Kolorowy welon dla panny młodej 

Kolorowy welon dla panny młodej - zdjęcie 7

Welon jest tym elementem ślubnej stylizacji, który sprawia, że podczas przymiarek pannom młodym ciekną łzy wzruszenia po policzkach. Mamy uświadamiają sobie, że oddają swoją córkę mężowi pod opiekę, a przyjaciółki piszczą z zachwytu. Co jednak zrobić, jeśli wymarzyłyście sobie suknię w innym kolorze niż biały, a welon z reguły… jest właśnie w tym kolorze? Dopasować go do kreacji!

Po co Pannie Młodej welon?

Najpierw jednak opowiem Wam po krótce o jego historii. Wiele przesądów i ślubnych tradycji rozpoczęli starożytni Rzymianie – welon nie jest wyjątkiem. Tysiące lat temu pannom młodym zakładało się na głowę materiał w czerwonym kolorze, czyli barwie ognia, która odstraszała wszystkie demony. Ponieważ idąca do ołtarza kobieta była owinięta tym materiałem od stóp do głów i jej oczy również były zasłonięte do miejsca składania przysięgi odprowadzał ją ojciec. Stąd też kolejna piękna tradycja, którą w wielu zakątkach świata kultywuje się do tej pory.

janachowska.pl

Wiele lat temu spora część małżeństw była aranżowanych, często para młoda nie miała pojęcia jak będzie wyglądać druga strona. Welon na głowie przyszłej żony osłaniał jej twarz, dzięki czemu, w razie jej wątpliwej urody, pan młody mógł ją ujrzeć dopiero już podczas trwania ceremonii.

Biel została wprowadzona tutaj przez Chrześcijaństwo. W Polsce biały welon nadal ma znaczenie bardzo symboliczne – oznacza niewinność i skromność. W związku z tym sporo z Was ma problem czy może go do ślubu założyć. Otóż drogie Panie… Oczywiście! A jeśli przywiązujecie uwagę do symboliki, mam dla Was świetne rozwiązanie.

dorota kuźnicka
concept store

Zobacz także: Jak wybrać welon idealny?

Kolorowy welon

Potraktujcie welon po prostu jako piękny ślubny dodatek! Nie przejmujcie się przesądami i tradycjami. W XXI wieku projektanci oferują pannom młodym suknie w innych kolorach od bieli, tworząc wariacje na jej temat – pudrowe materiały, kreacje w odcieniach szampańskich są uwielbiane przez panny młode na całym świecie. Tiulowy dodatek, jakim jest welon, może być w każdym wyśnionym przez Was kolorze. Delikatny różowy materiał będzie wyglądał bardzo dziewczęco. Panie o ciemniejszej karnacji świetnie poczują się w cielistej sukni i dopasowanym do niej kolorystycznie welonie.

Udowadnia to na przykład Reem Acra, który w swojej kolekcji „The Celebration” pokazuje całą feerię barw! Zobaczcie same!

Zobacz także: Prostota i naturalność – ślubny wianek

Podsumowując: klasyka w nowoczesnym wydaniu!

Rekomendowane artykuły