Najpiękniejsze kościoły w Polsce

Najpiękniejsze kościoły w Polsce 34535

Salę weselną wybieramy spośród dziesiątek, jeśli nie setek ofert, dlaczego więc nie poświęcić tyle samo uwagi miejscu, w którym wypowiecie to najważniejsze w życiu „TAK”? Z pewnością wiecie, że w Polsce mamy przepiękne kościoły!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez The Wedding Pic® (@theweddingpic) Sie 31, 2019 o 11:53 PDT

Tradycja…

Przyjęło się tak, że ślub bierzemy w parafii Panny Młodej. Jeśli jesteście tradycjonalistami, to pozostaje mi jedynie trzymanie kciuków, aby Wasz kościół podobał Wam się w 100%. W końcu zakładamy, że ten ślub jest pierwszym (ewentualnie drugim, trzecim…), ale na pewno ostatnim.

janachowska.pl

…i nowoczesność

Jeśli parafia Panny Młodej nie jest Waszą wymarzoną, postawcie na inny kościół. Poniżej przedstawiam listę kilku najpiękniejszych kościołów w naszym kraju. Może dzięki temu odkryjecie miejsce, które skradnie serce i Wasze, i Waszego przyszłego małżonka?

Parafia św. Bernarda w Sopocie

Kaplica powstała w 1983 roku, więc stosunkowo nie tak dawno. Nowoczesność aż bije z tego miejsca. Wystarczy spojrzeć na przepiękną, przeszkloną ścianę tuż za ołtarzem. Bliskość natury jest wręcz namacalna. Wyjątkowo romantyczny klimat pojawia się w zimowych miesiącach. Na drzewach leży śnieg, płatki spadają z nieba, a to tworzy bajkową scenerię.

concept store
  • Źródło: bernard.sopot.pl

Kościół Akademicki św. Anny w Warszawie

Jest to niezwykła świątynia z XV wieku. Mieści się w samym sercu Warszawy, przy Krakowskim Przedmieściu. Ten kościół nazwać można niewątpliwie perełką architektoniczną. Dla ciekawych: łączy ona styl gotycki, barokowy, klasycystyczny i neorenesansowy. Ślub w takim historycznym miejscu byłby nie lada przeżyciem dla Was i wszystkich gości, choć zważając na lokalizację i piękno kościoła, uczestniczyliby w nim również przechodnie i turyści.   

  • Źródło: wikipedia.org

Kościół św. Marii Magdaleny w Mikaszówce

Jeśli jesteście przyszłą Parą Młodą, poszukującą klimatycznego miejsca znajdującego się blisko natury, otoczonego lasem, a Wasze wesele planujecie w stylu eklektycznym lub rustykalnym, to nie mogliście trafić lepiej. Miejsce to jest wręcz magiczne, ulokowane na Podlasiu, z dala od zgiełku, świateł wielkich miast i ciągłego hałasu. Sam kościół zbudowany jest z drewna, w środku znajduje się dębowy ołtarz. Czyż to nie pasuje idealnie to zwiewnej sukni i wianka na głowie?

  • Źródło: wikimapia.org

Kościół św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Miejsce nie tylko na bajkowy ślub, ale i najpiękniejszą sesję ślubną. Niewielki Kościół z XVIII wieku zwany jest również świątynią „na wyspie” czy „na wodzie”. Wybudowano go na stawie w otoczeniu przepięknego pleneru, na który składają się pomniejsze wysepki, a z lądem łączy go urokliwy most. Warto zobaczyć to również wieczorem, gdy odbywają się iluminacje i gra świateł.

  • Źródło: roztocze.wyjade.pl

Własne poszukiwania

Lista najpiękniejszych kościołów w Polsce jest oczywiście o wiele, wiele dłuższa i jestem pewna, że każda z Was mogłaby coś od siebie tutaj dopisać. Zachęcam Was do samodzielnych poszukiwań swojego idealnego miejsca na ślub. Powodzenia!  

Miejsce zaślubin to bardzo ważna kwestia, ale równie istotne jest, czym tam dojedziesz. Dowiedz się więcej, oglądając filmik!

Rekomendowane artykuły