Jak dobrze przygotować się do ślubu w letnich miesiącach? Lista kontrolna dla nowożeńców

letnie wesele

1. Wybierzcie odpowiednią salę weselną

Jeśli jesteście na etapie planowania wesela w sezonie letnim, to Waszym głównym dylematem jest prawdopodobnie wybór odpowiedniej sali. Oczywiście jej wystrój musi korespondować z motywem przewodnim Waszej uroczystości. Jednak w sezonie letnim musicie zwrócić także uwagę na obecność klimatyzacji!

summer sale janachowska.pl

Klimatyzacja na weselu w upalne dni będzie prawdziwym ratunkiem zarówno dla Was jak i dla Waszych gości. W momencie, kiedy na zewnątrz będzie panował 30-stopniowy upał, będziecie mogli cieszyć się chłodem we wnętrzu obiektu weselnego. Pamiętajcie, że klimatyzacja chroni także przed szeregiem nieprzyjemnych objawów wynikających z przegrzania organizmu.

fot. Shutterstock

Nie będziecie musieli się martwić o spuchnięte kostki czy migreny, które najczęściej towarzyszą upałom. Wasi goście również za taką salę weselną Wam podziękują!

Zdecydowaliście się na wesele w plenerze w sezonie letnim? W tym momencie uruchomienie klimatyzacji nie będzie możliwe. Musicie jednak zadbać o ochronę przed palącym promieniami — zarówno dla siebie, jak i dla zgromadzonych na uroczystości osób.

Najlepsze rozwiązanie to dach na weselu, który skutecznie ograniczy promienie słońca i zapewni Wam dostęp do cienia. Jeśli jednak zorganizowanie takiej altanki lub pawilonu nie jest możliwe, to zadbajcie o to, by parasolka przeciwsłoneczna znalazła się przy każdym z miejsc siedzących.

fot. Shutterstock

2. Zadbajcie o odpowiednie nawodnienie organizmu

Zastanawiacie się jak dbać o zdrowie podczas gorących uroczystości? Okazuje się, że wcale nie będzie to takie trudne. Wszystkie strategie na upalne weselna jasno głoszą, że priorytetem powinno być dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu!

Opuchnięcie ciała czy inne obrzęki w upały wynikają głównie z zaburzeń w układzie limfatycznym. Jest to wynik niedostatecznej ilości wody, która w upalne dni znacznie szybciej ulatnia się z organizmu np. w postaci potu. Odwodnienie organizmu jest wyjątkowo niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Na Waszym weselu powinny pojawić się lodowate napoje, jak np. lemoniady czy dobrze schłodzone piwo. Co więcej, woda w butelce powinna być dostępna dla Was i Waszych gości przez całą uroczystość. Ciepłe napoje mogą się też znaleźć się na Waszej liście przygotowań przedślubnych, jednak w upalny dzień będą cieszyć się mniejszym zainteresowaniem.

Dobrym rozwiązaniem na letnie wesele są wszelkie fresh bary, a nawet i tradycyjny stół owocowy. Pomogą one w skutecznym gaszeniu pragnienia, a dodatkowo są zdrowe i smaczne!

3. Menu weselne dopasowane do pory roku

Rozważacie kwestię tego, jak zadbać o komfort gości w czasie upałów? Musicie odpowiednio skomponować jadłospis! Nie chodzi tu tylko o świeże napoje na upalnym weselu, ale przede wszystkim o dania główne i przystawki!

Ostra żywność —  nawet jeśli za nią przepadacie — nie będzie najlepszym rozwiązaniem na upalne dni. Chilli, pieprz cayenne czy inne, pikantne dodatki potęgują gromadzenie wody w ciele i wzmagają potliwość. Mogą one także doprowadzić do wystąpienia problemów trawiennych czy pogorszenia samopoczucia, szczególnie jeśli za oknem szaleją upały.

Wegetariańskie wesele
fot. Shutterstock

Postawcie więc na zdrowe, dobrze zbalansowane menu weselne. Skomponujcie je na bazie owoców, chłodników oraz lekkich mięs czy owoców morza. Jeśli na stole mają znaleźć się weselne ciasta, nie powinny one obfitować w słodkie, śmietanowe nadzienia. Wybierzcie wypieki na bazie owocowego nadzienia lub z dodatkiem orzeźwiającej mięty czy cytryny.

4. Pamiętajcie o odpowiednich upominkach dla gości

Upominki dla gości weselnych zwykle są największym dylematem każdej Pary Młodej. Często występują one w formie imiennych buteleczek z alkoholem lub delikatnych dodatków biżuteryjnych. Jednak podczas wesela w sezonie letnim, powinniście jednak postawić upominki praktyczne!

Wasi goście, mogą otrzymać np. chusteczki odświeżające. Będą mogli z nich korzystać przez cały czas trwania uroczystości. Ciekawym pomysłem będzie także woda termalna w butelce. Dzięki niej goście będą mogli się skutecznie chłodzić i radzić sobie z upałem.

Oczywiście powyższe pomysły na upominki, to tylko drobne sugestie. Możecie zdecydować się na przygotowanie nieco większych prezentów dla gości. Wówczas wspomniane „gadżety” mogą stanowić jedynie miły dodatek. O ile pozwala Wam na to budżet, zdecydujcie się na prezenty personalizowane. Zwykle zapadają one w pamięć na znacznie dłużej!

5. Spakujcie swoje kosmetyczki

Zastanawiacie się, jak się ochłodzić na weselu w gorące dni? Musicie dobrze przygotować swoje kosmetyczki, a wesele latem nie będzie większym problemem! Weźcie pod uwagę, że sezon letni sprzyja wszelkim odparzeniom, a ruch w upały kończy się wzmożoną potliwością.

Wobec tego co zabrać na weselne przyjęcie w gorące dni? Najważniejszy będzie antyperspirant! Wybierzcie ten o neutralnym zapachu, który będzie hamował nadaktywność gruczołów potowych. Dzięki temu nie zmiesza się on z zapachem ulubionych perfum i nie wpłynie na ich trwałość.

Możecie do Waszych kosmetyczek zapakować także coolery — specjalne, żelowe wkładki chłodzące. Są one dyskretne, a jednocześnie efektywne. Sprawdzą się one w sytuacjach, kiedy Wasz organizm zaczyna mocno odczuwać skutki zabawy w upale. Pamiętajcie jednak, by uprzednio schłodzić je w lodówce lub zamrażalniku!

Wiele Par Młodych rozważa kwestię tego, jak zapewnić sobie i gościom komfort na ślubie w czasie upałów? Przedstawiliśmy więc najlepsze sposoby na chłodzenie się na weselu, które powinny znaleźć się na przedślubnej liście kontrolnej nowożeńców.

Korzystając z naszych porad, odpowiednio przygotujecie Waszą uroczystość, a także zadbacie o gości weselnych. Wówczas całe wesele — nawet w najbardziej upalny dzień — będzie niezapomniane!

Rekomendowane artykuły