Plejada gwiazd na gali otwarcia Festiwalu Filmowego w Cannes 122941

„Kochanica Króla” na otwarcie Festiwalu Filmowego w Cannes

Tegoroczny Festiwal otwierał francuski film „Kochanica króla”. Jak przyznają krytycy, obraz zdecydowanie nie jest dziełem epokowym. To, czym może przyciągnąć widzów i zjednać sobie serca publiczności jest uniwersalna, wciągająca opowieść o uczuciu, które rodzi się w świecie ich pozbawionym.

dzien matki

To, co z pewnością zwróciło uwagę wszystkich, to główna rola męska – w niej wystąpił Johnny Depp, który na srebrnym ekranie pojawił się po raz pierwszy od trzech lat. Nie jest, oczywiście, tajemnicą, że w ostatnim czasie gwiazdor „Piratów z Karaibów” był uwikłany w długi i trudny proces z byłą żoną Amber Heard. Mimo, że aktor ostatecznie został oczyszczony z zarzutu przemocy, nie wszyscy chcieli to przyjąć do wiadomości – stąd pojawiły się protesty, przeciwko „Kochanicy króla”.

Honorowa Złota Palma dla Michaela Douglasa – Festiwal Filmowy w Cannes 2023

Jednym z ważniejszych punktów wieczoru było z pewnością wręczenie Honorowej Złotej Palmy za całokształt twórczości Michaelowi Douglasowi. Kiedy odbierał statuetkę przyznał, że ta nagroda wiele dla niego znaczy, zdobył się też na żart.

New Drop

Na całym świecie są setki festiwali, ale Cannes jest tylko jedno. I ma już siedemdziesiąt sześć lat, co oznacza, że jestem starszy nawet niż ten festiwal. Mam stąd wiele wspaniałych wspomnień. Pamiętam radość ze spotkań z ludźmi z różnych krajów, kultur.

Na czerwonym dywanie gwiazdorowi towarzyszyła żona, Catherine Zeta-Jones i córka Carys Zeta Douglas. Co ciekawe, para przez jakiś czas chroniła wizerunki swoich dzieci. Kiedy ich córka podrosła, zaczęła towarzyszyć mamie w licznych wydarzeniach: pokazach mody, premierach filmowych, czy balach charytatywnych. Za każdym razem, kiedy pojawiają się razem wzbudzają zachwyt fanów.

Nie inaczej było tym razem- cała trójka pojawiła się na czerwonym dywanie we wtorkowy wieczór. Catherine ubrana była w olśniewającą, czerwoną suknię z bardzo głębokim dekoltem, Carys zaś postawiła na jasną, prześwitującą kreację na bardzo cienkich ramiączkach.

Festiwal Filmowy w Cannes: Uma Thurman w kreacji Dior

W tym roku Uma Thurman postawiła na zachwycającą, delikatną suknię wykonaną z satyny w odcieniach beżu i zgaszonego różu. Minimalistyczna, prosta kreacja ze spódnicą o kroju litery A mogłaby być nieco nudna sama w sobie, ale aktorka zdecydowała się ją przełamać imponującą czerwoną peleryną, która naprawdę robiła efekt wow. Jedyne, co może zaskoczyć, to dobór obuwia – gwiazda wystąpiła w… japonkach.

Co ciekawe, podobnie jak państwo Douglas, Uma Thurman także zabrała na czerwony dywan swoje dziecko, syna Levona Hawke

Festiwal Filmowy w Cannes: Naomi Campbell

Trzeba przyznać, że prosta, choć bardzo efektowna kreacja modelki wyglądała przepięknie, kiedy Naomi Campbell pozowała fotoreporterom na francuskim czerwonym dywanie. Srebrna, błyszczącą suknia wykonana w całości z ciężkiej, cekinowej tkaniny zachwycała swoją prostotą i oszałamiającym błyskiem.

Catherine Deneuve na Festiwalu Filmowym w Cannes

Aktorka nie tylko olśniewała na czerwonym dywanie w pięknej, granatowej sukni, ale także została bohaterką plakatu promującego 76. edycję festiwalu w Cannes. Czarno-białe zdjęcie aktorki, które zawisło na fasadzie Pałacu Festiwalowego pochodzi z melodramatu „Zawirowania serca”.

Zdjęcie główne: East News

Rekomendowane artykuły