Zdjęcia ślubne – jak je pomysłowo wykorzystać?

Zdjęcia ślubne w formie fotoksiążki

W tym szczególnym dla Was dniu fotograf uwieczni wiele wyjątkowych momentów. Zdjęcia ślubne, które dostaniecie po ceremonii i przyjęciu w wersji elektronicznej, można zazwyczaj liczyć w setkach. Wybrany ułamek z nich otrzymacie pewnie także w formie odbitek. Najpewniej wszystkie lub część z nich trafi do ślubnego albumu. Co będzie z nimi później? Zapewne przejrzycie je z razem z najbliższymi i przyjaciółmi kilka razy, a później wrócicie do nich co najwyżej przy okazji kolejnej rocznicy.

A może by tak spróbować ocalić te fotografie od zapomnienia? Przy odrobinie Waszego wysiłku mogą stanowić doskonałą ozdobę wnętrza. Oto kilka ciekawych pomysłów jak je wykorzystać! 

janachowska.pl

Zdjęcia ślubne, czyli książka pełna wspomnień

Można powiedzieć, że to unowocześniona wersja albumu ze zdjęciami ślubnymi. Fotoksiążka jest w całości wydrukowana, a przy okazji łatwiejsza w personalizacji.

Przy pomocy specjalnych programów komputerowych możecie nie tylko wybrać i edytować zdjęcia, ale też dobrać odpowiadający Wam motyw graficzny w tle, ramki, podpisy, a nawet kolor okładki! Co więcej, możecie wydrukować ją w dowolnej ilości. Taka pamiątka jest naprawdę trwała.

concept store

Gotowa fotoksiążka będzie nie tylko w atrakcyjny sposób eksponować najlepsze ujęcia z dnia wesela, ale też ułatwi przybliżanie ślubnych wspomnień gościom, którzy wpadną do Was na szybką kawę!

Magnetyczne spojrzenia na zdjęcia ślubne

Pamiątki Waszego ślubu wcale nie muszą być eksponowane w rozmiarze maxi. Ba – nie trzeba nawet umieszczać ich koniecznie na ścianie. Jeśli lubicie niekonwencjonalne metody prezentacji zdjęć ze ślubu, to umieszczenie ich na lodówkowych magnesach jest opcją dla Was! 

Taka forma nie zajmie dużo miejsca, a będzie w przyjemny sposób przypominać Wam najpiękniejsze chwile choćby podczas przygotowywania szybkiego śniadania. 

Fotografie ze ślubu jako przydatny gadżet

Jeśli chcecie widzieć Wasze fotografie ze ślubu na co dzień, możecie stworzyć z nich najróżniejszego typu gadżety. Punkty fotograficzne oferują mnóstwo przedmiotów, które można opatrzyć Waszymi zdjęciami ślubnymi.

Zaprojektujcie sobie zakładkę do książki z datą ślubu w drewnie, dodaje ulubione zdjęcie do breloczka, możecie nadrukować je na kubek, ale też poduszkę, czy też zrobić pamiątkowy box ze ślubu, w którym za szybką, w pudełku znajdzie się zdjęcie, ale też np. korek od szampana i inne pamiątki weselne.

Zdjęcia ślubne na ścianie

Ulubione zdjęcie ślubne, które przedstawia państwa młodych w najbardziej korzystnej pozie zazwyczaj ląduje na ścianie. Absolutnie nie ma w tym nic złego!

Jeżeli jednak jesteście zdania, że pasuje ono tam jak kwiatek do kożucha, to możecie stworzyć całą małżeńską galerię. Różne rozmiary ramek i ujęcia detali, najbliższych Wam osób, czy ślubnych kwiatów, to przepis na niebanalną ścienną dekorację wykonaną z wyjątkowych dla Was fotografii. Nie tylko będzie ona cieszyć oko, ale też przywoła najlepsze wspomnienia. Taka galeria może zawisnąć w salonie, ale również w sypialni.

Zdjęcia z dnia ślubu można uzupełnić o te z Waszej podróży poślubnej lub sesji narzeczeńskiej, jeśli na taką się zdecydowaliście.

Fotografie ślubne w formie kalendarza

Nie wszyscy lubią wieszać kalendarz na ścianie i przewracać strony z kolejnymi miesiącami… Szczęśliwi czasu nie liczą, ale trzeba przyznać – wspólne dni pełne radości uciekają bardzo szybko! Możecie jednak sprawić, że wkraczanie w nie będzie przyjemniejsze.

Zaprojektujcie kalendarz ze swoimi fotografiami ślubnymi! Taka dekoracja umili Wam na pewno pierwszy nowy rok, który spędzicie razem jako małżeństwo. Będziecie mogli też cieszyć się dłużej fotografiami.

