monarchowie po koronacji Karola III

Rodzina księżnej Walii na koronacji Karola III

Stało się już tradycją, że rodzice i rodzeństwo księżnej Kate uczestniczą w ważnych wydarzeniach związanych z brytyjską monarchią – nie inaczej było tym razem razem. Carole i Michael Middleton pojawili się w Opactwie Westminster, żeby uczestniczyć w tym ważnym dla córki, zięcia i wnucząt dniu.

Ojciec księżnej Walii postawił na klasyczny, wymagany protokołem morning suit (dzienny strój męski składający się z żakietu z przedłużonym tyłem, tzw. jaskółki oraz sztuczkowych spodni), zaś jej mama zdecydowała się na kolor, który ostatnio bardzo często pojawia się w stylizacjach kobiet związanych z brytyjską monarchią – do sukienki midi w odcieniu royal blue dobrała opaskę w tym samym kolorze, do tego szpilki w kolorze nude i niewielka torebka kopertowa

dzien matki

Jak ubrało się rodzeństwo księżnej Walii na koronację Karola III?

Na uroczystości pojawiło się także rodzeństwo księżnej: Pippa i James. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oboje przybyli bez małżonków. James, podobnie jak jego ojciec zdecydował się na klasyczny morning suit, Pippa zaś postawiła na suknię o kroju płaszcza w pastelowożółtym kolorze. Na głowie miała, oczywiście, kapelusz. Do stylizacji dobrała też cieliste szpilki i kopertową torebkę.

W mediach nie brakuje już porównań stylizacji pań Middleton do wcześniejszych modowych wyborów Kate. Czy rzeczywiście inspirowały się stylem swojej córki i siostry? Trudno powiedzieć.

Księżniczki Beatrycze i Eugenia oraz Zara Tindall na koronacji Karola III i Camilli

Niemała uwaga była skupiona była na dzieciach rodzeństwa króla Karola III, kiedy te pojawiły się w Opactwie Westminster. Media były ciekawe ich stylizacji, ale głównym powodem tego wzmożonego zainteresowania był z pewnością fakt, że towarzyszył im młodszy syn króla, książę Harry.

Księżniczka Beatrycze zdecydowała się na tę wyjątkową okazję założyć sukienkę w kolorze fuksjowym z bufkami przy rękawach i paskiem w talii, a jej młodsza siostra, która wraz z mężem spodziewa się dziecka, zdecydowała się na granatowy total look, w którym największą uwagę zdecydowanie przykuwały nietypowe buty – klapki z odsłoniętymi palcami i oryginalnym obcasem.

Córka księżniczki Anny, Zara Tindall postawiła za to na sukienkę o kroju płaszcza w delikatnym, niebieskim odcieniu.

Koronacja króla Karola III: stylizacja Jill Biden i jej wnuczki

Co ciekawe, Carole i Pippa Middleton nie były jedynym duetem rodzinnym, który zdecydował się na taki wybór kolorów. Obecna na uroczystości Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych Jill Biden także postawiła na kobaltową sukienkę, jej wnuczka zaś, na kreację w odcieniu pastelowej żółci.

Zgoła inaczej prezentowały się zaś na przyjęciu, które dzień wcześniej odbyło się w Pałacu Buckingham. Wówczas Jill wystąpiła w kwiecistej sukience, którą uzupełniła szpilkami z domu mody Dior, jej wnuczka Finnegan zdecydowała się natomiast na sukienkę w kolorze butelkowej zieleni, którą uzupełniła sandałkami na obcasie.

New Drop

Ołena Zełenska w Londynie: jak Pierwsza Dama Ukrainy prezentowała się na koronacji króla?

Ukrainę podczas koronacji reprezentowała żona prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego, Ołena, a towarzyszył jej premier Denis Szmyhal. Pierwsza Dama wystąpiła na ceremonii w sukni w kolorze szałwii, do której dobrała płaszczyk wykonany z tej samej tkaniny. Stylizację uzupełniła białymi, niewysokimi szpilkami i zrezygnowała z nakrycia głowy.

Kolor kreacji był nieprzypadkowy, jak przyznała ukraińska projektantka, Katya Silchenko, która przygotowywała kreację dla Oleny Zełeńskiej, barwa ta miała symbolizować nadzieję i odbudowę.

Monarchowie z innych krajów na koronacji króla Karola III

Wydarzenie, które mogliśmy obserwować w sobotnie południe było wyjątkowe także z powodu zmian, na które zdecydował się król Karol III. Po raz pierwszy w historii brytyjskiej monarchii na koronację zostali zaproszeni panujący monarchowie z innych dynastii – dotychczas zaproszenie otrzymywali ich następcy. 6 maja w Opactwie Westminster pojawili się więc król hiszpanii Filip VI z żoną Letycją, której kapelusz był szeroko komentowany przez światowych znawców mody.

Uwagę mediów przykuła też obecność monakijskiego władcy, księcia Alberta i jego żony, księżnej Charlene, której problemy zdrowotne były przez jakiś czas szeroko komentowane w mediach. Na uroczystość w Londynie księżna założyła kremowy komplet z ozdobną szarfą w tym samym kolorze.

Na uroczystości nie zabrakło także przywódców Holandii (kraj reprezentował król Wilhelm-Alexander z żoną, królową Maximą), księcia Japonii Akishino i jego żony, księżnej Kiko, czy króla Jordanii Abdullah II z żoną Ranią

Prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą na koronacji króla Karola III

Polskę na uroczystości koronacji króla Karola III i jego żony Camilli reprezentowali Andrzej i Agata Dudowie. Para prezydencka postawiła na klasyczne rozwiązania: prezydent założył klasyczny garnitur, jego żona zaś – kremową sukienkę z dopasowanym płaszczem o ciekawym kroju. Zdecydowała się także na klasyczne szpilki w odcieniu nude oraz fascynator z delikatną woalką.

Rekomendowane artykuły