Kwiaty na choinkę: Jak stworzyć niepowtarzalne ozdoby świąteczne na choinkę

kwiaty na choinkę

Niezależnie od tego, jakie drzewko wybierzesz — jodłę, świerk czy sosnę — możesz ją udekorować dużymi lub mniejszymi kwiatami w kolorze białym, złotym, srebrnym, różowym, czerwonym i jakim tylko zapragniesz — każdy z nich będzie stanowił szlachetny kontrast dla zieleni choinkowych igieł, a jeśli przyozdobisz choinkę dodatkowo jeszcze na przykład własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi, mogą to być sztuczne liście, kokardki na choinkę czy gwiazda na czubek choinki — stworzysz wówczas na pewno niepowtarzalną, unikatową i bardzo trendy choinkę w swoim domu. Poniżej zamieszczamy kilka pomysłów na taką właśnie choinkę!

Kwiaty na choinkę jako unikalna dekoracja świąteczna

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim również czas na ubieranie choinki. Pomysłów jest wiele, tylko który sprawi, że Twoje drzewko bożonarodzeniowe stanie się prawdziwą ozdobą Twojego domu?

janachowska.pl

Kwiaty na choinkę są jak najbardziej polecane i efektowne, na przykład białe kwiaty na choinkę, posypane srebrnym brokatem plus sztuczne kwiaty wiszące — będą bardzo ładnie wyglądały wśród zielonych gałązek drzewka.

Pamiętaj, że nowoczesna choinka nie musi oznaczać rezygnacji z tradycji. To raczej odświeżenie i nowe spojrzenie na klasyczne świąteczne dekoracje, gdzie takim połączeniem przeszłości z nowoczesnymi trendami może stać się gwiazda betlejemska sztuczna.

concept store

Wybór kwiatów na choinkę: Które gatunki najlepiej się sprawdzą

kwiaty na choinkę

Wybór kwiatów jak i kolorystyki choinki, to nie tylko kwestia estetyki, ale także osobistych preferencji. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kwiaty na choinkę pudrowy róż, czyli w Twoim stylu będzie choinka biało różowa — sztuczne lilie czy inne kwiaty ozdobne — ma to być drzewko bożonarodzeniowe, które personalizowane jest specjalnie dla Ciebie i Twoich bliskich, wobec tego to Ty decydujesz o dekoracji choinki.

My ze swej strony możemy Ci jedynie podpowiedzieć, że najlepszym i sprawdzonym wyborem na kwiatową choinkę, są kwiaty bożonarodzeniowe typu gwiazda betlejemska, w różnych kolorach: biała, złota, srebrna, czerwona, różowa, bordowa, niebieska itp.

Jak zrobić kwiaty na choinkę: Poradnik krok po kroku

kwiaty na choinkę

Jeśli chcesz w tym roku mieć troszkę inną niż zazwyczaj, nieoczywistą choinkę, udekoruj ją kwiatami. 

To będzie Ci potrzebne:

 • sztuczne gotowe kwiaty i rośliny,
 • sznureczek, np.zielony,
 • lub drucik.

Jak to zrobić?

Przyciąć kwiat na odpowiednią długość, aby zmieścił się między gałązkami, zagnij jego elastyczne końcówki i przymocuj do choinki.

Możesz wybrać rodzaj kwiatu i kolor, jaki tylko przyjdzie Ci do głowy. Im większą ilością kwiatów i roślin zostanie ukwiecone drzewko, tym bardziej bogata i unikatowa stanie się Twoja choinka. Wobec tego do dzieła! Zachwyć wszystkich w tym roku morzem kwiatów na bożonarodzeniowym drzewku, włączając również kwiaty na choinkę z klipsem!

Dekorowanie choinki kwiatami: Techniki i wskazówki

kwiaty na choinkę

Choinka to niekwestionowany symbol Świąt Bożego Narodzenia. Świąteczne drzewko stanowi w tym okresie wizytówkę Twojego domu, zachwyca swym wyglądem, przykuwa uwagę i sprawia ogromną radość, w szczególności najmłodszym domownikom.

Wobec powyższego przekażemy Ci kilka przydatnych wskazówek dotyczących dekorowania choinki, by ułatwić Ci to zajęcie.

 • Co najważniejsze warto, by zagwarantować choince stabilność, a tym samym bezpieczeństwo jej delikatnym dekoracjom,
 • ważny jest również wybór miejsca, niezależnie czy dotyczy to choinki sztucznej, czy żywej, 
 • następnie przygotuj choinkę do strojenia,
 • najpierw opleć choinkę światełkami, które ją w zachwycający sposób rozświetlą,
 • teraz możesz już ozdabiać gałązki drzewka kwiatami i innymi elementami dekoracyjnymi, pamiętając, że te większe zawsze powinny znajdować się na dole choinki. Taka sama zasada obowiązuje przy wieszaniu ozdób w obrębie jednej gałązki, tzn. duże ozdoby należy wieszać głębiej, a mniejsze — bliżej końca gałązki.
 • Strojenie choinki warto zakończyć ułożeniem na niej łańcuchów lub włosów anielskich, które stanowią świetne dopełnienie całości.

Ukoronowaniem Twojej choinki, powinien być efektowny, bogato zdobiony i przykuwający uwagę — spiczasty czubek, który umieszcza się na szczycie choinki, a może nim być, piękna gwiazda betlejemska — ten kwiat najlepiej się sprawdza w dekorowaniu choinki kwiatami! Jest symbolem powrotu do domu, a także i przede wszystkim symbolem gwiazdy z Betlejem, za którą podążali Trzej Królowie.

Gwiazda ma również wskazać drogę do domu domownikom, którzy przebywają poza nim. Tradycyjnie zakłada ją na czubku choinki głowa rodziny.

Pamiętaj, że choinka powinna mieć swój styl i pasować do aranżacji wnętrza, tworząc razem z nim spójną całość i estetykę. Najpiękniej we wnętrzu prezentują się drzewka utrzymane w określonej gamie kolorystycznej. Nie należy też przesadzać z liczbą kwiatów czy innych ozdób, trzeba zachować odpowiednie proporcje, by choinka zachwycała swoją elegancją oraz stylowym i modnym wyglądem.

Ozdoby świąteczne na choinkę: Połączenie kwiatów z innymi elementami

kwiaty na choinkę

Wspomniany już przez nas kwiat na choinkę z klipsem, to esencja elegancji i wyrafinowania dla Twoich dekoracji, doskonale wpasowująca się w różnorodne aranżacje, nadająca im głęboki romantyczny styl i charakter. Wytrzymały metalowy klips zapewnia łatwe i pewne mocowanie, pozwalając na eksperymentowanie z lokalizacją w gęstwinie gałązek choinkowych, którym sztuczny śnieg na choinkę doda swoistego, świąteczno-zimowego uroku. Można go łączyć z innymi elementami wystroju drzewka, takimi jak na przykład: 

 • różnobarwne kokardy, 
 • bombki choinkowe, 
 • światełka,
 • łańcuchy lub
 • inne girlandy kwiatowe.

Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy Ci temat kwiatowych dekoracji choinkowych, a dzięki temu już wiesz, jak ubrać choinkę na Boże Narodzenie, by była najpiękniejsza, wyjątkowa, niepowtarzalna i taka Twoja!

Wobec tego do dzieła! My ze swej strony życzymy wspaniałych, rodzinnych i niezapomnianych chwil podczas zdobienia choinki i wielu radości, satysfakcji i zadowolenia z jej strojenia! Efekt na pewno będzie cieszył nie tylko tych najmłodszych!

Rekomendowane artykuły