poza tym lubię mieć przeświadczenie, że wszystko jest ,,zapięte na ostatni guzik’’.

fot. Ślubna Chwila Michał Marton
fot. Closeupweddingstories

Kontakt: https://www.muchazwelonem.pl/

Wedding Land – konsultant ślubny

Jak zostałaś wedding plannerką?

Odkąd byłam małą dziewczyną, uwielbiałam oglądać filmy ze ślubów i wesel. Towarzyszyło mi to tak naprawdę przez całe życie. Ciągle oglądałam filmiki z uroczystości różnych par młodych i na bieżąco śledziłam panujące trendy weselne.

W końcu nadszedł taki moment w liceum, że trzeba było podjąć decyzję, kim chce się być po ukończeniu szkoły. Zdecydowałam, że pójdę na studia, ale także, że założę własną agencję ślubną, będę organizować niezapomniane uroczystości i robić dokładnie to, co kocham od dziecka.

wedding planner konsultant ślubny wedding land
fot. Anna Pudło

W jakich lokalizacjach pracujesz?

Pracuję na terenie całego kraju, choć głównie skupiam się na Śląsku i Małopolsce.

baner pudło

Jaka estetyka i style wesela są Ci najbliższe?

Najlepiej odnajduję się w organizacji uroczystości w stylu glamour, a także różnych odmianach tego stylu np. boho glam i jego tematycznych aranżacjach, choć moja głowa jest pełna pomysłów, a kreatywność pozwoli zorganizować wyjątkowy ślub i wesele w każdym stylu. Jestem po to, aby spełnić największe marzenia par młodych.

Jak przebiega współpraca/preferowana forma kontaktu?

Z parami młodymi spotykam się osobiście, jeśli istnieje tylko taka możliwość, jednak najczęściej wymieniamy się wszystkimi informacjami w formie mailowej lub telefonicznej.

Ile razy i jak często odbywają się spotkania podczas przygotowań?

To wszystko zależy od potrzeb pary młodej, a także jej dostępności. Organizując śluby par mieszkających za granicą, podczas całego okresu przygotowań spotykamy się kilkukrotnie, a większość spraw załatwiamy mailowo. W przypadku Par mieszkających w Polsce te spotkania są częstsze.

Częstotliwość spotkań zależy przede wszystkim od tego, czego oczekuje para młoda. Jeśli chce wiedzieć o każdym postępie organizacji i czynnie uczestniczyć w przygotowaniach, wszystko organizujemy wspólnie.

Są też pary, które chcą ograniczyć swój udział w organizacji uroczystości, np. ze względu na brak czasu, i podejmować ostateczne decyzje. Wtedy spotkania i kontakt są rzadsze, a zajęcie się organizacją ślubu przypada w większej mierze mi.

fot. Anna Pudło
fot. Wedding Land

Zobacz także: Organizacja ślubu i wesela – jakie błędy popełniamy najczęściej?

Czy dzień ślubu skoordynujesz osobiście?

Tak, oczywiście. Podczas dnia ślubu osobiście koordynuję przygotowania oraz całą uroczystość. Na koordynacji jesteśmy jednak w szerszym gronie i dodatkowo współpracuje ze mną drugi koordynator, a czasami i trzeci, jeśli jest większa uroczystość, aby nic nie zostało pominięte i wszystko było odpowiednio przygotowane.

Kontakt: https://www.weddinglandkamila.com/

Bride Side Wedding Planner – organizacja ślubu i wesela

wedding planner konsultant ślubny bride side
fot. Marta Sputo

Jak zostałaś wedding plannerką?

Odkąd pamiętam, angażowałam się w organizację – najpierw spędów rodzinnych, potem planowanie przyjęć dla znajomych, aż po organizację dużych imprez firmowych. Z pozoru każde z tych wydarzeń ma odmienny charakter, jednak to, co je łączy, to możliwość spełniania marzeń i zaskakiwania innych.

Właśnie za to pokochałam zawód konsultanta ślubnego i niezmiennie cieszy mnie sprawianie radości parom, z którymi współpracuję. Od niedawana zespół się powiększył i w wysokim sezonie działamy w duecie. Niezależnie od tego, czym się zajmujemy, wkładamy w swoją pracę całe serce.


W jakich lokalizacjach pracujecie?

Pracujemy głównie w Małopolsce, jednak jesteśmy w stanie dojechać wszędzie na terenie kraju.
Kto wie? Gdyby trafiła się piękna realizacja za granicą, nie mówimy nie.

baner concept store


Jaka estetyka i style wesela są Ci najbliższe?

Na pierwszym miejscu jest zawsze realizacja marzeń pary młodej i spełnienie ich wizji przyjęcia weselnego. Każda para jest wyjątkowa, dlatego przyjęcie weselne powinno odzwierciedlać ich styl i indywidualizm. Kochamy romantyczne, zwiewne, kwiatowe kompozycje i pastelowe barwy. Nazwałabym ten styl romantyczną elegancją z toskańską nutą.


Czy istnieje minimalny budżet, z którym pracujesz? W jaki sposób wyceniasz usługę?


Cena usługi nie zależy od tego, czy ktoś zorganizuje kameralne wesele na 20 osób z małym budżetem, czy duże przyjęcie na 200 osób.

Wszystko zależy od zakresu obowiązków i pomocy, jakiej potrzebuje para młoda. Zajmujemy się kompleksową organizacją wesela od A do Z, jak również częściową organizacją poszczególnych jego elementów. Od pierwszych konsultacji, aż po dopięcie ostatnich szczegółów.

Jesteśmy z parami młodymi na każdym etapie przygotowań, tak by cały proces przebiegł gładko, a jego zwieńczeniem był dzień ślubu. Zanim podpiszemy umowę, zawsze spotykamy się z parą, by omówić zakres naszej współpracy. Dopiero po takim spotkaniu przygotowujemy spersonalizowaną ofertę.

wedding planner konsultant ślubny bride side
fot. Pietraszkiewicz Love Photography
wedding planner konsultant ślubny bride side
fot. Pietraszkiewicz Love Photography


Jak przebiega współpraca/preferowana forma kontaktu?


Staramy się być jak najbardziej elastyczne i dopasować się do dostępności klientów. Nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz, jednak nie zawsze jest to możliwe. Część z naszych par preferuje kontakt telefoniczny, inne rozmowy m.in. na Skypie czy WhatsAppie, a jeszcze inne kontakt mailowy.

Oczywiście są pewnie kwestie, które muszą zostać ustalone w formie pisemnej, jak na przykład uzgodnienia umów z usługodawcami, przesłanie listy gości czy planu stołów. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom przyszłych nowożeńców.

film: Dwudziestadruga.pl – inspirujące zdjęcia i filmy


Ile razy i jak często odbywają się spotkania podczas przygotowań?

Podobnie jak w przypadku formy kontaktu, tak i tutaj nie ma czegoś takiego jak limit spotkań. Są pary, z którymi widzimy się częściej, są i takie, z którymi ze względu na ich ograniczoną ilość czasu czy brak możliwości przyjazdu do Polski spotykamy się rzadziej.

Niezależnie od tego, zawsze sporo rozmawiamy na początku przygotowań, gdy wybieramy salę weselną, oprawę muzyczną oraz fotograficzną.

Kolejna intensywna faza przygotowań przypada na około 2 miesiące przed ślubem, gdy dopinamy ostatnie szczegóły przyjęcia i tworzymy agendę weselną.

film: Evil Eye Weddings

Kontakt: https://bridesidewedding.com/

Prestige Music&Art Management – organizacja i koordynacja ślubu i wesela

fot. Studio Słoń

Jak zostaliście wedding plannerami?

Nazywam się Dominika Turek-Dmitriev i wraz z mężem Jonaszem Wróblem założyliśmy firmę Prestige Music&Art Management. Jonasz – z zawodu muzyk – zajął się głównie muzyczną stroną firmy, ja natomiast jako artystka cyrkowa przejęłam część artystyczną.

