Nieśmiały facet? 5 rad jak go poderwać!

nieśmiały facet

W naszym społeczeństwie przyjęło się, że to zwykle mężczyzna walczy o naszą uwagę i zainteresowanie przyjmując postawę zdobywcy. Co jednak dzieje się, kiedy facet jest nieśmiały? Dowiedz się, jak pokazać, że on Ci się podoba, zostawiając mu wciąż duże pole do popisu.

Dlaczego mężczyźni są nieśmiali?

Fot: Shutterstock

Wbrew pozorom, mężczyźni obecnie nie są aż tak przebojowi i waleczni, aby starać się o zdobycie względów dziewczyn, które im się podobają. Często mają wiele obaw i lęków przed odrzuceniem, zanim zdecydują się na wykonanie pierwszego kroku. Powodem braku pewności siebie u mężczyzny jest głównie niska samoocena.Wiąże się to z obawą, że nie są wystarczająco atrakcyjni dla płci przeciwnej.

Ciężko jest im nawiązywać nowe relacje. Jeszcze gorzej jest w wypadku nieśmiałych chłopaków, którym trudno jest wprost wyrazić swoje zainteresowanie wobec kobiet. Można jednakże, poprzez pewne gesty i zachowania, zachęcić ich do nawiązania z nami bliższej znajomości. Tak, aby wciąż czuli, że to oni mają inicjatywę.

Jak poznać, że podobasz się nieśmiałemu mężczyźnie?

Będzie na Ciebie patrzył

Jedną z najważniejszych oznak zainteresowania, szczególnie u mężczyzn, jest częste kierowanie spojrzenia w Twoją stronę. Będzie on patrzył Ci w oczy, jak również kierował swój wzrok na Twoją twarz, szyję, sylwetkę. Jeżeli czujesz często jego spojrzenie na sobie, coś w tym musi być. Potem jednakże on może szybko odwracać głowę, gdyż z powodu nieśmiałości, ciężko jest mu utrzymać dłuższy kontakt wzrokowy.

Zadba o ciągły kontakt

Nieśmiały mężczyzna nie będzie otwarcie mówił, że mu się podobasz, jednakże postara się mieć z Tobą ciągły kontakt. Będzie zapewne używał komunikatorów internetowych, wysyłając Ci różnego typu wiadomości lub lubiąc rożnego typu Twoje wpisy na Facebooku oraz Instagramie.

Postara się widzieć się z Tobą, kiedy to tylko możliwe

Nie spotkasz go zapewne na imprezie czy domówce, bo tego typu chłopak będzie stronił od hałaśliwych miejsc, pełnych ludzi. Będą to raczej spacery, spędzanie czasu na wspólnym hobby, kawa lun herbata w zacisznym miejscu. On będzie starał się spotykać z Tobą jak najczęściej, podając różne powody.

Pozytywne słowa i pochwały z jego strony

Być może on nie będzie mówić zbyt wiele, ale bardziej będzie się liczyło, to co mówi. Najczęściej spotkasz się z pochwałą Twojego charakteru i cech, które w Tobie lubi. Zwykle będzie pozytywnie wypowiadał się na Twój temat.

Troska o Ciebie

Mężczyzna, któremu zależy na Tobie, będzie dla Ciebie wsparciem w trudniejszych chwilach. Okaże swoją troskę w razie choroby bądź złego samopoczucia. Sprawi, abyś czuła, że jest dla Ciebie ważny i potrzebny.

Dotyk

Delikatne muśnięcia dłoni, ramienia lub włosów to mocny sygnał, świadczący o tym, że mu się podobasz. Wciąż jednak w wypadku nieśmiałego mężczyzny, będzie to dotyk kontrolowany i krótki.

Nieśmiały facet? 5 rad jak go poderwać! 99909
Fot: Shutterstock

Jak zachęcić nieśmiałego faceta?

