Izabela Janachowska poleca: kamerzysta na wesele. O co warto zapytać?

Izabela Janachowska poleca: kamerzysta na wesele. O co warto zapytać? 109088

Ślub bez kamerzysty

Chociaż kiedyś było to nie do pomyślenia, dziś niektóre Młode Pary rezygnują z kamerzysty na swoim weselu. Nie polecamy takiego podejścia, bo choć wszyscy mamy telefony, którymi można nagrywać wydarzenie, to jednak nic nie zastąpi profesjonalnego wyczucia chwili, skupienia i doświadczenia, dzięki któremu najważniejsze momenty z Twojego wesela zostaną z Tobą na zawsze.

Po latach miło będzie wrócić do chwili, kiedy Twój narzeczony zobaczył Cię w sukni ślubnej po raz pierwszy lub kiedy Wasze spojrzenia spotkały się w czasie składania słów przysięgi małżeńskiej. To właśnie do tych wspomnień chcesz wracać później przez całe życie. Wasz ślub to wyjątkowy dzień i warto zrobić wszystko, by zatrzymać ten moment na zawsze.

Poznaj 13 sposobów na oszczędność na weselu!

Kamerzysta na wesele – czy warto?

Zdecydowanie tak! Żadne zdjęcia nie są w stanie zastąpić filmu – co do tego zgadza się każda Para Młoda, która oglądała już swój film ślubny. Zdjęcia są wyjątkowe i potrafią być naprawdę piękne, jednak oddają tylko obraz. Film ze ślubu nakręcony przez profesjonalnego kamerzystę to coś więcej: połączenie obrazu i dźwięku.

Na filmie usłyszysz to, jak drży głos Pana Młodego, kiedy wypowiada słowa przysięgi, zobaczysz sposób, w jaki delikatnie gładzi Twoją dłoń, gdy widzi, że się denerwujesz

Film to dziesiątki najpiękniejszych wspomnień – gestów, uśmiechów i spojrzeń. Kamerzysta na weselu sprawi, że najpiękniejszy dzień Waszego życia będziecie mogli przeżywać bez końca – wystarczy, że włączycie komputer.

Ile trwa film ślubny?

Czasy, kiedy filmy ślubne trwały kilka godzin, mamy już na szczęście za sobą. Jednak wciąż wiele Par boi się, że właśnie taką formę dostanie, współpracując z kamerzystą. Nic bardziej mylnego! Dziś oferta kamerzystów ślubnych jest tak szeroka, że każda z Par na pewno znajdzie to, co dla niej najlepsze.

Możecie zdecydować się na długi film lub krótki teledysk ślubny – wszystko zależy od Waszych oczekiwań i upodobań. Nie musicie martwić się o to, że Wasz film będzie przypominał niekończącą się historię, a jego oglądanie zajmie Wam pół dnia. Dziś kamerzyści to już nie tylko doskonali operatorzy, ale i montażyści. Filmy ślubne opowiadają piękną historię w kilkadziesiąt, a nawet zaledwie kilka minut.

 • Film ze ślubu i wesela trwa ok. 30-45 minut
 • Teledysk ślubny trwa ok. 3-6 minut  
kamerzysta na weselu

To warto przeczytać: Rozbierane sesje zdjęciowe – czy to nowa moda wśród par?

Kiedy zarezerwować termin?

Tak jak w przypadku większości usług związanych ze ślubem i weselem, musicie pamiętać o rezerwacji terminu u kamerzysty z odpowiednim wyprzedzeniem. Mówi się, że rezerwacji należy dokonać minimum rok przez uroczystością.

Ważne: jeśli planujecie ślub w kościele, koniecznie zapytajcie Waszego kamerzystę o kurs liturgiczny. Tylko ukończenie takiego kursu pozwala na nagrywanie ceremonii w kościele. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak lepiej nie ryzykować i uniknąć przykrej niespodzianki.

Ile kosztuje kamerzysta na wesele?

Koszt kamerzysty na wesele jest uzależniony od wielu czynników:

 • miejsca, w którym odbędzie się ślub i wesele
 • ilości gości
 • długości przyjęcia
 • terminu realizacji usługi
 • wybranego pakietu
 • ilości kamerzystów
 • renomy i doświadczenia kamerzystów

Na jaki wydatek musicie przygotować się wynajmując kamerzystę na Wasz ślub? Standardowo średni koszt kamerzysty na wesele to ok. 3-6 tys. zł. Rozpiętość cenowa może być naprawdę spora, jednak to właśnie dzięki temu kamerzyści mogą dopasować ofertę do Waszych potrzeb i oczekiwań.

kamerzysta na wesele

Zobacz nasz przewodnik po weselnych stylach!

O co zapytać przed podpisaniem umowy?

Pary Młode najczęściej wybierają kamerzystę bazując na poleceniach czy jego portfolio. I słusznie! Jednak zanim zdecydujecie się podpisać umowę, warto jeszcze zadać kamerzyście jeszcze kilka pytań, które na pewno rozwieją wszystkie Wasze wątpliwości.

Jakie pytania zadać kamerzyście przed ślubem?

 • Jakie ma doświadczenie i jakie filmy ślubne realizował do tej pory?
 • Gdzie pracuje – w jakich obszarach Polski? Jaki jest ewentualny koszt dojazdu?
 • Jaki jest przedział cenowy oferty? Co zawiera dany pakiet? Na ile kamer nagrywa?
 • W jakiej formie przekazywany jest film ślubny? Jak długi jest film? Czy zawiera też teledysk ślubny?
 • Czy pobierana jest zaliczka? Kiedy podpisywana jest umowa? Co w przypadku rezygnacji lub niewywiązania się z umowy?
kamerzysta na wesele

Jak wybrać kamerzystę na wesele?

Wybór kamerzysty na wesele nie jest prosty – oferta jest naprawdę szeroka! Dlatego zamiast szukać po omacku, warto skorzystać z usług sprawdzonych profesjonalistów. Możecie zapytać rodziny i znajomych lub porozmawiać z kamerzystą, który obsługiwał przyjęcie, na którym byliście gośćmi. Opinie i podpowiedzi znajdziecie również na lokalnych grupach i portalach.

Jeżeli jednak szukacie kamerzysty z doświadczeniem, któremu na pewno możecie zaufać, skorzystajcie z katalogu firm Wedding Dream lub wybierzcie jednego z kamerzystów polecanych przez naszą redaktor naczelną – Izabelę Janachowską.

usługodawcy

NASZMOMENT.PL

Kim jestem:

New Drop

Mam na imię Marcin, a filmowanie to moja największa pasja. Od momentu ukończenia szkoły pracowałem jako operator ślubny w jednym z największych studiów w Polsce. Później przyszedł czas na stworzenie własnej marki: naszmoment.pl.

Opowiadamy historie – pokazujemy emocje i uczucia naszych par. Kochamy to co robimy, dlatego każdy film to dla nas najważniejszy z projektów. Film ślubny to dla nas coś więcej niż estetyka i poprawne ujęcia. Dla nas liczą się ludzie: miłość, relacje, rodzina i przyjaciele.

Za każdą parą kryje się historia, my jesteśmy od tego, żeby opowiedzieć ją w jedyny i niepowtarzalny sposób.

Dlaczego warto skorzystać z mojej oferty:

To co wyróżnia nas wśród innych kamerzystów, to bardzo indywidualne podejście do klienta. Nasze filmy tworzymy dla naszych par, nie dla siebie, dlatego jesteśmy maksymalnie elastyczni również, jeśli chodzi o długość filmu.

Doskonale wyłapujemy detale, wprowadzamy luźną atmosferę i sprawiamy, że goście czują się swobodnie przed obiektywem naszych kamer. W naszej pracy ważną rolę odgrywa też muzyka – tworząc ścieżkę dźwiękową do filmów ślubnych staramy się, by była niepowtarzalna i idealnie dopsowana do każdej pary.

Doświadczenie:

Jako operator i kamerzysta ślubny pracuję od 12 lat, pod własną marką działam od 5.

Lokalizacja:

Działam na terenie całej Polski, głównie w województwach: Mazowieckim, Podkarpackim, Małopolskim, Świętokrzyskim, Lubelskim i na Dolnym Śląsku. Dojazd na miejsce wliczony jest w cenę usługi.

Przedział cenowy:

Od 4500 – 9000 zł, zależnie od wybranej konfiguracji pakietu.

Teledysk ślubny:

Dołączony do każdego z pakietów, trwa ok. 2-5 minut.

Długość filmu:

Długość filmu ustalamy indywidualnie z każdą par i dostosowujemy się do ich potrzeb i oczekiwań. W końcu ten film tworzymy właśnie dla nich.

Materiał:

Materiał filmowy przekazujemy drogą internetową, ale też na nośnikach typu pendrive lub płytach Blu-ray oraz DVD.

Zaliczka:

Pobieramy zaliczkę w wysokości 500 zł, resztę regulujemy przy odbiorze filmu.

Wolne terminy:

Pojedyncze wolne terminy w roku 2023 i 2024.

Kontakt:

FF-STUDIO

Kim jestem:

FF-Studio założyłem w 2012 roku i od tamtej pory tworzę filmy ślubne oraz teledyski dla zespołów i muzyków. Od dekady realizuję wyjątkowe projekty, w których opowiadam historie miłości, zaufania i oddania. Wiem, że film ślubny to coś więcej niż tylko „film” – to pamiątka najważniejszego dnia Waszego życia, dlatego robię wszystko, by każda z par dostała dokładnie to, czego pragnie.

Dlaczego warto skorzystać z mojej oferty:

Pracując w branży ślubnej od ponad dekady, nie trafiłem na dwie takie same pary czy dwa takie same przyjęcia weselne. Każda para wnosi własną energię i dlatego jesteście wyjątkowi. Staram się to pokazywać w moich realizacjach. W trakcie pracy stawiam na dobrą atmosferę, zawsze biorę pod uwagę wasze sugestie, bo robię to dla Was. W zamian otrzymujecie film pełen naturalnych ujęć i prawdziwych emocji.

Doświadczenie:

W branży ślubnej pracuję nieprzerwanie od 2012 roku.

Lokalizacja:

Realizuję zlecenia na terenie całej Polski, choć FF-Studio znajduje się w Łodzi. Dojazd na miejsce przyjęcia jest wliczony w cenę.

Przedział cenowy:

Od 3000-5500 zł

Teledysk ślubny:

Tak, w swojej ofercie posiadam również realizację teledysków ślubnych. Trwają one ok. 3-4 minut.

Długość filmu:

W zależności od wybranego pakietu, filmy ślubne trwają: 20, 45 lub 90 minut.

Materiał:

Para Młoda otrzymuje film na nośniku typu pendrive oraz w formie linku do materiału online.

Zaliczka:

Tak

Wolne terminy:

Pojedyncze terminy na rok 2022, dostępność terminów w latach 2023 i 2024.

Kontakt:

Ślubny Obiektyw

Kim jestem:

Jesteśmy największą firmą weselną w Polsce – każdego roku realizujemy kilkaset wesel na terenie całego kraju. Zajmujemy się kompleksową obsługą wesel w zakresie fotografii oraz filmowania, zarówno z ziemi, jak i powietrza.

Każde wesele realizowane jest przez 3 osobową ekipę: 2 operatorów kamery oraz fotografa. Wiemy, jak ważny jest dla Was dzień ślubu, a film pozwala utrwalić każdą wyjątkową i wzruszającą chwilę. Naszą misją są wysokiej jakości filmy ślubne na każdą kieszeń.

Ty zajmij się tym, co dla Ciebie najważniejsze, o pamiątkę w postaci filmu zadbamy my.

Dlaczego warto skorzystać z mojej oferty:

Wśród innych firm wyróżnia nas fakt, że stawiamy na pełną personalizację. Oznacza to, że Para Młoda ma wpływ na efekt naszej współpracy już na etapie planowania wesela. Na kilka tygodni przed uroczystością nasze pary otrzymują ankietę, w której mogą doprecyzować swoje oczekiwania: od długości filmu, przez wybór utworów muzycznych, aż po kadry i fotografie, które posłużą za inspirację przy realizacji filmu ślubnego. Z każdym z naszych klientów pracujemy indywidualnie, tworząc oryginalny zapis najpiękniejszych chwil naszych par.

Doświadczenie:

Jesteśmy obecni na rynku ślubnym od ponad 7 lat i znamy branżę od podszewki. W Ślubnym Obiektywie łączymy doświadczenie i innowacje, dlatego jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami ślubnymi i nowinkami technicznymi.

Lokalizacja:

Działamy na terenie całej Polski. Dzięki oddziałom w całym kraju możemy obsługiwać naszych klientów bez ceny dojazdu, bez względu na lokalizację.

Przedział cenowy:

Pakiet: personalizowany film główny dowolnej długości + teledysk ślubny + ujęcia z drona – 5300 zł

Pakiet: personalizowany film główny dowolnej ilości + teledysk ślubny + ujęcia z drona
+ fotograf – 6800 zł

Teledysk ślubny:

Dla każdej z naszych par realizujemy teledysk ślubny, który jest długości jednego utworu muzycznego. Zależnie od życzeń, utwór wybierany jest przez nas lub Parę Młodą.

