Faux pas na weselu – 6 błędów gościa weselnego

Faux pas na weselu - zdjęcie 2

Ślub to wielkie wydarzenie w życiu każdej pary. Zakochani są obciążeni ogromnym ładunkiem emocjonalnym związanym z organizacją przyjęcia, a jednocześnie muszą pamiętać o tym co tego dnia dla nich najważniejsze – o miłości! Dlatego uczestnictwo w tak ważnej ceremonii można potraktować jako zaszczyt. Para Młoda wręczając gościom zaproszenia daje im tym samym do zrozumienia, że chce przysiąc sobie wieczną miłość właśnie przed nimi!

Z tych powodów warto się postarać, aby nie dokładać narzeczonym zmartwień i nie sprawiać im przykrości drobnymi rzeczami. O co dokładnie może chodzić? Przeczytajcie!

Weselny dress code

Będąc w bliskiej relacji z Parą Młodą na pewno będziecie wiedzieć jakie dokładnie mają wymagania dotyczące weselnej stylizacji. Niektórzy narzeczeni są mniej, a niektórzy bardziej wrażliwi na kwestie dotyczące savoir vivre’u. Jeśli jednak nie macie z nimi kontaktu na co dzień, a na weselu nie ma określonego dress code’u, szczególnie Panie powinny uważać na kolorystykę swojego stroju. W tych czasach ciężko jest zakazać czegokolwiek. Mała czarna jest sukienką dobrą na każdą okazję, jednak jeśli nie jesteśmy pewni jak się ubrać, unikajmy koloru białego. Gama barwna jest niesamowicie szeroka – wszelkie róże, błękity, fiolety, zielenie to kolory, które fantastycznie sprawdzą się na weselu, a tę wyjątkową, symbolizującą czystość i niewinność biel, zostawmy Pannie Młodej. 

Warto jednak pamiętać, że mówimy tutaj o czystej bieli. Jeśli macie ochotę na sukienkę w kolorze śmietankowym lub ecru, możecie to oczywiście rozważyć! Są to jednak kolory na tyle zbliżone do bieli, że zawsze warto skonsultować ten pomysł z przyszłą żoną.

Faux pas na weselu - zdjęcie 6
Źródło: iStock

(Nie)prezent weselny

Brak funduszy na ślubny prezent to nie wstyd. Wstydem jednak jest obdarowanie nowożeńców pustą kopertą w obawie przed (nieuzasadnioną) kompromitacją. Dla Młodej Pary znacznie bardziej liczyć się będzie Wasza obecność od drogiego podarunku. Nikt nie spojrzy na Was krzywo, jeśli w kopercie znajdzie się 50 złotych zamiast 500 albo książka zamiast drogiej zastawy. Pamiętajcie, liczy się gest!

Szeptanie, krytyka i pytania nie na miejscu

„Oj, ta sukienka to źle dopasowana!”, „Ciekawe ile kosztowały wszystkie te kwiaty?”, „Jesteś w ciąży, prawda?”… Obgadywanie za plecami młodej pary w dniu ich ślubu czy zadawanie sugerujących nieczyste intencje pytań na weselu jest niedopuszczalne. Wszelkie słowa krytyki, jeśli już muszą się pojawić, niech pojawią się w drodze powrotnej do domu. Oczywiście, każdy ma prawo do własnego zdania, jednak nie narażajmy siebie i narzeczonych na to, że dojdą do nich przez przypadek przykre, psujące ten dzień słowa. Wystrzegajcie się takiego faux pas na weselu.

New Drop

Podjadanie i podkradanie

Przyjęcie weselne jest po to, żeby pić, jeść i bawić się do białego rana! Ale na miejscu wesela. Chyba nie trzeba mówić, że chowanie alkoholu czy zawijanie przekąsek i słodkości w serwetki i wkładanie ich do prywatnych torebek jest nie do przyjęcia.

Faux pas na weselu - zdjęcie 5
Źródło: iStock

Potwierdzona (nie)obecność

Jednym z bardziej stresujących elementów organizacji wesela jest ułożenie listy gości. Zarówno towarzysko, jak i finansowo jest to bardzo trudne zadanie, ponieważ każda osoba na weselu generuje dodatkowy koszt. Dlatego goście weselni zazwyczaj proszeni są o potwierdzenie swojego przybycia. Jeśli postanowiliście przyjść, zróbcie wszystko, aby na weselu się pojawić. Oczywiście, są sytuacje wyjątkowe, ale wtedy nie pozostawiajcie Młodej Pary bez informacji o Waszej nieobecności. 

Zbyt wysoki procent…

…alkoholu we krwi. Jeśli wiecie, że macie słabą głowę, pijcie z umiarem. Młoda Para na pewno będzie szczęśliwa jak zostaniecie z nimi do samego końca imprezy, bez zbędnych kłótni i nieuzasadnionej agresji. Nie wspominając o fizjologicznych skutkach ubocznych zatrucia alkoholem.

Faux pas na weselu - zdjęcie 3
Źródło: iStock

Rekomendowane artykuły