Czujesz, że podobasz się nieśmiałemu mężczyźnie, jednakże on nie wykonuje żadnego konkretnego ruchu w Twoją stronę? Czasem trzeba postawić wszystko na jedną kartę, aby przestać funkcjonować w niepewności. Weź sprawy w swoje ręce. Pamiętaj jednak, że wszystko musi przebiegać delikatnie i z umiarem, w ten sposób, aby to wciąż facet miał szansę się wykazać. Poznaj kilka sprawdzonych metod.

Nieśmiały facet? 5 rad jak go poderwać! 99910
Fot: Shutterstock

Zagaduj do niego, wysyłając sympatyczne wiadomości

Swoje działanie możesz rozpocząć od przesyłania niezobowiązujących, miłych wiadomości. Może to być jakiś żart z internetu, zapytanie o samopoczucie, prośba o poradę. To dobry sposób na rozpoczęcie dłuższej rozmowy ze zbyt nieśmiałym kandydatem.

Zainteresuj się jego pasjami

Najlepszym sposobem na okazanie zainteresowania drugiej osobie jest….zainteresowanie się nim 🙂 Oznacza to szczerą chęć poznania jego pasji, mocnych stron, sposobu spędzania czasu wolnego. Zadawaj pytania dotyczącego jego przeszłości, obecnych i przyszłych planów. Słuchaj cierpliwie tego, co on ma do powiedzenia. Takie podejście mocno zbliża ludzi i często otwiera wiele wspólnych obszarów, rozpoczynając ciekawą relację.

Nawiąż przyjacielskie stosunki

Bądź obecna w jego życiu i z umiarem podtrzymuj częsty kontakt. Pamiętaj, że w wypadku nieśmiałego mężczyzny, często potrzeba więcej czasu, aby otworzył się przed Tobą. Staraj się spędzać z nim chwile, jakby był Twoim dobrym znajomym. Niech czuje, że jest dla Ciebie ważny. Pamiętaj o zachowaniu w tym wszystkim zdrowej równowagi, gdyż zbyt natarczywe działanie mogłoby go spłoszyć.

Staraj się aktywnie spędzać z nim wolne chwile

Rozmowy twarzą w twarz w restauracji mogą okazać się dość stresujące dla nieśmiałych osób. Zamiast tego, lepiej jest spędzać wspólny czas aktywnie – spacerując, udając się na wycieczkę rowerową, na koncert lub do kina. Lepiej skupiać się na jakichś czynnościach, niż na samej rozmowie. W ten sposób druga strona poczuje się bardziej komfortowo.

Nieśmiały facet? Daj mu czas

Bądź cierpliwa i nie oczekuj zbyt wiele od razu. Być może on nie nawiąże od razu z Tobą żywej konwersacji i nie będzie przesyłał Ci romantycznych sms-ów z rana. Bywają sytuacje, kiedy on znika na jakiś czas, by zaszyć się w swojej jaskini. Będzie chciał poukładać sobie wszystko w głowie.

Jednakże kiedy już się przełamie, wasza relacja może okazać się niezwykła i nietuzinkowa. Osoby nieśmiałe, to często wrażliwcy o miękkim sercu. Zwykle doceniają, iż to ktoś zamiast nich postanawia wykonać ten pierwszy krok, zarazem zapewniając im przestrzeń do dalszego działania.

Nieśmiały facet? 5 rad jak go poderwać! 99914
Fot: Shutterstock

Mężczyźni z reguły uwielbiają zdobywać. Nawet ci niepewni siebie. Warto więc delikatnie okazać swoje zainteresowanie, szczególnie tym nieśmiałym facetom. Może to stworzyć okazję do zbudowania pięknego i trwałego związku. Warto bowiem się przełamywać i aktywnie szukać swojej drugiej połówki, a kobiety mają wiele okazji, aby okazać swoje zainteresowanie. Życzymy wam samych udanych relacji 🙂

Rekomendowane artykuły