Jak zrobić śnieżynki z papieru: szablon i prosty poradnik krok po kroku

jak zrobić śnieżynki z papieru

Śnieżynki z papieru to prosty sposób na szybką i piękną dekorację, która pozwoli Ci jeszcze bardziej cieszyć się zimową atmosferą. Tego typu papierowe ozdoby stworzysz bez trudu własnoręcznie. Prostą instrukcję wykonania domowych śnieżynek znajdziesz w naszym poradniku. 

Śnieżynki z papieru: tworzymy zimowe cuda w domu

jak zrobić śnieżynki z papieru
Making paper snowflakes with your own hands. Children’s DIY. Merry Christmas and New Year concept

Zima to czas, gdy za oknem wyczekujemy śnieżnego, białego puchu. Dlaczego więc nie przywitać tej magicznej pory roku również we własnym domu? Stworzenie śnieżynek z papieru to prosty pomysł na przygotowanie wspaniałej, uniwersalnej dekoracji, która pięknie ozdobi każde wnętrze. W tym prostym poradniku krok po kroku przedstawiliśmy Ci różne techniki i pomysły na stworzenie pięknych śnieżynek z papieru.

janachowska.pl

Papierowe śnieżynki są bardzo proste do wykonania. Bez trudu zrobisz je własnoręcznie z materiałów, które prawdopodobnie masz już w domu. Śnieżynki z papieru będą piękną ozdobą na choince, zarówno powieszone pojedynczo jak również jako girlanda. Ozdoby możesz także zawiesić w oknie lub przymocować do świątecznych opakowań na prezenty. Po przeczytaniu tego poradnika z pewnością Twój dom ozdobi własnoręcznie przygotowana śnieżynka!

Śnieżynki do druku: gotowe wzory do wycinania

W internecie znajdziesz wiele szablonów do wykonania śnieżynek z papieru o różnych kształtach i różnej wielkości. Poniżej prezentujemy kilka propozycji, dzięki którym bez trudu wykonasz papierowe ozdoby samodzielnie. Jeśli marzy Ci się własnoręcznie stworzona śnieżynka — szablon do druku znajdziesz poniżej.

concept store

Śnieżynka — szablon 1

jak zrobić śnieżynki z papieru

Śnieżynka — szablon 2

jak zrobić śnieżynki z papieru

Śnieżynka — szablon 3

jak zrobić śnieżynki z papieru

Śnieżynka — szablon 4

jak zrobić śnieżynki z papieru

Z ostatnim szablonem poradzą sobie nawet najmłodsi członkowie rodziny! Pamiętaj jednak, aby przy wycinaniu śnieżynek dziecko posługiwało się nożyczkami z zaokrąglonymi końcówkami.

Marzy Ci się oryginalna śnieżynka — rysunek możesz przygotować samodzielnie

Jakie inne pomysły na rysunki do wycinania śnieżynek możesz wykorzystać? Nie musisz ograniczać się do ozdób w klasycznym kształcie przypominającym płatek śniegu! Możesz stworzyć śnieżynki w kształcie choinki, bałwana, renifera, czy nawet takie, które będą przypominać postaci z bajek. Pamiętaj, że najważniejsze to dobrze się bawić przy tworzeniu unikalnych ozdób świątecznych.

Śnieżynka z papieru: kreatywne techniki tworzenia

jak zrobić śnieżynki z papieru

Istnieje wiele kreatywnych technik, które można zastosować, aby stworzyć unikalne i piękne śnieżynki z papieru. Poniżej przyjrzymy się kilku ciekawym pomysłom na ich wykonanie. 

Wycinanki do druku

Do stworzenia śnieżynek wykorzystaj wzory do wycinania. W naszym artykule znajdziesz gotowe szablony do druku lub też możesz przygotować własne. Pamiętaj, aby do wykonania ozdób tą techniką używać ostrych nożyczek.

Technika origami

Origami to sztuka składania papieru, którą także możesz wykorzystać do wykonania pięknych śnieżynek. W Internecie znajdziesz wiele dostępnych schematów i instrukcji, które umożliwiają stworzenie trójwymiarowej śnieżynki z arkusza papieru A4.

Śnieżynki z efektem 3D

Z papieru możesz także stworzyć trójwymiarową śnieżynkę. Wytnij kilka identycznych śnieżynek, a następnie złóż je w taki sposób, aby uzyskać efekt 3D. Możesz również eksperymentować z różnymi rozmiarami i kształtami, aby stworzyć ciekawą kompozycję.

Papierowe śnieżynki można udekorować brokatem, cekinami i innymi dodatkami, np. sztucznymi piórkami. Ich ozdabianie z pewnością będzie świetną rozrywką dla całej rodziny. 

Zrób to sam: śnieżynki z papieru dla całej rodziny

jak zrobić śnieżynki z papieru

Aby wprowadzić do naszego domu zimowy i świąteczny klimat, możemy niskim kosztem, sami stworzyć piękne dekoracje. Własnoręcznie wykonane śnieżynki z papieru, nie tylko będą ozdobą naszego domu. Tworzenie takich dekoracji to też kreatywna zabawa dla wszystkich członków rodziny, której efekt końcowy z pewnością rozbłyśnie w oknie, tworząc zimową i świąteczną atmosferę. Poniżej znajdziesz prosty przewodnik, w którym prezentujemy jak krok po kroku stworzyć piękne śnieżynki z papieru.

Potrzebne materiały

  • Kartki papieru
  • Ołówek
  • Nożyczki
  • Opcjonalnie ozdoby, np. klej z brokatem

Instrukcja wykonania

  • Przygotuj szablon śnieżynki do druku. Możesz wykorzystać, któryś z proponowanych przez nas wzorów lub stworzyć własny
  • Złóż kartkę A4 łącząc krótszy bok z dłuższym, tak aby stworzyć kwadrat, a następnie odetnij pozostały prostokąt
  • Złóż kwadrat po przekątnej na pół, aby uzyskać trójkąt, a następnie jeszcze raz na pół, aby uzyskać mniejszy trójkąt 
  • Złóż lewą, a następnie prawą część do tyłu. 
  • Wytnij wzór według szablonu
  • Rozłóż śnieżynkę. Możesz delikatnie wygładzić krawędzie, aby nadać jej równy wygląd

Dekorowanie (opcjonalnie)

Dodaj blasku swoim śnieżynkom, ozdabiając je na przykład klejem z brokatem lub cyrkoniami. 

Jeśli chcesz zawiesić swoje śnieżynki, możesz przewlec niewielką nitkę lub cienką wstążkę przez jedno z wycięć na górze śnieżynki. Możesz także użyć haczyka do zawieszenia kilku śnieżek na choince lub w oknie. 

Teraz możesz cieszyć się swoimi własnoręcznie wykonanymi śnieżynkami z papieru! To wspaniała zabawa dla całej rodziny, a także świetny sposób na ozdobienie domu w okresie zimowym. Niech Twoje papierowe ozdoby dodadzą uroku i radości w trakcie zimowych dni, tworząc atmosferę pełną magii i świątecznego ciepła.

Rekomendowane artykuły