Jakie żelazko parowe? Postaw na nowoczesną technologię

Jakie żelazko parowe? Postaw na nowoczesną technologię 117999

Już na początku warto zaznaczyć, że tzw. „żelazko” jest elementem „generatora pary”.

Prasowanie: czy to konieczne?

W natłoku codziennych obowiązków niektórzy decydują się całkowicie zrezygnować z prasowania. Z jednej strony to zrozumiałe, mamy przecież coraz więcej niegniotących się tkanin, a to pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Pojawia się jednak jedno, bardzo duże „ale”.

Prasowanie żelazkiem parowym spełnia funkcję zdrowotną. To ważne szczególnie teraz, kiedy zmagamy się z obniżoną odpornością i większą podatnością na wirusy i zachorowania. Żelazko parowe powinno więc znaleźć się na liście „must have” w każdym domu – zwłaszcza, jeśli są w nim również dzieci.

Żelazko parowe sprawi, że prasowanie stanie się łatwe, szybkie i przyjemne, a Ty będziesz miała więcej czasu na ważniejsze zadania, np. zabawę z dziećmi czy kawę z przyjaciółką.

prasowanie

Bakterie i wirusy

Jak wiesz, bakterie, wirusy i drobnoustroje towarzyszą nam każdego dnia. O ile większość jest naprawdę nieszkodliwa, są i takie, które mogą wywoływać choroby i infekcje, a tego każda z nas stara się przecież unikać. Oczywiście, większości zarazków można pozbyć się również przez pranie – w przynajmniej 60oC przez długi czas. Standardowe cykle prania niestety ich nie wyeliminują.

Czy jest więc szansa, żeby to pogodzić? Odpowiedź jest prosta: żelazko parowe.

Używając pary, zabijasz 99,9% wirusów, bakterii i roztoczy, a jednocześnie możesz prać wszystkie ubrania zgodnie z zaleceniami producenta. To wszystko gwarantuje Laurastar.

Twoja rodzina jest zdrowa, a Ty możesz cieszyć się ubraniami na dłużej. Idealnie, prawda? 

New Drop

Żelazko parowe przy alergii

Według badań tylko w ciągu ostatnich 30 lat częstotliwość występowania reakcji alergicznych zwiększyła się niemal trzykrotnie… i nadal rośnie. Alergie, które kiedyś były rzadkością, dziś dotykają już około 40% Polaków – to prawie połowa kraju!

Za rozwój alergii w głównej mierze odpowiadają roztocza. Para o odpowiednio wysokiej temperaturze pozwala w czasie prasowania całkowicie je wyeliminować. Generator pary jest więc doskonałym rozwiązaniem, jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich macie objawy alergii oddechowych. Gorąca para doskonale radzi sobie z usuwaniem 100% roztoczy z koców, pluszowych zabawek, pościel i materacy.

alergia

Na co zwrócić uwagę, wybierając żelazko parowe?

Kiedy szukasz idealnego żelazka parowego, warto zwrócić uwagę na kilka detali, dzięki którym znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. Co rozważyć, wybierając żelazko?

 • Budowa żelazka i komfort użytkowania.
 • Wydajność.
 • Powłoka stopy żelazka.
 • Waga.
 • Regulacja pary.
 • System odkamieniania.
 • Dodatkowe funkcje.

Wybierz żelazko dopasowane do Twoich potrzeb

Wybór żelazka parowego nie zawsze jest prosty. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, które posiadają różne funkcjonalności. Jak w takim razie zdecydować, które żelazko będzie dla Ciebie najlepsze? Jak wybrać pomiędzy generatorem pary a żelazkiem? Musisz zacząć od zastanowienia się, na jakich funkcjach zależy Ci najbardziej, i w jaki sposób będziesz używała żelazka najczęściej. Możesz wybrać wtedy kilka modeli, które spełniają Twoje oczekiwania lub skorzystać z gotowej listy z porównaniem popularnych modeli.

Jakie żelazko parowe wybrać?

Żelazko to sprzęt, który będzie służył przez wiele lat, a dodatkowo znacznie ułatwi życie i codziennie funkcjonowanie. Warto więc postawić na firmę, która jest liderem na światowym rynku. Marka Laurastar od ponad 40 lat projektuje systemy do prasowania i generatory pary, które zachwycają połączeniem unikalnego designu i szwajcarskiej technologii. Poznaj ich flagowe produkty!

Jakie są systemy prasowania?

Systemy do prasowania Laurastar to urządzenia 3w1, które łączą w sobie:

 • zintegrowany generator pary,
 • profesjonalne żelazko oraz
 • aktywną deskę do prasowania.

Dzięki wbudowanemu systemowi nadmuchu i zasysania deska może utworzyć poduszkę powietrzną ułatwiającą proces prasowania (tryb nadmuchu) oraz wspomóc utrzymanie materiału (tryb zasysania).

Najbardziej zaawansowane systemy połączymy z aplikacją Laurastar Smart, gdzie znajdziemy przydatne porady dotyczące prasowania konkretnych tkanin i zagnieceń oraz dowiemy się o stanie technicznym urządzenia.

