Fryzjer przed ślubem – 10 najczęściej zadawanych pytań

Fryzjer przed ślubem

Czy zagęszczać włosy na ślub? Czy zagęszczać włosy na ślub? Czy zagęszczać włosy na ślub? Problemy z włosami budzą dużo wątpliwości i pytań zwłaszcza przed ślubem. Poprosiliśmy stylistów fryzur, by odpowiedzieli na te, które powtarzają się najczęściej.

UWAGA! Fryzura na ślub to kwestia kluczowa. Jakich błędów się wystrzegać? Tłumaczy Izabela Janachowska, redaktor naczelna janachowska.pl. Sprawdź:

janachowska.pl

Fryzjer przed ślubem: Na ile dni przed weselem ufarbować włosy?

Nie możesz zostawiać tego na ostatnią chwilę, ale też nie rób za wcześnie, bo ryzykujesz, że pojawią się odrosty – odpowiada Piotr Postek, stylista fryzur.

Optymalny termin farbowania włosów to 7-10 dni przed ślubem. Wtedy kolor będzie nadal świeży i nie będzie widać odrostów.

concept store

A Ty będziesz miała wystarczająco dużo czasu, gdyby trzeba było jeszcze wprowadzić poprawki i np. powtórzyć farbowanie. 

Jeśli jednak decydujesz się na dużą zmianę koloru, na przykład chcesz przejść z ciemnego brązu na blond , to musisz się liczyć z tym, że koloryzacja będzie wymagała kilku wizyt. W takim wypadku najlepiej zaplanuj pierwsze wizyty u fryzjera minimum 3 miesiące wcześniej.

Uwaga! Całkowita zmiana koloru to zabieg, który powinien wykonać doświadczony fryzjer. Odradzamy przechodzenie z głębokiej czerni na jasny blond w zaciszu domowej łazienki.

Kiedy zrobić próbną fryzurę? I jak się do niej przygotować?

Optymalny czas na próbną fryzurę to miesiąc przed ślubem, chyba, że chcesz wypróbować uczesania kilka razy – radzi Agata Szpejna, znany fryzjer.

Wtedy z reguły już masz kupioną suknię ślubną i dodatki. Powinnaś mieć przy sobie zdjęcie sukni, żeby fryzjer mógł zobaczyć styl kreacji. Weź też ze sobą welon lub inne, wybrane przez Ciebie ozdoby do włosów.

Musicie ustalić, jak mają być wpięte i sprawdzić, czy będą się dobrze trzymać. Przydadzą się też kolczyki, bo to ich wielkość i kształt mogą mieć wpływ na fryzurę.

Fryzjer przed ślubem, czyli jak wybrać najlepsze uczesanie?

Na fryzurę próbną weź też ze sobą zdjęcia fryzur, które Ci się podobają. Nie jedno zdjęcie, ale kilka! I nie oczekuj, że fryzjer ma zrobić dokładną kopię jednego wybranego uczesania, niezależnie od tego, czy Twoim marzeniem jest wysoki kucyk na wesele, czy romantyczne upięcie. Chodzi o to, by zrozumiał Twoje oczekiwania, gust i styl kreacji, ale miał też szansę zaproponować coś od siebie, uwzględniając kształt Twojej twarzy, gatunek włosów i to, jak się układają.

Pamiętaj! Nie wybrałaś tego fryzjera bez powodu. On ma już na koncie setki ślubnych fryzur i naprawdę wie, co mówi, jak Ci coś odradza albo poleca.

Czy zagęszczać włosy na ślub?

Przedłużenie i zagęszczenie włosów będzie dobrym rozwiązaniem zarówno przy upięciach, jak i lokach czy falach – mówi Piotr Postek, fryzjer z ogromnym doświadczeniem – W tym dniu objętości nigdy nie za dużo. Fryzura jest też bardziej trwała, a ozdoby i welon lepiej się trzymają.

Możesz przedłużyć włosy na dłużej albo tylko na ślub. Warto wtedy zdecydować się na włosy dopinane metodą clip in (na spinki) i dobrać je idealnie do swojego koloru.

Będą niewidoczne i nie obciążą włosów. Możesz też postawić na ostatni hit wśród gwiazd – naturalne włosy na żyłce, ale pamiętaj, że wyglądają świetnie tylko przy rozpuszczonych włosach – dodaje Piotr Postek.

Fryzjer przed ślubem: Kiedy najpóźniej podciąć włosy?

Bezpieczny czas to 3-4 tygodnie przed ceremonią. Żeby usunąć zniszczone końcówki, ale też dać włosom czas, żeby ich końce nie były za sztywne i ładnie się układały.

Chyba, że chcesz mieć nowoczesną, geometryczną fryzurkę. Wtedy ostatnie podcięcie powinno mieć miejsce kilka dni przed ślubem – dodaje Agata Szpejna.

Co powinnam zrobić jako pierwsze przed ślubem – fryzurę czy makijaż?

Najpierw powinna być zrobiona fryzura, bo mycie włosów, a potem używanie gorącej suszarki i lokówki może zniszczyć makijaż.

Im później wykonamy make up, tym dłużej będzie się trzymał, a twarz będzie wyglądała świeżo.

Ale jeśli fryzjer i makijażystka są umówieni w tym samym czasie, to możesz to połączyć, np. podsuszone lekko włosy nawinąć na wałki i w tym czasie zrobić makijaż. 

Na którą umówić się do fryzjera w dniu ślubu?

Pamiętaj, że dzień Twojego ślubu będzie dość… wariacki. Oczywistym jest, że tego dnia nastąpi kulminacja wszystkich przygotowań. Dlatego zaplanuj wszystko o wiele wcześniej, najlepiej wypisując sobie całą agendę na kartce lub w notatniku w telefonie.

Spróbuj w dniu ślubu zostawić na sobie najmniej zadań. Wszystko po to, byś mogła skupić się na sobie. Jeżeli poddasz się stresowi, to nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Rodzina i przyjaciele na pewno pomogą dopiąć wszystkie sprawy organizacyjne. Wspomnieliśmy już, że najpierw musisz wykonać fryzurę, a dopiero potem make-up. Postaraj się umówić fryzjera zatem na kilka dobrych godzin przed godziną ślubu.

Potem od razu zadbaj o make-up – Panny Młode często korzystają z obydwu usług w tym samym salonie – to bardzo wygodne. A jeszcze bardziej komfortowo poczujesz się, gdy fryzjerka i makijażystka odwiedzą Cię w domu. Nie stracisz czasu na dojazd.

Czy zmiana koncepcji fryzury w dniu ślubu wchodzi w grę?

Próbna fryzura ślubna to podstawa do tego, by upewnić się, że takie a nie inne uczesanie będzie idealne. To jeszcze dobry moment na to, aby całkowicie zmienić koncepcję. Na pewno nie wolno robić tego w dniu ślubu. To strata cennego czasu i za duże ryzyko, że cały plan dnia się wysypie. –

Zdarzyło mi się kiedyś, że Panna Młoda wpadła w panikę w dniu swojego ślubu i stwierdziła, że jednak marzyłaby o innej fryzurze ślubnej. To było tuż po tym, jak skończyłam ją czesać. Uczesanie wyszło identycznie jak to próbne, którym była zachwycona. Wytłumaczyłam jej bardzo spokojnie, że to nie czas na zmiany.

Po pierwsze – mogłybyśmy nie zdążyć, po drugie – za duże było ryzyko tego, że kolejna fryzura jej się nie spodoba. Na szczęście po kilku głębokich wdechach stwierdziła, że wszystko jest w porządku i zostaje przy „starej” fryzurze – opowiada Magdalena Spadek, fryzjerka.

Fryzura na ślub

Czy w grę wchodzi fryzura ślubna pełna brokatu i ciężkich ozdób?

Wiele Panien Młodych upiera się, aby fryzury w dniu ich ślubu były bardzo „bogate”. Na przykład życzą sobie ogromnej ilości ozdób, skomplikowanych koków czy sporej ilości… brokatu.

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale warto nie ulegać dziwnym „trendom” przede wszystkim ze względu na komfort. A raczej jego brak, gdy fryzura będzie bardzo ciężka i sztywna.

Styliści fryzur zalecają jednak pójście ku naturalności, co nie oznacza, że uczesanie nie wymaga dużej ilości pracy dobrego profesjonalisty. Sprawdzony fryzjer pomoże dobrać odpowiednią fryzurę, która przetrwa ten ciężki dzień, tańce i nawet niepogodę, ale jednocześnie nie będzie ciężka i niewygodna w noszeniu.

Ile wcześniej należy umówić wizytę w salonie?

Izabela Janachowska, redaktor naczelna portalu janachowska.pl, zaleca aby wizytę w salonie fryzjerskim w celu wykonania uczesania Panny Młodej, umawiać już 3 miesiące przed ślubem. Harmonogram poszczególnych zadań przed wielkim dniem znajdziesz w aplikacji Wedding Dream, dzięki której o niczym nie zapomnisz. W tym terminie warto zadbać także m.in. o termin u wizażystki.

Oczywiście moment umówienia wizyty u fryzjera zależy od dostępności danego specjalisty. Ci bardziej rozchwytywani mają kalendarze wypełnione po brzegi z dużym wyprzedzeniem. Styliści fryzur z mniejszych miejscowości mogą mieć krótsze terminy. Nie warto jednak zwlekać. Lepiej umówić się za wcześnie niż za późno. W przeciwnym razie do wyboru mogą zostać fryzjerzy, którzy niekoniecznie spełnią wysokie wymagania.

Fryzura ślubna to niezwykle ważny element tego wyjątkowego dnia. Panna Młoda powinna przecież zachwycać, a to właśnie włosy są kluczowe w odbiorze. Trzeba jednak pamiętać, że uczesanie musi być nie tylko piękne, ale też… wygodne w noszeniu. Powodzenia!

Rekomendowane artykuły