Wyjątkowa podróż poślubna? Zobacz niestandardowe propozycje

podróż poślubna

Podróże poślubne to czas, który Nowożeńcy zawsze chcą uczynić niezapomnianym. Oto kilka propozycji na wyjątkowe podróże poślubne, które z pewnością dostarczą Wam niezapomnianych chwil i wspomnień na całe życie. Nie tylko uwzględnimy egzotyczne kierunki, ale także nietypowe aktywności oraz inspiracje znanych osobistości.

Podróż poślubna szlakami Windsorów

podróż poślubna

Wiele par młodych decyduje się na kierunki, które przed nimi przetestowali ludzie znani. Trudno wyobrazić sobie bardziej rozpoznawalną parę młodą, niż przyszłego króla i królową Zjednoczonego Królestwa: księcia Williama i Kate Middleton. Po ślubie stulecia z pewnością potrzebowali trochę spokoju i ciszy, bo wydarzeniem żył, dosłownie, cały świat. Na swój miesiąc miodowy para królewska uciekła na North Isalnd na Seszelach u wybrzeży Afryki Wschodniej. Jak rozpisywały się tabloidy para zdecydowała się na to miejsce ze względu na jego niezwykle kameralny charakter. Prywatna wyspa z zaledwie 11 willami to idealny azyl dla najbardziej rozpoznawalnej pary na świecie. Dzięki temu mogli w spokoju relaksować się i cieszyć pierwszymi wspólnymi chwilami jako małżeństwo. Podczas pobytu mieli do dyspozycji prywatny basen, plaże z białym piaskiem, luksusowe spa, osobistego kucharza, kolacje o zachodzie słońca i nieograniczone lekcje nurkowania.

New Drop

Skuterem przez Azję

podróż poślubna

W organizowaniu podróży poślubnej niebagatelną rolę odgrywają finanse. Jeśli musicie dosyć mocno ograniczać koszty, a wciąż marzy Wam się egzotyczna przygoda – rozważcie backpackerski wyjazd gdzieś na azjatyckie stepy i bezdroża. Kupione z odpowiednim wyprzedzeniem bilety nie powinny zrujnować Waszego budżetu, a kolejne kroki? Tu ogranicza Was jedynie fantazja (i ewentualny strach). Wynajmijcie skutery i na własną rękę zwiedzajcie Wietnam, Tajlandię, czy Kambodżę. Jeśli jest jakiś aspekt, w którym telewizja nie kłamie to ten, który pokazuje jak gościnni są mieszkańcy tamtych regionów. Znalezienie niedrogiego noclegu gdzieś w lokalnym pensjonacie, czy nawet u rolnika w stodole nie nastręczy Wam, z pewnością, zbyt wielu problemów, a taka przygoda gdzieś w azjatyckiej głuszy solidnie scementuje Wasz związek.

Warunek jest jeden – oboje musicie czuć się dobrze w survivalowych klimatach, inaczej taki plan może skończyć się nie umocnieniem relacji, a rozwodem.

Ekskluzywna podróż poślubna: konne Safari

podróż poślubna

Najwspanialszym elementem podróży poślubnych, szczególnie tych organizowanych samodzielnie, jest to, że można je całkowicie dostosować dla swoich potrzeb i preferencji. Janusz sam przyznał, że niedawno przygotowywał ofertę dla pary, która uwielbia jazdę konną – na kanwie tej pasji powstał pomysł, aby wybrać się na cudowne safari w zjawiskowej Delcie Okavango. Takie doświadczenie z pewnością zostanie z nimi na długo, bo jak wymazać z pamięci cwał wśród żyraf i zebr? Czy może być coś piękniejszego, niż wspólnie spędzone noce na pustyni w namiocie safari z wanną na tarasie, kiedy dookoła nie ma żadnej techniki, żadnych oznak cywilizacji, a wieczorne show zapewniają gwiazdy na niebie? Nie sądzę.

Warto jednak wiedzieć, że takie atrakcje, choć możliwe do zrealizowania, wiążą się z ogromnymi wydatkami – warto więc przemyśleć je i zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Eurotrip: pomysł na podróż poślubną

A gdyby tak odwiedzić wiele państw? Spokojnie, nie mam na myśli od razu podróży dookoła świata (choć, jeśli możecie sobie na nią pozwolić – go for it!). Wybierzcie się na Eurotrip, żeby lepiej poznać stary kontynent. W dobie tanich linii lotniczych możecie to spokojnie zaplanować wykorzystując połączenia lotnicze, ale nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby wybrać się w taką trasę autem – wtedy nie będą Was ograniczać ani destynacje, do których latają samoloty, ani np. kwestie związane z bagażem (oczywiście do pewnego momentu). Podróż po Europie to kombinacja kultury, historii, romantyzmu i pięknych krajobrazów. Pierwszym krokiem jest wybór kierunków, które chcielibyście odwiedzić. Europa jest pełna fascynujących miejsc, więc warto zrobić listę swoich priorytetów. Możecie wybrać się do romantycznej Paryża, gdzie spędzicie czas pod Wieżą Eiffla i spacerując brzegami Sekwany. Rzym to kolejny romantyczny przystanek, gdzie czekają na Was Koloseum i Fontanna di Trevi. Jeśli jesteście miłośnikami natury, możecie odwiedzić Szwajcarię i Alpy, bądź wybrać się na wycieczkę po greckich wyspach.

Marlu_baner

Szukacie innych, ciekawych atrakcji na Waszą podróż poślubną? Koniecznie obejrzyjcie LIVE, który już o 19:30 startuje na moim profilu!

Rekomendowane artykuły