SYSTEM DO PRASOWANIA LURASTAR SMART U BLACK

Smart U Black to zaawansowany technologicznie system do prasowania, który posiada wbudowaną technologię Bluetooth. Łączy się z aplikacją w telefonie, sprawiając, że prasowanie staje się jeszcze łatwiejsze. Jednak to nie wszystko, zobacz wszystkie funkcje i właściwości systemu:

 • Profesjonalne żelazko – zaokrąglony kształt stopy żelazka zapobiega niechcianym zagnieceniom, rozpraszana sucha para dostosowuje się do różnych rodzajów tkanin i umożliwia prasowanie w pionie.
 • Aktywna deska – wyposażona w system nadmuchu i zasysania, dzięki wbudowanemu wentylatorowi tkanina układa się tak, by nie powstały dodatkowe zagniecenia.
 • Technologia „SENSTEAM” – technologia wyczuwa ruch żelazka i automatycznie aktywuje parę, kiedy jest to potrzebne. Dzięki temu dodatkowo zoptymalizujesz zużycie wody.
 • Aktywna stopa żelazka 3D – innowacyjna technologia Laurastar sprawia, że stopa żelazka prasuje tkaninę, podczas gdy para wypuszczana przez jej otwory dogłębnie oczyszcza włókna tkaniny.
 • Pulsacyjna para – para generowana jest w krótkich, przerywanych seriach, co gwarantuje doskonałe efekty prasowania wszystkich gatunków materiałów.

SYSTEM DO PRASOWANIA LURASTAR S PURE

Laurastar S Pure pozwala na profesjonalne prasowanie w Twoim domu. Lekkie, poręczne żelazko, unikalna deska i innowacyjne technologie sprawiają, że prasowanie zamiast przykrym obowiązkiem staje się przyjemnością. W skład systemu wchodzi:

 • Profesjonalne żelazko – wszystkie żelazka Laurastar mają unikatową stopę żelazka, która nie tylko zapobiega zagnieceniom, ale też umożliwia komfortowe prasowanie w pionie.
 • Aktywna deska – dzięki systemowi nadmuchu i zasysania deska utrzyma prasowane tkaniny w miejscu lub stworzy specjalną poduszkę powietrzną, aby zapobiec zagnieceniom.

GENERATOR PARY LAURASTAR LIFT XTRA ALUMINIUM

Laurastar Lift Xtra Aluminium to generator o mocy 2200W z pierwszej na świecie linii przenośnych generatorów pary. Lift Xtra Aluminium posiada:

 • Profesjonalne żelazko – żelazko stworzone w standardzie technologii Laurastar pozwala na dokładne prasowanie w pionie, sprawiając, że tkanina staje się idealnie gładka i odświeżona.
 • Aktywna stopa żelazka 3D – prasowanie jednym ruchem, włókna materiału są wygładzone, a para skutecznie usuwa wszelkich zanieczyszczeń.
 • Pulsacyjna para – technologia stworzona z myślą o maksymalnej perfekcji. Para wypuszczana w krótkich seriach gwarantuje optymalną dystrybucję i trwałe efekty prasowania tkanin każdego gatunku.

GENERATOR PARY LAURASTAR LIFT PLUS PINKY POP

Kompaktowy i lekki Laurastar Lift Plus to model, który idealnie łączy w sobie innowacje, nowoczesne rozwiązania i zachwycający design. Ten generator pary jest doskonałą alternatywą dla klasycznych żelazek, a dzięki ergonomicznej rączce możesz zabrać go ze sobą wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. Jak każdy z modeli Laurastar, również Lift Plus posiada profesjonalne żelazko oraz aktywną stopę żelazka 3D.

Sucha para DMS

Laurastar nieustannie dąży do perfekcji, wprowadzając kolejne innowacje i udoskonalenia do swoich produktów. Jedną z innowacji jest system suchej pary DMS. Sucha para przekracza temperaturę 1000C, przez co skutecznie eliminuje:

 • 99,9% wirusów.
 • 99,9% bakterii.
 • 100% roztoczy.

Badania prowadzone w dwóch niezależnych laboratoriach dowiodły skuteczności działania pary Laurastar. Dzięki temu swoje żelazko parowe możesz wykorzystać m.in. do: eliminacji drobnoustrojów, dezynfekcji tkanin czy czyszczenia okryć wierzchnich. Twój dom będzie wolny od wszelkich zarazków, roztoczy czy wirusów.

zalety prasowania parą

Jak działa Ultradelikatna Sucha Para Laurastar?

Sucha Para DMS tworzy się poprzez 3 etapy:

 • Wytworzenie ciśnienia w generatorze pary – woda podgrzewana jest dwukrotnie, kiedy przekracza 1000C zmienia się w Ultradelikatną Suchą Parę DMS. Zwiększa swoją objętość 1600 razy i zapewnia doskonałą dystrybucję.
 • Wyrzut pary z żelazka – Ultradelikatna Sucha Para wyrzucana jest z prędkością 28m/s (następnie 15 m/s), czyli 15x szybciej niż w standardowych stacjach parowych.
 • Dogłębne wnikanie w materiał – dzięki całkowitemu brakowi cząstek wody tkanina po prasowaniu jest w 100% sucha, co zapobiega namnażaniu się organizmów.

Żelazko parowe na prezent

Zbliżają się święta i wszyscy szukamy idealnych prezentów dla siebie i naszych bliskich. Żelazko parowe to doskonały pomysł na prezent! Szczególnie dla kogoś, kto spędza zbyt dużo czasu na wykonywaniu codziennych obowiązków. Mama, siostra, przyjaciółka, a może Ty sama? Podaruj to żelazko komuś, kto dzięki niemu odzyska czas na cieszenie się tym, co najważniejsze.

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły