Jak zrobić fale prostownicą: Prosty przewodnik do oszałamiającej fryzury

jak zrobić fale prostownicą

Szykujesz się na wielką imprezę i wymarzyła Ci się piękna, puszysta fryzura – fale – ale nie masz w domu lokówki? Dobrze trafiłaś! Bez problemu nauczymy Cię, jak zrobić oszałamiającą fryzurę tylko przy pomocy… prostownicy! Oto prosty przewodnik, jak kręcić włosy prostownicą – czytaj dalej i poznaj szczegóły!

Jak zrobić fale prostownicą — fale na włosach: proste i skuteczne metody

jak zrobić fale prostownicą

Każda z nas czasem ma ochotę trochę zaszaleć, coś zmienić w wyglądzie przed wyjściem – fale na włosach są zawsze dobrym wyborem! Subtelne i eleganckie, dodadzą Ci klasy – nieważne, czy idziesz na randkę, czy do pracy.

Robienie fal na włosach prostownicą zajmuje dużo mniej czasu, niż klasyczne wałki lub papiloty. Niemal każdy typ tego urządzenia sprawdzi się do kręcenia, jednak sprawdź, czy Twoja posiada te funkcje, które ułatwią Ci pracę:

 • Wąskie, płaskie płytki: ułatwią wykonanie tych bardziej naturalnych, jak i skręconych fal;
 • Zaokrąglone krawędzie: dzięki temu, fale będą miały gładkie przejścia;
 • Jonizacja: podczas kręcenia fal, włosy nie będą się puszyć;
 • Regulacja temperatury: nie będziesz musiała się martwić o zbyt wysoką temperaturę, która może zniszczyć włosy w prostownicy;
 • Powłoka nawilżająca: to funkcja, która świetnie sprawdza się przy suchych włosach.

Niemniej, metoda kręcenia włosów na prostownicy jest bardzo prosta i skuteczna – przekonasz się sama, czytając dalej!

Jak zrobić fale na włosach prostownicą — poradnik krok po kroku

jak zrobić fale prostownicą

Jak zrobić fale na włosach prostownicą? Oto poradnik, który od dzisiaj będzie Twoim najlepszym przyjacielem! Przygotuj sobie kilka rzeczy: spinki do włosów, szczotkę i oczywiście prostownicę. Dodatkowo wyposaż się w odżywkę lub spray termoochronny.

 1. Pamiętaj, aby przed kręceniem fal, umyć i wysuszyć włosy! Nigdy nie prostuj ani nie kręć wilgotnych włosów. W tym momencie możesz również użyć odżywki lub sprayu do ochrony przed ciepłem.
 1. Zacznij od podzielenia włosów na sekcje, aby ułatwić sobie tworzenie stylizacji. Zacznij od włosów od spodu, z tyłu głowy. Możesz użyć spinek, dużego klipsa lub gumki, aby utrzymać pozostałe pasma na miejscu. Następnie ustaw prostownicę na odpowiednią temperaturę – w zależności od gęstości i grubości Twoich włosów.
 1. Weź pierwszą sekcję włosów od spodu. Chwyć małe pasemko włosów i umieść je w prostownicy, około 5 cm od nasady włosów – nie zaczynaj zbyt wysoko, inaczej fale będą się nieciekawie układać!
 1. Zamiast prasować włosy wzdłuż całej długości, obróć prostownicę z zatrzaśniętym w niej pasemkiem o 180 stopni i delikatnie przesuń ją w dół. Kontynuuj, przesuwając prostownicę, aż do końca pasemka.Powtórz ten sam proces na pozostałych sekcjach włosów – upewnij się, że każde pasemko jest podobnie skręcone.
 1. Gdy skończysz kręcić wszystkie sekcje włosów – pozwól im ostygnąć. Możesz delikatnie rozczesać włosy palcami, aby uzyskać naturalniejszy wygląd fal. Na koniec użyj lakieru do włosów, jeżeli chcesz utrwalić fryzurę.

Delikatne fale prostownicą: Jak uzyskać subtelny i naturalny efekt

jak zrobić fale prostownicą

Chcesz poczuć się lekko, zwiewnie i kobieco? Delikatne fale to najlepszy wybór fryzury! Tak jak stylizację, możesz je dopasować do charakteru, rodzaju imprezy i osobistych preferencji  – wybrać ostre, mocno zaznaczone loki lub subtelne, delikatne fale. Sposób wykonania jest identyczny, ale kilka ruchów sprawi, że szybko zmienią swój wygląd:

 • Rozczesanie palcami: tym sposobem rozbijesz trochę skręt i włosy będą wyglądać naturalniej – tylko nie rób tego szczotką! Napuszy ona fale i będą wyglądały nieświeżo.
 • Podbicie skrętu: nanieś trochę preparatu do kręconych włosów na ręce lub bezpośrednio na włosy i zacznij je ugniatać, dzięki temu nabiorą objętości i utrwali się skręt.
 • Pozycja prostownicy: trzymanie prostownicy pod kątem prostym sprawi, że powstaną wyraźnie zaznaczone loki. Jeśli chcesz uzyskać delikatne fale, przechyl lekko prostownicę i trzymaj ją pod kątem 45 stopni.

