Jak udekorować samochód do ślubu? 5 pomysłów!

Jak udekorować samochód do ślubu? 5 pomysłów! 113255

Pomysłów na przystrojenie samochodu pary młodej jest wiele. Jednak jakie rozwiązania dekoracyjne są najbezpieczniejsze i sprawdzą się zarówno podczas przejazdu nowożeńców oraz sesji zdjęciowej?

Samochód ślubny może spełniać wiele funkcji. Tą najbardziej oczywistą jest przetransportowanie państwa młodych na ceremonię, a później na przyjęcie weselne. Pojazd jest jednak bardzo często dobierany do stylu przyjęcia. Niekiedy stanowi też element scenografii podczas sesji nowożeńców.

janachowska.pl

Nie bez znaczenia jest więc jego wygląd. Oprócz kwestii niezaprzeczalnej, jaką jest czystość, warto pomyśleć nad udekorowaniem auta. Wcale nie chodzi jednak o bogate bukiety na masce, które potrafią odpaść w czasie jazdy, powodując poważne zagrożenie. Dzisiaj przedstawiamy propozycje subtelnych, a jednak w dalszym ciągu eleganckich kompozycji, które wpiszą się w wiele weselnych klimatów.

Minimalistyczne klamki

Okazuje się, że dekoracja wcale nie musi być umieszczona na masce samochodu. Równie dobrze możecie ozdobić klamki samochodu za pomocą drobnych kompozycji nawiązujących do tego, jak wygląda dekoracja podwórka na wesele, wystroju weselnej sali czy bukietu panny młodej. Takie rozwiązanie będzie dobrym pomysłem, jeśli chcecie pojechać do ślubu samochodem sportowym. Jego maska jest w końcu jednym z atutów, który i tak będzie przyciągał wzrok.

concept store

Auto-wianek

Myśleliście, że wianek może włożyć tylko panna młoda? Nic bardziej mylnego! W piękne wianki można ubrać również ślubny samochód. Miejsc, w których można je zamontować jest kilka – może być to przedni lub tylny zderzak, przestrzeń pod tylną szybą, a nawet koło zapasowe w przypadku samochodów vintage. Są to zazwyczaj bardziej rozbudowane kompozycje, które z pewnością wzbudzą zachwyt. 

Naklejka na szybę

Samochód niekoniecznie trzeba dekorować kwiatami. Możecie też skorzystać z napisów przyklejanych na tylną szybę! Dogadajcie, czy mają być to Wasze imiona, inicjały, data ślubu, a może po prostu napis nowożeńcy, czy just married. Będzie to więc ciekawa propozycja także dla fanów ślubnej personalizacji.

Pamiętajcie tylko, aby dogadać tę kwestię z wynajmującym Wam samochód – nie każdy musi się zgodzić na taką dekorację.

Girlanda z chorągiewek

Ciekawy pomysł, jeśli Wasze wesele ma rustykalny, sielski charakter. Możecie dopasować proporczyki kolorystycznie do całego przyjęcia lub umieścić na nich napis. Nie zapomnijcie tylko przeliczyć, ile liter zmieści się na chorągiewkach!

Powiewające wstążki

Ślubnym klasykiem w amerykańskich filmach były strzelające puszki, umieszczone za samochodem. Nie każdy jednak musi być fanem robienia hałasu – szczególnie jeśli trasa z miejsca ceremonii na salę jest dość długa. Przy większej prędkości puszki mogą być nawet niebezpieczne! Alternatywną, a jednocześnie bardzo wdzięczną propozycją mogą być barwne wstążki.

Możliwości jest dziś nieskończenie wiele. Możecie wykorzystać klasyczne wstążki, ale także koronkowe, czy te wykonane z szarpanego jedwabiu.

Jeżeli szukacie luksusowego samochodu, który zabierze Was do ołtarza w dniu ślubu to sprawdzajcie ofertę Wedding Dream Cars!

Rekomendowane artykuły