Długość filmu:

Filmy są w pełni personalizowane, a o długości decyduje Para Młoda – i nie ma to wpływu na ostateczną cenę za usługę. Tworzymy zarówno krótkie, dynamiczne formaty, jak i kilkugodzinne filmy.

Materiał:

Materiały przekazujemy na nośniku typu pendrive oraz w formie linku do materiału online.

Zaliczka:

Zdajemy sobie sprawę, że organizacja wesela to spory koszt, dlatego płatność za nasze usługi rozłożyliśmy na 3 wygodne raty: zadatek w wysokości 1900 zł, II rata płatna do tygodnia przed uroczystością, III rata przy odbiorze materiałów.

Wolne terminy:

Dostępne terminy na rok 2023 i 2024.

Kontakt:

SFILMUJE

Kim jestem:

Nasze produkcje to połączenie najnowszych trendów i najlepszych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. Tworzyliśmy teledyski i spoty reklamowe dla najpopularniejszych marek w Polsce. Nasi pracownicy to absolwenci Łódzkiej Wyższej Szkoły Filmowej, Warszawskiej Szkoły Reklamy i certyfikowani montażyści Adobre oraz Resolve. Nie mamy sztampowych, utartych schematów. Pracujemy w pełni naturalnie, dopasowując się do atmosfery i życzeń naszych par. Korzystamy z nowinek technicznych i ciągle uzupełniamy bazę naszego sprzętu – dzięki temu nie boimy się wyzwań, wyciskając z naszych materiałów pełną esencję filmowej opowieści o dniu pełnym emocji, wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

Dlaczego warto skorzystać z mojej oferty:

Nasza oferta wyróżnią się przede wszystkim długością i jakością filmów. Jako nieliczni oferujemy filmy, które charakteryzuje nowoczesny dynamizm i klasyczna długość, jednak nie przesadzajmy. Maksymalny czas trwania naszego filmu to 180 minut, chociaż znacznie bardziej wolimy tworzyć dla Was nieco krótsze filmy. Wszystkie nasze produkcje tworzymy w rozdzielczości 4K. Podczas naszej pracy skupiamy się na emocjach, tych małych i dużych, które tworzą wielkie chwile i małe momenty. Staramy się tworzyć ponadczasowe pamiątki: z klasą i wyczuciem, ale jednocześnie szalone i dynamiczne. Zachowujemy piękno Waszego dnia dokładnie takim, jakim był. Bez zbędnej ingerencji w najważniejsze chwile Waszego życia.

Doświadczenie:

Realizacją filmów ślubnych zajmujemy się od 8 lat, wcześniej pracowaliśmy na planach filmowych i reklamowych. Pewnie większość z Was widziała nasze produkcje, a nawet o tym nie wie. 😉

Lokalizacja:

Jesteśmy z woj. mazowieckiego, jednak wszyscy kochamy podróże, dlatego nasze filmy tworzymy na terenie całej Polski.
PS Nie znosimy ograniczeń, dlatego opcje zagraniczne także wchodzą w grę.

Przedział cenowy:

3500-7000 zł w zależności od wybranych pakietów, które różnią się długością filmu, liczbą operatorów, a także opcjami dodatkowymi np. plenerem ślubnym.

Teledysk ślubny:

Oczywiście! Krótka dynamiczna forma to dla nas najbardziej satysfakcjonująca część pracy.
Oprócz Waszego filmu głównego otrzymacie od nas trailer – zapowiedź filmową, teledysk oraz, jeżeli skusiliście się na filmowy plener ślubny – klip także z niego.

Długość filmu:

W naszej ofercie znajdziecie dynamiczne filmy od 10 do 180 minut.

Materiał:

Gotowy film Para Młoda otrzymuje na nośniku USB w personalizowanym etui, które produkujemy ręcznie. Dodatkowo nasi państwo młodzi otrzymują linki do materiałów w chmurze (gotowe do odtworzenia online lub z możliwością pobrania filmu przez najbliższych).

Zaliczka:

Przy podpisaniu umowy pobieramy zadatek, który gwarantuje rezerwację terminu.

Wolne terminy:

Dostępne terminy na rok 2023 i 2024.

Kontakt:

Rekomendowane artykuły