Manicure tytanowy — rewolucja w trwałości i wyglądzie paznokci: co musisz o nim wiedzieć

manicure tytanowy

Manicure tytanowy to innowacyjna metoda pozwalająca na uzyskanie trwałego manicure, dodatkowo wzmacniająca i pielęgnująca paznokcie. Jest to świetna alternatywa dla hybryd, a do jego wykonania nie potrzebujesz lampy UV. Jeśli jeszcze nie wiesz, na czym polega manicure tytanowy, to spieszymy z odpowiedzią!

Jak zrobić manicure tytanowy: krok po kroku do idealnych paznokci tytanowych

manicure tytanowy
Fot: Shutterstock

Manicure tytanowy — co to takiego? Manicure tytanowy, nazywany także Dip Powder, to metoda stylizacji paznokci, która nie wymaga użycia lampy UV, czy innego dodatkowego sprzętu. Poza nadaniem koloru paznokciom manicure tytanowy dodatkowo wzmacnia i pielęgnuje płytkę, zapewniając jej dodatkową ochronę. Proszek używany do tego zabiegu zawiera nie tylko dwutlenek tytanu, ale także wapń i witaminy, co nie tylko odżywia paznokcie, ale także zapobiega ich żółknięciu. Manicure tytanowy, chociaż nie jest wyjątkowo popularną metodą stylizacji paznokci, może być alternatywą dla hybryd, czy paznokci żelowych. Jak przebiega proces wykonania manicure’u tytanowego?

janachowska.pl

Manicure tytanowego nie wykonuje się tradycyjną metodą, przy użyciu samych lakierów. Technika ta polega na zanurzeniu paznokci w kolorowym proszku z domieszką tytanu, który następnie jest utrwalany za pomocą specjalnych preparatów. Poza samym proszkiem do wykonania paznokci tytanowych konieczne jest także użycie bazy, utwardzacza oraz topu.

Dlaczego warto wybrać manicure tytanowy: zalety i wady

manicure tytanowy
Fot: Shutterstock

Manicure wykonany metodą tytanową ma wiele zalet. Jako główne z nich wymienia się między innymi:

concept store
 • Wzmocnienie i utwardzenie paznokci
 • Odżywienie płytki paznokcia dzięki obecności w proszku witamin 
 • Brak konieczności użycia lampy UV
 • Długa trwałość manicure’u (do 4 tygodni)
 • Łatwa i szybka aplikacja
 • Mniejsze ryzyko reakcji alergicznych

Czy oprócz dużej listy plusów manicure tytanowy ma jakieś wady? Poza możliwością ścierania się z płytki i osadzania się proszku na skórkach, co wynika raczej z jego nieprawidłowej aplikacji, to trudno szukać więcej minusów. 

Paznokcie tytanowe — wady

Jako główne wady manicure tytanowego wskazuje się jego wysoką cenę oraz ograniczone możliwości wykonania zdobień. Należy też mieć na uwadze to, że przez swoją długą trwałość, ten rodzaj manicure’u może być trudniejszy w ściąganiu.

Manicure tytanowy vs hybrydowy: co jest lepsze dla Twoich paznokci?

manicure tytanowy
Fot: Shutterstock

Czym się różni manicure tytanowy od hybrydowego? Mówi się, że paznokcie tytanowe są zdrowszą alternatywą dla popularnych hybryd. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla kobiet mających obawy dotyczące bezpieczeństwa regularnego korzystania z lampy UV, niezbędnej przy wykonywaniu manicure’u hybrydowego. 

Często po hybrydzie paznokcie wymagają regeneracji, podczas gdy preparaty do manicure tytanowego odżywiają paznokcie za sprawą obecnych w nich witamin. Metoda tytanowa sprawia, że płytka paznokcia pod spodem nie żółknie, a w trakcie wykonywania zabiegu nie odczuwa się nieprzyjemnego pieczenia, czy swędzenia.

Obie metody łączy jednak trwałość. Zarówno manicure hybrydowy, jak i tytanowy utrzymuje się do 4 tygodni. Wybór metody stylizacji paznokci zależy więc od Twoich indywidualnych preferencji. Jeśli nie chcesz korzystać z lampy UV i masz skłonności do alergii, to odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się manicure tytanowy. Lakiery hybrydowe z kolei mają większy wybór kolorów i możliwości wykonania zdobień, szybciej schną i łatwiej można je usunąć z płytki paznokcia.

Zdrowie paznokci a manicure tytanowy: co musisz wiedzieć

manicure tytanowy
Fot: Shutterstock

Manicure tytanowy bardzo mocno utwardza się na płytce, zapewniając ochronę paznokci przed ich uszkodzeniami. Dzięki obecności witamin A D i E w jego składzie, paznokcie otrzymują dodatkowe nawilżenie i odżywienie. Jest to również bardzo bezpieczna metoda wykonywania manicure, która nie powoduje uszkodzeń, nawet w przypadku bardzo osłabionych paznokci. Ważne jest jednak prawidłowe wykonanie aplikacji oraz dokładne usunięcie materiału po zakończeniu zabiegu. To właśnie na etapie nieprawidłowego usuwania manicure’u tytanowego może dojść do uszkodzeń płytki paznokcia.

Chociaż preparaty do wykonania paznokci metodą tytanową nie zawierają w swoim składzie chemicznych substancji uczulających, to warto pamiętać, że u niektórych osób nawet naturalne składniki mogą powodować alergie. Niemniej jednak to właśnie tytanowy manicure cechuje się najmniejszym ryzykiem wystąpienia alergii spośród wszystkich dostępnych na rynku metod stylizacji paznokci.

