Jak złożyć poszetkę na ślub?

Jak złożyć poszetkę

Jako przyszły pan młody, z pewnością masz już wybrany garnitur, buty, muszkę lub krawat. Jeśli jednak myślisz, że na tym kończy się twoja ślubna stylizacja, to niestety muszę cię rozczarować. W dniu ślubu należy zadbać o każdy, nawet najmniejszy detal. Dlatego dziś artykuł poświęcimy poszetkom.

Z artykułu dowiesz się:

  • Czym jest poszetka?
  • Zasada podobieństw i kontrastów.
  • Z jakiej tkaniny wybrać poszetkę?
  • Ponadczasowa poszetka. Jak wygląda?
  • Sposoby na złożenie poszetki.
  • Inspiracje.

Czym jest poszetka?

Poszetka (franc. pochette) to chusteczka wkładana do brustaszy, czyli górnej kieszonki w marynarce. Odpowiednio dobrana nadaje stylizacji wyjątkowego akcentu. Choć kiedyś pełniła funkcję użytkową, dziś stanowi zwykle element jedynie wizerunkowy. Wybierając poszetkę, należy zwrócić uwagę na rozmiar, kolor oraz oczywiście materiał, z jakiego jest wykonana.

Z francuskiego pochette – chusteczka. Poche – kieszeń.

Tak jak nie dobieramy już torebki pod kolor butów, tak poszetka nie musi być w odcieniu muchy bądź krawatu. Co więcej, może być wykonana z zupełnie innej tkaniny. Gwarantuje, że w internecie znajdziecie wszystko, czego dusza zapragnie!

Zasada podobieństw i kontrastów

Pamiętaj, że poszetka nigdy nie powinna być wykonana z tej samej tkaniny, co krawat. Jest to jeden z najczęstszych błędów, jaki popełniają panowie. Wybierając jednobarwny krawat, postaw na wzorzystą poszetkę i odwrotnie. Zdobiony krawat zestawiamy z gładką tkaniną.

Z jakiej tkaniny wybrać poszetkę?

Do najpopularniejszych tkanin wykorzystywanych przy produkcji chusteczek należą jedwab i len. Warto wiedzieć, że poszetka wykonana z lnu, posiada szorstką strukturę, która nie będzie zsuwać się w głąb kieszeni.

Ponadczasowa poszetka. Jak wygląda?

Najbardziej uniwersalnym kolorem poszetki jest oczywiście biały. Możemy ją nosić niezależnie od stopnia formalności przyjęcia. Jest to dodatek, który powinien znaleźć się w szafie każdego stylowego mężczyzny. Poszetki wykończone ręcznie są gwarancją wysokiej jakości oraz wyznacznikiem klasy produktu.

biała poszetka

Sposoby na złożenie poszetki

Istnieje wiele sposobów na składanie poszetki. Rekomendujemy wcześniejsze potrenowanie jej składania. Tak, aby w dniu uroczystości nie dokładać sobie zbędnego stresu. Kieszenie w klapie marynarki mogą mieć różną szerokość, dlatego nie zawsze będziemy w stanie odpowiednio ułożyć materiał w wybrany przez nas sposób. Poniżej znajdziecie kilka polecanych przez nas sposobów na złożenie poszetki.

Styl prezydencki inaczej TV Fold

TV Fold to najbardziej klasyczny i ponadczasowy sposób składania poszetki. Zyskał na popularności w latach 50-tych, dzięki prezenterom telewizyjnym w Stanach Zjednoczonych. Dziś noszony przez prezydentów, a także panów młodych. To ułożenie zawsze nadaje stylizacji eleganckiego sznytu.

Jak złożyć poszetkę

Styl podzielonego diamentu

Jak złożyć poszetkę

Styl 3-punktowej korony

Jak złożyć poszetkę

Styl bufki

Jak złożyć poszetkę

Styl trzech płatków

Jak złożyć poszetkę

Inspiracje

W dalszym ciągu nie możesz zdecydować się jaki styl wybrać? Poniżej zostawiam kilka ciekawych inspiracji. Mam nadzieje, że znajdziesz tu coś dla siebie.

Rekomendowane artykuły