Dzieci pary młodej w dniu ślubu

Dzieci pary młodej w dniu ślubu fot. iStock

O różnicach w podejściu do zapraszania najmłodszych gości na wesele już dla Was pisaliśmy. Znajdziemy zarówno zwolenników, jak i przeciwników ich obecności na przyjęciach. Istnieje jedna sytuacja, w której temat ten nie zostaje poddany żadnej dyskusji — kiedy wyjątkowymi gośćmi są dzieci lub dziecko samej pary młodej. Jaką rolę mogą pełnić pociechy w dniu ślubu rodziców? I o czym należy pamiętać, aby uniknąć zamieszania?

Przygotowania

Najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać, gdy angażujecie dzieci w swój ślub jest to, żeby dokładnie wytłumaczyć im ich zadania.

Nie mogą pojawić się żadne niedopowiedzenia i chwile niepewności, ponieważ nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której najmłodsi poczują się zestresowani lub zagubieni.

Wtedy najprawdopodobniej będą szukać pomocy u mamy lub taty, którzy w tak ważnym momencie zdecydowanie nie chcieliby uspokajać płaczącej pociechy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fine Art Wedding Photographers (@greglewisphotography) Lip 9, 2019 o 5:00 PDT

Podobny problem może pojawić się w trakcie samych przygotowań Panny Młodej. W przedślubnym chaosie mama zdecydowanie nie powinna być dodatkowo obarczona ubieraniem czy czesaniem dzieci.

Musicie więc zadbać o to, aby przy boku maluchów była znajoma osoba, która zatroszczy się o nie tak jak rodzice.

Niektórzy uważają, że najlepszym rozwiązaniem będzie zaangażowanie dziadków. Nie zapominajcie natomiast o tym, że oni również są wyjątkowymi uczestnikami uroczystości i chcą w pełni nacieszyć się tymi chwilami. Upewnijcie się więc czy ten dodatkowy obowiązek nie będzie dla nich zbyt dużym wyzwaniem i obciążeniem. Miejcie na uwadze także to, że jeżeli dziecko jest bardzo związane z mamą, nie można go na siłę izolować od jej przygotowań. Oczywiście, jeszcze jedna osoba powinna mieć na nie oko, ale jednocześnie najlepiej, aby mimo wszystko pociecha była obecna przy makijażu czy czesaniu.

Uroczystość

Jednym z najbardziej oczywistych pomysłów na zaangażowanie najmłodszych w ślub rodziców jest uwzględnienie ich w orszaku. Jeżeli jednak macie obawy przed powierzeniem im tak ważnej roli, jaką bez wątpienia jest niesienie obrączek, istnieją także inne rozwiązania. Wiele par decyduje się zaangażować swoje pociechy w sypanie płatków kwiatów przed kroczącą do ołtarza parą młodą.

W obu przypadkach możecie być pewni, że maluchy dostarczą gościom powodów zarówno do wzruszeń, jak i do śmiechu.

Wtedy również musicie pamiętać o wyznaczeniu osoby, która w razie „kryzysu” zajmie się pociechami. Jeżeli wiecie, że Wasze dzieci nie należą do najbardziej spokojnych i poukładanych, poproście ich opiekuna, aby nie dopuścił do sytuacji, w której maluch zacznie biegać po świątyni w trakcie ceremonii. Mówiąc „opiekun” mamy na myśli osobę bliską dziecku, której obecność zapewni mu komfort i spokój ducha. Nawet gdy zdecydujecie się na wynajęcie niani, zdecydowanie musi to być ktoś, kogo maluch już dobrze zna.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez George Charlotte And Louis (@princegeorgecharlottelouis) Paź 13, 2018 o 4:12 PDT

Wesele

Na przyjęciu weselnym dzieci Młodej Pary zdecydowanie powinny siedzieć na honorowym miejscu, czyli przy stole z rodzicami. Co zrobić z pociechami w trakcie imprezy, aby nie zabiegały stale o uwagę mamy i taty?

New Drop

Dobrym pomysłem będzie np. wynajęcie animatorki, która zapewni im różne atrakcje i zajmie ich zabawą.

Dodatkowo ułatwi to organizację i zapanowanie nad sytuacją, jeżeli zaproszone zostały inne dzieci. Urozmaicenie czasu maluchów pozwoli nie tylko odpocząć ich rodzicom. Niewątpliwie sprawi, że one także spędzą na przyjęciu wyjątkowo miłe chwile i będą po prostu bawić się na nim niemal tak dobrze, jak dorośli.

Do białego rana

Właśnie to tutaj zazwyczaj pojawia się problem. Zbliżają się godziny późnowieczorne i pociechy powoli stają się coraz bardziej marudne. Jedynym rozwiązaniem będzie położyć je do snu.

W związku z tym najlepiej już od samego początku mieć na uwadze tę kwestię i wybrać salę weselną
w lokalu oferującym miejsca noclegowe.

Wtedy nawet jeżeli maluch będzie domagał się obecności mamy, Panna Młoda nie będzie musiała znikać z własnego przyjęcia na dłuższy czas. Bez wątpienia w takim przypadku równie niezbędna będzie opiekunka, która przypilnuje śpiące dziecko lub dzieci.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Renee Buys (@reneebuys) Lip 2, 2019 o 3:36 PDT

Jeżeli jeszcze czekacie na dzień w którym zostaniecie mamami, ale zdecydowałyście się nie zwlekać ze ślubem, koniecznie obejrzyjcie ten film!

Rekomendowane artykuły