Produkty używane do wykonania manicure tytanowego zawierają substancje antyseptyczne i nie przenikają do krwiobiegu. Dzięki temu nie ma obaw związanych z wielokrotnym zanurzaniem palca w jednym pudrze przez różne osoby. Zabieg ten mogą wykonywać także kobiety w ciąży.

Jak długo utrzymuje się manicure tytanowy i jak go odnawiać

manicure tytanowy
Fot: Shutterstock

Paznokcie tytanowe są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i utrzymują się nawet do 4 tygodni, ale istnieją osoby, które noszą je nawet przez 6-7 tygodni. Należy jednak pamiętać, że stylistki nie zalecają tego typu praktyk i to nie tylko ze względu na nieestetyczny odrost. Dłuższy okres noszenia manicure zwiększa ryzyko urazów mechanicznych i uszkodzeń paznokci, dlatego też zabieg należy odnowić po 3-4 tygodniach. 

Jak bezpiecznie usunąć manicure tytanowy? Podobnie jak w przypadku hybryd, najlepiej jest skorzystać z usług stylistki, która usunie stary manicure za pomocą frezarki.

Jeśli nie możesz udać się do profesjonalnego salonu na usunięcie paznokci tytanowych, możesz ściągnąć poprzedni manicure w domu. Najpierw należy zmatowić paznokcie pilnikiem, najlepiej o ziarnistości 180. Następnie na paznokcie nakłada się waciki zamoczone wcześniej w acetonie i owija się folią aluminiową. Po upływie 15 minut produkt powinien sam odejść od płytki. W pozbyciu się resztek manicure możesz się delikatnie wspomóc także drewnianym patyczkiem do odsuwania skórek. Pamiętaj, aby nie zdrapywać tytanowej warstwy paznokci innymi paznokciami lub ostrym narzędziem. Na odpowiednio oczyszczonej płytce możesz wykonać nową stylizację.

Manicure tytanowy w domu: czy to możliwe i jak to zrobić?

manicure tytanowy
Fot: Shutterstock

Jeśli chciałabyś spróbować stylizacji tytanowej, to możesz go wykonać samodzielnie. Zabieg ten można przeprowadzić w domu i uzyskać efekt taki jak w salonie kosmetycznym. Najlepiej jest w tym celu zaopatrzyć się w gotowy zestaw do manicure tytanowego.

Jeśli marzy Ci się manicure tytanowy, zestaw startowy zawiera wszystko, czego potrzebujesz do jego wykonania. Znajdziesz w nim nie lakiery tytanowe, a puder z dwutlenkiem tytanu oraz preparaty do aplikacji kolejnych warstw — odtłuszczacz, bazę, aktywator i top. Niektóre zestawy zawierają także niezbędne narzędzia do opracowania paznokci takie jak pilniczek, polerka, pędzelek czy patyczek do odsuwania skórek. Do wykonania manicure tytanowego nie potrzebujesz lampy UV. 

Manicure tytanowy w domu krok po kroku

 1. Przygotuj płytkę paznokcia — nadaj odpowiedni kształt paznokcia, opiłuj i zmatuj za pomocą bloku polerskiego. Następnie opracuj skórki, odsuwając je za pomocą patyczka oraz oczyść paznokcie i nałóż na nie preparat odtłuszczający.
 1. Na płytkę paznokcia nałóż cienką warstwę lakieru bazowego. Należy to zrobić bardzo precyzyjnie, ponieważ pyłek przyklei się tylko w miejscach pokrytych bazą. 
 1. Zanurz paznokieć w słoiczku z kolorowym proszkiem. Dla uzyskania lepszych rezultatów czynność tę możesz powtórzyć. Następnie usuń nadmiar proszku za pomocą pędzelka.
 1. Nałóż aktywator przyspieszający utwardzanie manicure.
 1. Na koniec przetrzyj paznokcie wacikiem bezpyłkowym i nałóż na nie nabłyszczający top, który zapewni manicure długą trwałość. 

Manicure tytanowy: jak utrzymać paznokcie w doskonałej kondycji

manicure tytanowy
Fot: Shutterstock

Po wykonaniu każdego manicure również tytanowego należy odpowiednio dbać o paznokcie i całe dłonie, aby utrzymać je w jak najlepszej kondycji i przedłużyć trwałość lakieru. Jak dbać o tytanowe paznokcie?

Regularnie nawilżaj dłonie i skórki wokół paznokci za pomocą kremu do rąk i oliwki do pielęgnacji paznokci. Oliwka dodatkowo powoduje uszczelnienie systemu tytanowego, dzięki czemu będzie on trwalszy i dłużej utrzyma się na paznokciach. Wysuszony manicure może sprawić, że zacznie się on rozszczelniać, dopuszczając tym samym do środka wodę, brud i bakterie.

Poza pielęgnacją pamiętaj także, aby podczas kontaktu z detergentami lub innymi substancjami chemicznymi używać rękawiczek ochronnych, aby nie uszkodzić manicure. Jeśli konieczne jest usunięcie stylizacji, najlepiej skorzystać z usług profesjonalisty, aby uniknąć uszkodzenia paznokci. Zaleca się także wykonywanie manicure tytanowego co 3-4 tygodnie, aby utrzymać jego doskonały wygląd i trwałość. 

Rekomendowane artykuły