Jak zrobić wyjątkową pamiątkę ze ślubu?

Jak zrobić wyjątkową pamiątkę ze ślubu? 51272

Do dobrych wspomnień uwielbiamy wracać po latach – szczególnie, gdy dotyczą tak ważnego wydarzenia jak dzień Waszego ślubu! Zastanawiałaś się już nad zachowaniem ślubnych atrybutów w formie pięknej pamiątki? Jeśli chcesz, aby przetrwały długie lata, to konieczne będzie ich odpowiednie przechowywanie. Dziś przychodzę ze świetną propozycją, jaką są pamiątkowe gablotki ze ślubu, zwane wedding shadow box. Sprawdź, co może się w nich znaleźć i jak je przygotować!

Przemyśl to…

Zacznij od zastanowienia się, co miałoby znaleźć się w twoim pudełku. Jeśli chcesz wykonać je w formie gablotki, to zapewne planujesz je wyeksponować. Dlatego musi ono wyglądać zachwycająco, a każdy znajdujący się tam element powinien być dokładnie przemyślany. Ilość użytych pamiątek będzie z pewnością zależała od wielkości pudełka. Nie może być ich za dużo, gdyż wtedy nie będą wystarczająco widoczne.

Części składowe Twojej gablotki powinny być w jak najlepszym stanie, by cieszyły oko. Pamiętaj o tym szczególnie, jeśli chcesz umieścić tam elementy swojego ślubnego bukietu. Ale o tym zaraz powiem Ci więcej.

Czego użyć?

Tak naprawdę zależy to od Ciebie! No i może jeszcze od tego, czym dysponujesz… Im wcześniej pomyślisz o stworzeniu takiej gablotki, tym zapewne więcej rzeczy się zachowa. To ważne, gdyż niektóre mogą zaginąć podczas wesela. Oto przykładowe elementy, których możesz użyć:

  • kwiaty ze ślubnej wiązanki
  • elementy papeterii (zaproszenia, save the date, itp.)
  • niewielkie zdjęcia (np. z Polaroida)
  • ozdoba do włosów panny młodej
  • mucha pana młodego
  • podwiązka
  • topper z tortu weselnego

Jak suszyć kwiaty?

Metod jest wiele. Jedną z nich poznałaś zapewne jeszcze jako mała dziewczynka, kiedy w szkole trzeba było zrobić zielnik. Do osuszenia kwiatów używa się wtedy starych książek lub gazet. Po miesiącu takiego suszenia, otrzymasz piękne, płaskie kwiaty. Ta metoda nie sprawdzi się jednak w przypadku kwiatów bardziej obfitych w swojej formie. Na przykład róże ciężko byłoby zasuszyć w taki sposób. Do tego można natomiast wykorzystać pochłaniacz wilgoci – ten sam, który często znajdujesz w pudełku z butami lub nowej torebce (silica gel). Na rynku jest też dostępny w formie proszku, którym można zasypać kwiaty. Pochłaniacz wilgoci możesz zastąpić piaskiem lub kaszą manną. Efekty są spektakularne! Do suszenia kwiatów można również wykorzystać suszarkę do żywności. Na koniec, przed umieszczeniem w gablotce, warto spryskać je lakierem do włosów dla dodatkowego utrwalenia. Jeśli nie jesteś pewna, czy podołasz temu zadaniu, zapytaj swoją florystkę, czy jest w stanie Ci pomóc.

Największa ślubna pamiątka

Jak zapewne zauważyłaś, nie wspomniałam o sukni ślubnej. Dla większości z nas suknia umieszczona w gablocie byłaby chyba jednak za dużym „meblem”. No chyba, że Twoja kreacja ląduje w muzeum, tak jak niektóre najsłynniejsze suknie. Jeżeli chciałabyś zachować w dobrym stanie swoją suknię ślubną, przy okazji zapewniając jej godne przechowywanie i piękną ekspozycję, to proponowałabym Ci zainwestować w specjalne pudełko do tego celu. Możesz je znaleźć także w sklepie janachowska.pl! To świetna alternatywa dla trzymania sukni na wieszaku, gdzie zajmuje jednak trochę miejsca…

New Drop

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się, co zrobić z suknią po ślubie, sprawdź co radzi nasza Redaktor Naczelna!

Rekomendowane artykuły