Gwiazdy na weselu. Ile zapłacisz za taką atrakcję?

gwiazdy na weselu

Gwiazda na weselu, która da występ artystyczny, to przywilej nie tylko dla sławnych i bogatych. To błędne przekonanie wielu narzeczonych planujących swój ślub. Zorganizowanie takiego koncertu nie jest niemożliwe. Wynajęcie gwiazdy na wesele nie jest niczym skomplikowanym! Warto wiedzieć jednak, gdzie szukać, do kogo się zwrócić i ile kosztuje gwiazda — w zależności czy to będzie występ jednego artysty, czy znany zespół weselny? Taki pokaz, gdzie wystąpią gwiazdy disco polo lub najpopularniejsi piosenkarze zagraniczni może pochłonąć większą część ślubnego budżetu. Może być jednak niezapomniany!\

Gwiazda na weselu, czyli marzenia warto spełniać

Wiecie, że w tym wielkim dniu, wszystkie Wasze marzenia mogą się spełnić? Nawet te najbardziej zwariowane, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe. Gwiazda na weselu jest jednym z nich. Marzy Wam się magiczny pierwszy taniec? Może w jego trakcie specjalnie dla Was zaśpiewa Wasza ulubiona gwiazda? Brzmi nierealnie? Nic bardziej mylnego, zaprosić można każdego, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i… zasoby portfela. 

Występ gwiazdy na weselu z pewnością zostanie zapamiętany na długi czas przez wszystkich gości, nawet tych bardzo wymagających. Bez wątpienia taka niespodzianka, gdzie występują artyści — gwiazdy na weselu, przyćmi wszystkie inne, na pozór oryginalne i pomysłowe atrakcje czy stylizacje na wesele. Jednak pewnie zastanawiacie się, ile trzeba zapłacić za taki efekt „wow”?

gwiazdy na weselu
Fot: Shutterstock

Gwiazda na weselu nie oznacza rezygnacji z zespołu

Niektórym wydawać, by się mogło, że stawki ustalone przez polskie piosenkarki pop czy ogólnie ujmując — artystów, to wygórowane kwoty, nieosiągalne do zapłacenia przez typową parę młodą. Dodatkowo, za tak duże pieniądze można byłoby wyprawić całe wesele. Poniekąd jest to prawdą, jednak koszt gwiazdy na weselu można dostosować do swojego budżetu. Agencje koncertowe otrzymują wiele zapytań o tego typu usługi i przyznają, iż zainteresowanie z każdym rokiem jest coraz większe.

Powinniście wziąć pod uwagę fakt, że  gwiazda na weselu — polscy artyści muzyczni czy piosenkarze zagraniczni — nie będzie dla Was grała do białego rana. Tego typu koncerty, trwają przeważnie godzinę, a zabawę przez resztę wieczoru musicie zorganizować sobie sami.

Dlatego też pamiętajcie, żeby w przypadku rezerwacji występu artysty, nie rezygnować z dobrego DJ’a czy tradycyjnego zespołu weselnego. Dla pary młodej oznacza to podwójny wydatek, jednak nawet na swoich koncertach, artyści na przykład polscy wykonawcy disco polo nie występują na scenie dłużej niż kilka godzin. Znane twarze mogą być udoskonaleniem, ale rzadko podstawą muzyki weselnej.

Pamiętajcie, że przy ustalaniu szczegółów z zatrudnianymi muzykami warto wspomnieć o pojawieniu się gwiazdy już na samym początku. Dzięki temu zbijecie cenę, dodatkowo zachęcicie tym zespół do współpracy.

Gwiazda na weselu a dodatkowe warunki

Podczas ustalania szczegółów dotyczących zaproszenia gwiazdy na wesele, koniecznie należy dowiedzieć się o dodatkowe warunki, które stawia artysta. Może się bowiem okazać, że oprócz zapłacenia za koncert, będziecie musieli jeszcze zapewnić mu dodatkowe udogodnienia, jak garderobę, nocleg czy pokryć koszty dojazdu na miejsce wesela. Niektórzy z nich mogą mieć specjalne życzenia odnośnie menu. Dlatego warto konkretnie zapytać, ile kosztuje taki koncert?

Obecność gwiazdy na weselu oznaczać może też dostosowanie się do jej życzeń w postaci np. braku publikacji konkretnych zdjęć, czy akceptacji tych profesjonalnych, które wykonane zostały przez zatrudnionego przez Was fotografa. Nie jest to jednak regułą. Wielu wokalistów dba jednak o wizerunek w social mediach. Wszystko zależy od tego, na którego z artystów się zdecydujecie.

gwiazdy na weselu
fot. Instagram/piekni.imlodzi.nieofficial

Jaki jest koszt wynajęcia gwiazdy na wesele w stylu disco polo?

Stawki artystów mogą się zdecydowanie od siebie różnić. Jest to kwestia indywidualnych ustaleń, lokalizacji imprezy, dostępności terminu i przede wszystkim wyrażenia chęci na występ samego artysty.  

Jeżeli lubicie disco polo i Wasi goście najlepiej bawić będą się przy takiej muzyce, warto rozważyć zaangażowanie wokalistów z tej grupy muzycznej.

Jak podaje www.katalogartystow.pl za występ Zenka Martyniuka z zespołem Akcent — możemy zapłacić od ok. 35 tysięcy złotych. Koszt pojawienia się Sławomira oscyluje wokół 27 tysięcy.

Interesują Was inne zespoły?

  • „Boys” na weselu to koszt od ok. 33 tys. zł.
  • Zespół „Classic” wymaga opłaty od 23 tys. zł.
  • Za „Weekend” zapłacimy od 32 tys. zł.
  • Schaza wystąpi za kwotę od 8 tys. zł.
  • Zespół „Piękni i młodzi” od 31 tys. zł.
  • „Łobuzy” od 19 tys. zł.

Po resztę cen gwiazd na wesele z kategorii disco polo zapraszamy na stronę katalogu artystów.

gwiazdy na weselu
fot. Instagram/ slawomir_gwiazda_rock_polo

Jaki jest koszt wynajęcia gwiazdy na wesele z gatunku pop?

Nie każdy jednak lubi bawić się w rytm muzyki disco polo. Jeśli jednak zdecydujecie, że to nie Wasz klimat lub styl, który nie przypadnie do gustu Waszym gościom, to możecie wynająć gwiazdę na wesele, której piosenki znają i kochają dosłownie wszyscy.

Żeby na Waszym weselu wystąpiły gwiazdy takie jak  Andrzej Piaseczny, Edyta Górniak, Kayah czy Enej trzeba zapłacić od 40 do 60 tys. zł. 

A ile kosztuje koncert Cleo?a ile Dawid Kwiatkowski bierze za koncert? Już informujemy! Decydując się na nieco młodsze pokolenie artystów sceny muzycznej, jak Cleo, Kamila Bednarka, Dawida Kwiatkowskiego, Ewę Farną, czy np. Honoratę Skarbek trzeba liczyć się z wydatkiem od ok. 20 do 50 tys. zł.

Zespoły, które przeżyły już swoje lata świetności, ale dalej koncertują i zabawiają publiczność, również mogą być świetnym pomysłem. Kto wie, może uda im się poderwać do tańca starsze pokolenie gości grając muzykę poprzednich dekad. Gwiazdy na weselu, jak Czarno–Czarni czy VOX za występ policzą około 20 tys. zł. 

Niestety fani bardziej rockowych brzmień mogą być trochę rozczarowani. Stawki gwiazd typu: Łzy, Varius Manx, Perfect czy Bajm sięgają nawet 60 tys. zł. Jednak nie w tym rzecz. Rockowo-popowe zespoły rzadko i bardzo niechętnie grają na tego typu imprezach. 

gwiazdy na weselu
fot. Instagram /cleo_don

Gwiazda na weselu spoza Polski

A może organizując atrakcje na wesele nie poprzestawać na naszych polskich artystach? Świat jest pełen wielkich gwiazd, więc przy odrobinie szczęścia oraz przy odpowiedniej ilości gotówki w budżecie ślubnym, na Waszym weselu może zagrać, chociażby Modern Talking!

Trzeba jednak mieć świadomość, że gwiazda światowego formatu posiada też iście światowe i gwiazdorskie ceny. Obecność gwiazdy na weselu w postaci Thomasa Andersa kosztowałby parę młodą nawet 100 tys. euro! 

Znane zespoły muzyczne, gwiazdy na weselu to wciąż rzadki widok. Zdarzają się jednak takie niespodzianki, które zapisują się na kartach historii.

Do takich należy, chociażby wesele z 1984 roku, które odbyło się w Poznaniu. Tego dnia w Polsce koncertował nie kto inny jak zespół Iron Maiden. Ponieważ w Polsce panował w tym czasie stan wojenny, próżno było szukać jakichkolwiek rozrywek po godz. 22:00, a tym bardziej alkoholu.

Muzycy postanowili nie poddać się tak łatwo i na szczęście pewnej pary młodej, trafili na… wesele. Doszło tam do pewnej transakcji – w zamian za alkohol, którego na weselu nie mogło zabraknąć nawet w stanie wojennym, zaproponowali swój koncert. O takiej historii zapewne marzyłaby niejedna para młoda.

Jeżeli więc chcecie, żeby wszyscy goście pamiętali o Waszym weselu i opowiadali  o nim znajomym, zaplanujcie na ten wyjątkowy dzień wyjątkową atrakcję! Gwiazda na weselu może być jedną z nich.

gwiazdy na weselu
fot. Instagram/ thomasanders_official

A jeśli zastanawiacie się, czy zdecydować się na zespół, czy DJ-a, zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu:

Aktualizacja: Natalia Midler

New Drop

Rekomendowane artykuły