Jeżeli nie lubisz wydawać zbyt wielu pieniędzy na urządzenia do stylizacji włosów, to loki na prostownicy są najlepszym sposobem na oszczędność – tyle możliwości, dzięki jednemu gadżetowi.

Fryzura fale: Sekrety tworzenia idealnych fal na krótkich i długich włosach

jak zrobić fale prostownicą

Marzą Ci się prawdziwe, hollywoodzkie fale? Marzenie stanie się rzeczywistością, dzięki naszemu poradnikowi! Ale na pewno zastanawia Cię jeden fakt – czy długość włosów robi różnicę przy stylizacji loków prostownicą? Tak! Oto krótkie wyjaśnienie:

Fale na włosach do ramion i dłuższych

Zasada ich wykonania jest niemal identyczna, jak w poradniku – różnicą jest tylko czas. Przy dłuższych włosach, trzeba posiedzieć przy kręceniu trochę dłużej. Im dłuższy włos, tym trzeba wykonać więcej obrotów prostownicą.

Jednak właśnie dłuższe włosy pozwolą uzyskać tzw. hollywoodzki efekt. Aby wydobyć taki skręt, musisz obracać prostownicę o 360 stopni i nawinąć włosy wokół niej, przesuwając urządzenie w dół – w tym wypadku świetnie sprawdzi się prostownica, która nagrzewa się również z zewnątrz.

Fale na krótkich włosach

Poradnik na zrobienie fal na krótkich włosach jest bardzo podobny, jednak, w tym wypadku, ze względu na długość, nie chwytaj włosów od połowy, a bliżej czubka głowy.

Na rynku znajdziesz masę prostownic, które są przystosowane do krótkich włosów – posiadają wtedy smukłe płytki. Urządzenia z szerszymi płytkami nie sprawdzą się przy takich włosach ze względu na długość pasm – nie będziesz w stanie dobrze ich nawinąć na urządzenie.

Bezpieczne tworzenie fal prostownicą: Jak chronić włosy przed uszkodzeniem

jak zrobić fale prostownicą

Skoro już wiesz, jak zrobić fale prostownicą, to teraz pora omówić równie ważny temat – jak chronić włosy przed uszkodzeniem od ciepła? Oto kilka kroków, których stosowanie uratuje Twoje włosy:

 1. Termoochronne produkty: spraye, pianki, odżywki czy mgiełki – kosmetyki pielęgnacyjne, które zapewniają funkcję ochrony przed ciepłem, są wręcz wymagane przed użyciem prostownicy czy lokówki! Ochronią Twoje włosy przed spaleniem i utratą nawilżenia.
 1. Temperatura: korzystaj z urządzeń, które posiadają funkcję kontroli temperatury – w ten sposób będziesz mogła kontrolować nagrzewanie się włosów. Staraj się ustawiać minimalnie niską temperaturę, która pozwoli uzyskać oczekiwany efekt na włosach.
 1. Stylizacja na suchych włosach: pamiętaj, aby nigdy nie prostować lub kręcić włosów na mokro! Tak włos jest bardzo podatny na zniszczenie i spalenie. Wysoka temperatura powoduje, że łuska włosa szybko otwiera się i traci całą wodę. Dlatego ważne jest zarówno dobre wysuszenie, jak i termoochronny kosmetyk, który nie pozwala otworzyć się łusce włosa.
 1. Odpowiednie urządzenie: wybierając prostownice, sprawdź, jaką posiada powierzchnię płytki – ceramiczne i turmalinowe są najdelikatniejsze i najlepiej sprawdzają się do stylizacji fal.
 1. Pielęgnacja: nawet najlepsze urządzenie nie zrobi efektu „WOW”, gdy nie zadbasz odpowiednio o włosy. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu poprzez maski i odżywki – możesz również wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej olejowanie, które cudownie odżywia i nabłyszcza włosy. Zniszczone, niezadbane włosy będą podatniejsze na uszkodzenia przez temperaturę.

Rekomendowane artykuły