Kalendarz ze zdjęć ślubnych może być wiszący, mieć formę obrazu lub klasyczną z odrywanymi stronami, ale też zmienić się w zeszyt lub planner, czy też zyskać formę kalendarza na biurko.

Fotografie ze ślubu jako artystyczna instalacja

Jeżeli zdjęcia ślubne w ramkach to dla Was przeżytek, spróbujcie ugryźć temat z bardziej artystycznej strony. Możecie przykładowo zawiesić wspólne fotografie na świecącej żyłce, ale też na niestandardowej ramce, jak modna obecnie druciana krata.

Innym pomysłem jest też stworzenie własnej grafiki na podstawie fotografii ze ślubu. Taką pamiątkę w formie obrazu, możecie wywołać np. na tzw. płótnie. Gwarantujemy Wam – jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia!

Zdjęcia ślubne w pudełku lub szkatułce

Zdjęcia ślubne można przechowywać nie tylko w papierowych albumach. Ostatnio popularne są drewniane skrzynki na fotografie z wesela i ślubu, które wyposażone są w przegródkę na pendrive ze zdjęciami. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że nie znikną one z dysku lub chmury w przypadku awarii komputera, czy Waszego konta.

Pamiątkowe zdjęcia z sesji możecie też umieścić w efektownych, szklanych szkatułkach ze złotą lub srebrną obwolutą. Na wierzch połóżcie fotografię, które lubicie najbardziej. Zerkając na pudełko, będziecie zawsze mogli je widzieć. To element, który uzupełni dekorację pomieszczenia utrzymanego w stylu glamour lub boho.

Popularne ostatnio są też stojące albumy (zarówno drewniane, jak i klasyczne – foliowe lub łączone), imitujące kalendarze na biurko. Co prawda nie odlicza się nimi dni, ale można przerzucać zdjęcia w zależności od dnia i nastroju.

Dzięki temu możemy swobodnie wybierać te, które mają zostać w danej chwili wyeksponowane. Taka forma ułatwia też ich przeglądanie w dowolnym momencie dnia.

Pamiątka dla świadków i rodziców

Wasz ślub to ważne wydarzenie nie tylko dla Was, ale też Waszych rodziców i przyjaciół. Jeśli to właśnie ich lub też Wasze rodzeństwo wybraliście na świadków, dobrze jest dać im pamiątkę z tego szczególnego dnia.

Możecie wręczyć im zdjęcia ślubne w formie fotoksiążki, po prostu wybrać kilka z nich i wywołać, obwiązując je np. efektownym sznurkiem lub stworzyć bardziej oryginalną pamiątkę. Może być nią m.in. album – harmonijka rozkładany z pudełka. W środku takiego prezentu można zmieścić kilka lub kilkanaście najlepszych zdjęć ze ślubu. Taka forma zajmuje mało miejsca i nie będzie kolejnym bibelotem, kurzącym się na półce.

Taka forma zdjęć ślubnych sprawdzi się też w ramach prezentu, np. na rocznicę.

Pudełko może zostać wręczone nie tylko na tę pierwszą, kiedy każdy z Was pamięta dokładnie, jak wyglądają zdjęcia ślubne. Po latach dobrze jest przypomnieć sobie ten dzień. Zdjęcia ze ślubu można przepleść innymi, przedstawiającymi Wasze wspólne chwile.

Zdjęcia ze ślubu w formie puzzli

Zdjęcia ze ślubu w formie puzzli to zabawa, do której można wrócić po latach. Któregoś z wieczorów, możecie usiąść do składania fotografii przy lampce wina. Możecie też śmiało powiesić taką formę na ścianie.

Jeśli planujecie posiadanie dzieci, może to być też sposób na zabawę, kiedy te już podrosną.

Składanie podobizny rodziców, kiedy Ci byli nieco młodsi może dać wiele frajdy. Przy tym, zobaczą jak wyglądaliście na waszym ślubie. Zrobią to chętniej niż oglądając stare zdjęcia.

Jeśli chcecie, żeby zabawa trwała dłużej, postawcie na puzzle, które będą miały nieco więcej elementów. Dobrze jest więc stworzyć puzzle w większym formacie. Łatwa układanka szybko zostanie rzucona w kąt.

Zanim wykorzystacie ślubne zdjęcia do upiększenia Waszego wnętrza, sprawdźcie co zrobić, żeby wyglądać na nich doskonale! Podpowie Wam Izabela Janachowska.

Aktualizacja: Natalia Midler

Rekomendowane artykuły