Pomysł na bycie konsultantami ślubnymi narodził się podczas planowania własnego ślubu. Poczuliśmy wtedy, że jest to rzecz, w której oboje się odnajdujemy. Zajęliśmy się  wszystkim. Dekoracje wykonaliśmy własnoręcznie, dopasowywaliśmy usługodawców do naszych potrzeb, sami przygotowaliśmy prezenty dla gości. Nasz dzień był perfekcyjny.

Towarzyszyło nam tego dnia jednak mnóstwo stresu. Zastanawialiśmy się, czy na pewno zadbaliśmy o każdy szczegół. Postanowiliśmy, że zostaniemy wedding plannerami i zadbamy o to, żeby zdjąć z barków przyszłych par młodych ciężar przygotowań tak, aby mogły w pełni cieszyć się tym ważnym dniem.

Nasza firma oferuje szeroki zakres usług: od atrakcji, wynajmu dodatków i dekoracji, profesjonalnego zespołu muzycznego do zaplanowania całego ślubu i wesela od podstaw.

W jakich lokalizacji pracujecie?

Pracujemy na terenie całej Polski, kilometry nie są dla nas przeszkodą. Głównymi lokalizacjami są województwa wielkopolskie, lubuskie i mazowieckie.

Jaka estetyka i style wesela są Wam najbliższe?

Najbliższe naszym sercom są wesela w stylu glamour. Przejazd karetą, taniec w chmurach i pokaz fajerwerków o północy to zdecydowanie nasz klimat i w tym najlepiej się odnajdujemy. Możecie liczyć na naszą pomoc przy wyborze stylu. Do każdej pary podchodzimy indywidualnie. Słuchamy uważnie i dostosowujemy się, realizując nawet najbardziej szalone i nietypowe pomysły, tak by dzień ten był wyjątkowy i niezapomniany.

Czy istnieje minimalny budżet, z którym pracujecie? W jaki sposób wyceniacie usługę?

Wszystko zależy od klientów i ich wymagań co do wesela. Nie mamy minimalnego budżetu. Każde wesele wyceniamy indywidualnie po rozmowie z parą.

Jak przebiega współpraca/preferowana forma kontaktu?

Ze względu na naszą działalność artystyczną jesteśmy dostępni dla klienta niemal 24/7. W większości są to wideorozmowy, maile, natomiast w razie konieczności spotkania osobiste.

Ile razy i jak często odbywają się spotkania podczas przygotowań?

Z własnego doświadczenia wiemy, że im bliżej uroczystości, tym więcej pytań nasuwa się parze. Dlatego na samym początku są to spotkania raz na dwa tygodnie, raz na miesiąc. Natomiast w ostatnich dniach przygotowań nawet codziennie.

Zobacz: Ślubny budżet – jak go zrobić i nie zwariować?

Czy dzień ślubu skoordynujecie osobiście?

Oczywiście! Nie moglibyśmy przejść obok tego dnia obojętnie. Jest to wydarzenie, które jest nie tylko niesamowicie ważne dla naszych klientów, ale również dla nas. Wspaniale jest wspierać w ten dzień osoby, z którymi pracujemy, i widzieć ich uśmiechy na ich twarzach.

Praca wedding plannera nie należy do najłatwiejszych, natomiast świadomość tego, że mogliśmy wyręczyć kogoś w przygotowaniach do najważniejszego dnia w życiu, i tym samym ściągnąć z jego ramion presję oraz stres związany z planowaniem, jest dla nas najcenniejsza.

Kontakt: info@prestigemanagement.pl

BlueBow Marta Wagner Wedding Planner – kompleksowa organizacja ślubu i wesela

fot. Ewelina Borowska Beauty-station

Jak zostałaś wedding plannerką?

