Mężczyzna idealny – czyli jaki? Raport Wedding Dream [OBEJRZYJ SONDĘ!]

mężczyzna idealny

Teoretycznie wszystkie wiemy, że nie ma idealnych ludzi. Każdy ma jakieś wady i to jest na swój sposób piękne 🙂 Z drugiej strony nierzadko wzdychamy marząc o idealnym mężczyźnie, który w stu procentach będzie spełniał nasze oczekiwania. Czy to w ogóle jest możliwe? Na janachowska.pl przeprowadziłyśmy ankietę na ten temat. Wyniki są… bardzo ciekawe. 

janachowska.pl

Redakcja Wedding Dream zapytała o opinię także przechodniów na warszawskim Placu Zbawiciela. Oto ich wyobrażenia na temat mężczyzny idealnego.

W ankiecie Wedding Dream wzięło udział ponad dwa tysiące kobiet. 

concept store

Czy mężczyzna idealny istnieje?

To pierwsze pytanie, jakie zadałyśmy w naszej ankiecie. Wyniki mówią (prawie) wszystko. Ponad 60% badanych stwierdziło, że takich facetów nie ma. Niewiele ponad 30% oznajmiło, że tak, a ok. 8%, że… wciąż szuka 🙂

Umówmy się. Ideał to duże słowo. Tu nie chodzi o to, aby on był w każdym calu perfekcyjny, bo wówczas to będzie… denerwujące (śmiech). Najważniejsze, by jednak miał wiele pozytywnych cech, które będą sprawiać, że będę czuła się przy nim szczęśliwa i bezpieczna.

Dla każdej kobiety to może oznaczać co innego, ale na pewno wspólne, „idealne” cechy to:

 • odpowiedzialność,
 • wierność,
 • poczucie humoru,
 • troskliwość.

Ja jestem w tych ośmiu procentach – wciąż szukam swojego ideału. Mam swoje „przejścia”, ale nadal wierzę, że spotkam tego jedynego – Kornelia, 36 lat. 

Czy kobieta może zmienić mężczyznę?

Aż 67% kobiet odpowiedziało, że… tak. Zaledwie niecałe 14%, że nie, a niecałe 20% zastanawiało się, po co kogoś zmieniać. 

Coś w tym jest. Kobieta ma ogromny wpływ na mężczyznę. Nie bez powodu mówi się o wielkich tego świata, że nie osiągnęliby wielkich rzeczy bez cudownej partnerki u boku. Myślę jednak, że określanie, że można kogoś zmienić jest mocno przesadzone. Można wpływać na pewne cechy, ale tylko wtedy, gdy druga strona tego chce. Zmiana na siłę nie jest dobra i z całą pewnością odbije się czkawką. Dlatego ja jestem team #PoCoKogośZmieniać – Agata, 33 lata

Zakochana para
Fot. Pexels.com

Raport: Mężczyzna idealny – kto to taki?

„Co według Ciebie oznacza stwierdzenie MĘŻCZYZNA IDEALNY?” – to kolejne pytanie z naszej ankiety. Ponad połowa badanych odpowiedziała, że jednak nikt nie jest idealny. Stwierdzenie, że ktoś mógłby być perfekcyjny, często finalnie budzi rozczarowanie. Prawie 35% zaznaczyło odpowiedź: „Taki, który spełnia oczekiwania kobiety”. Niewiele pań zaznaczyło zdanie: „Nie wiem, jeszcze go nie spotkałam”.

Czy to oznacza, że jednak sporo naszych czytelniczek trafiło na „swój ideał”, czyli faceta, który może nie jest perfekcyjny, ale w pełni im odpowiada? 🙂 W odpowiedziach padały też inne stwierdzenia, np.:

 • Mój;
 • Pozostaje zawsze sobą;
 • Taki, którego zachowanie spełnia oczekiwania.

– Rzeczywiście używanie sformułowania „mężczyzna idealny” (tak samo jak „idealna kobieta”) może wzbudzać niepotrzebne oczekiwania. Dla każdego określenie to może znaczyć co innego. Poza tym zawsze ktoś posiada jakąś wadę i to jest jak najbardziej w porządku. Kochane panie, Wy też jesteście idealne? 🙂 – Kaja, 27 lat. 

Finanse to jeden z filarów związku, o który często kłócą się partnerzy. O kwestie finansowe w wizji mężczyzny idealnego zapytaliśmy warszawskich przechodniów. Obejrzyj wyniki sondy ulicznej WeddingDream.

Raport: Jakie cechy powinien posiadać mężczyzna?

Zapytaliśmy badane kobiety, jakie cechy powinien posiadać idealny mężczyzna. Oto cechy, które zostały zaznaczone najwięcej razy:

 • opiekuńczość (91,4%)
 • odpowiedzialność (93,1%)
 • poczucie humoru (81,5%)
 • szczerość (42,8%)
 • bezpośredniość (23,3%)
 • troskliwość (85,4%)
 • nieustępliwość (12,3%)
 • zaradność (80,2%)

Wielokrotnie rozmawiałam z koleżankami o cechach idealnego faceta i zawsze w pojawiają się takie cechy jak opiekuńczość, odpowiedzialność i poczucie humoru. Wiadomo, że każdy ma teoretycznie inne oczekiwania, ale myślę, że te 3 cechy są kluczowe – Andzia, 41 lat.

Czy idealny mężczyzna istnieje?
Fot. Pexels.com

Raport: Jakie wady w mężczyźnie jest w stanie zaakceptować kobieta?

Jakie wady w facecie byłabyś w stanie zaakceptować? To kolejne pytanie, z którym zmierzyły się nasze ankietowane. Oto najczęściej padające odpowiedzi:

 • Jest bałaganiarzem, ale może się jeszcze poprawi – 59,6%
 • Nie jest nieziemsko przystojny, ale to dobry człowiek – 65%
 • Jest lekkoduchem, ale ja twardo stąpam po ziemi – 11,3%
 • Ciągle o czymś zapomina – 26,9%
 • Do obowiązków domowych podchodzi stereotypowo – 12,8%
 • Nie umie przyjąć krytyki – 8,2%
 • Zawsze stawia na swoim, ale mężczyzna powinien wiedzieć, czego chce – 17,2%
 • Jest za bardzo związany z matką – 8,1%

Nie wymieniłabym chyba bałaganiarstwa jako podstawowej wady faceta, bo akurat mi trafił się niemal pedant. Nie da się jednak ukryć, że akurat mój mąż ciągle o czym zapomina. Czasem się zastanawiam, jak on radziłby sobie w dorosłym życiu gdyby nie ja (śmiech) – Gosia, 34 lata

Czy idealny facet istnieje?
Fot. Pexels.com

Raport: Idealny facet – istnieje czy nie?

Wyniki naszej ankiety jasno dają do zrozumienia, że idealnych facetów nie ma, ale są za to cechy, które są pożądane u mężczyzn. Są to przede wszystkim: opiekuńczość, odpowiedzialność i poczucie humoru. W pełni się z tym zgadzamy.

Warto jednak jeszcze dodać to, że… każdy lubi co innego. Dla jednej kobiety idealny facet to ten inteligentny, zaradny i przystojny, a dla innej to ten przede wszystkim troskliwy, który chce każdą wolną chwilę spędzać z rodziną. Nie ma jednego co by dogodził wszystkim i ta różnorodność na świecie jest piękna, prawda? 🙂

Czy Mister Polski to mężczyzna idealny? Sprawdź jak jego żona wspomina dzień ich zaręczyn!

Rekomendowane artykuły