Jak dobrać fryzurę ślubną?

Jak dobrać fryzurę ślubną?

Wybór fryzury ślubnej to niezwykle trudna decyzja! Podyktowana trendami, gustami, podpowiedziami rodziny i znajomych, inspirowana gwiazdami filmowymi i wyobrażeniami o swoim wielkim dniu. Jak zatem wybrać tę najlepszą?

Na pewno kojarzycie takie powiedzenie jak „bad hair day”. Kiedy jak kiedy, ale dzień ślubu zdecydowanie nie powinien do nich należeć! Fryzura ślubna powinna sprawić, że będziesz wyglądać i czuć się olśniewająco. Źle dobrana może zepsuć cały misternie tworzony look. Co zatem zrobić, żeby tak się nie stało? Przygotowałam dla Was kilka wskazówek.

New Drop

7 wskazówek do stworzenia idealnej fryzury

  • Pamiętaj, że wszystko musi ze sobą współgrać. Zarówno suknia, makijaż, jak i uczesanie powinny być z tej samej bajki.
  • Nie kieruj się wyłącznie trendami. Ważniejsze od tego, co widzisz na ekranie komputera czy w katalogu, jest to, co widzisz w lustrze. Nie każdemu pasuje wianek, bogate ozdoby czy inne nietypowe nakrycia głowy. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się na welon bądź inne ozdoby, decyzje te zdeterminują dobór fryzury.
  • Jeżeli planujesz dużo tańczyć, nie decyduj się na pierwszą fryzurę, która wpadnie Ci w oko. Te, które oglądasz w katalogach, muszą przetrwać jedynie kilkadziesiąt minut sesji zdjęciowej, w dodatku nie każda sprawdzi się w ruchu. 
  • Wiele zależy również od Twojego wzrostu. Jeśli jesteś wysoka, nie przesadzaj z wysokimi upięciami, które z kolei w przypadku osób niskich mogą dodać kilku centymetrów i wysmuklić sylwetkę.
  • Przed próbną fryzurą porozmawiaj ze swoim fryzjerem. Podpowie Ci, jakie uczesanie najlepiej pasuje do Twojego kształtu twarzy i czego lepiej unikać. Jeśli chcesz drastycznie zmienić fryzurę przed ślubem, czyli np. bardzo skrócić włosy bądź sprawić sobie grzywkę, której wcześniej nie miałaś, nie rób tego dzień, a nawet tydzień przed ślubem. Nie daje Ci to dużej szansy na ewentualne zamaskowanie niekorzystnej decyzji. Przed samym ślubem umów się na fryzurę próbną. Pozwoli to ograniczyć poziom stresu w dniu uroczystości.
  • Ślubne uczesanie powinno być również dostosowane do pory roku. Latem z pewnością będzie Ci wygodniej i chłodniej w spiętych włosach, a jesienią lepiej zrezygnować z loków — wilgoć w powietrzu, deszcz i wiatr nie będą im służyć!
  • Upewnij się, że fryzura przetrwa całą noc. Czasem wyobrażenia o tej wymarzonej stylizacji, skonfrontowane z Twoimi włosami i charakterem przyjęcia, zmuszają do zmiany decyzji. Dobrze jest też wiedzieć, że nie każda fryzura będzie pasować do konkretnego typu włosa. Warto też zwrócić uwagę na to czy ładnie się „rozpada”. W niektórych uczesaniach wypada zbyt wiele kosmyków, co wygląda nieelegancko. Dlatego przejdź się w swojej próbnej fryzurze na imprezę! To będzie dla niej świetny test.

Ostatnia i najważniejsza rzecz — to Ty musisz czuć się dobrze i podobać się sobie. Korzystaj z rad ekspertów i przyjaciółek, ale miej swoje zdanie. Jeśli nie czujesz się w czymś dobrze i komfortowo, nie decyduj się na takie rozwiązanie.

Tego unikaj!

Zobaczcie też kilka fryzur, których zdecydowanie… nie polecam! Mnóstwo lakieru, tapir, błyskotki — pamiętajcie, że często mniej znaczy więcej!

Fryzury ślubne: HOT & NOT

A jeśli chcecie posłuchać o tym co modne, a także o tym co zdecydowanie modne nie jest, zobaczyć jeszcze więcej inspiracji, a także ślubnych koszmarków to koniecznie obejrzyjcie najnowszy odcinek, w którym rozmawiam z Postkiem na temat trendów i błędów!

Rekomendowane artykuły