Nazywam się Marta Wagner. Prywatnie jestem mężatką, mamą małego Jasia i wielką miłośniczką zwierząt. Pracowałam w korporacjach i uczestniczyłam w wielu międzynarodowych projektach. W 2016 roku z powodzeniem ukończyłam studia Master of Business Administration.

Osobiste doświadczenia spowodowały, że w 2021 roku postanowiłam całkowicie zmienić ścieżkę zawodową i zrealizować to, co kiełkowało we mnie już dłuższy czas – założyć własną agencję ślubną, którą nazwałam Blue Bow.

wedding planner konsultant ślubny BlueBow Marta Wagner
fot. Wojciech Zawarski

W jakich lokalizacjach pracujesz?

Mieszkam w Szczecinie, więc pracuję przede wszystkim w regionie zachodniopomorskim, ale nie wykluczam realizacji gdziekolwiek indziej w Polsce, Europie lub dalej na świecie.

Jaka estetyka i style wesela są Ci najbliższe?

Najbliższe mojemu sercu są rzeczy eleganckie, klasyczne, niekrzykliwe, ale mające w sobie „to coś”, co powoduje, że stają się wyjątkowe i zaskakujące. Uwielbiam naturalność. Uważam, że ślub powinien zapadać w pamięć, ale nie musi przytłaczać formą.

baner planer

Czy istnieje minimalny budżet, z którym pracujesz? W jaki sposób wyceniasz usługę?

Pracuję ściśle z określonym przez parę młodą budżetem. Swoje usługi wyceniam na podstawie wybranej formy współpracy, w zależności czy jest to kompleksowa organizacja, czy tylko częściowa. Również cena będzie inna w przypadku wyboru jedynie koordynacji dnia ślubu.

Wszystko zależy od liczby wybranych usług i ich czasochłonności. Całokształt zostaje ustalony na samym początku współpracy, co nie znaczy, że za obopólną decyzją i zgodą nie może się zmienić w trakcie procesu przygotowań ślubnych. 

fot. Wojciech Zawarski

Jak przebiega współpraca/preferowana forma kontaktu?

Można się ze mną kontaktować zarówno telefonicznie, jak i mailowo. Spotkania prowadzę na żywo lub online. Jest to kwestia indywidualna i zależy od uzgodnień z parą młodą. Także od przyszłych nowożeńców zależy, z jaką częstotliwością chcą się kontaktować lub odbywać spotkania. Początkowo kontakt nie jest aż tak częsty jak już w bezpośrednim okresie przed ślubem. 

Ile razy i jak często odbywają się spotkania podczas przygotowań?

Współpraca przebiega etapami. Pierwsze spotkania to kwestia ustalenia oczekiwań, przedstawienia oferty, pokazanie kosztorysu, a później ustalenie harmonogramu działań i budżetu ślubnego. Potem przechodzimy już do konkretnych wyborów podwykonawców, określenia stylu i charakteru uroczystości, wyboru strojów, dodatków, menu itp.

To długie i czasochłonne działania, trwające średnio od kilku do kilkunastu miesięcy, często okupione moim stresem, bo coś nie idzie po naszej myśli, a chcemy, żeby było idealnie. Zwieńczeniem całości jest dzień ślubu, który polega na jego koordynacji w oparciu o wcześniej spisany scenariusz. 

wedding planner konsultant ślubny BlueBow Marta Wagner
fot. Wojciech Zawarski

Ile osób zajmuje się koordynacją wesela?

Każdą uroczystość koordynuję osobiście wraz z dodatkową osobą wspierającą (lub nawet kilkoma w zależności od wielkości wesela). 

Podsumowując, to, co robię, to bardzo duża liczba działań i pracy, ale widok pary młodej mówiącej „tak” oraz wzruszenie gości wynagradza wszystko i pokazuje, że to naprawdę wdzięczny zawód.

Kontakt: https://bluebow.pl/

Czy macie zamiar zdecydować się na pomoc wedding plannera? Czy macie tak duże zacięcie organizacyjne, że tego typu rozwiązanie byłoby niemożliwe? Dajcie nam znać w komentarzu!

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły