Oryginalne życzenia wielkanocne — twórcze i niebanalne życzenia, które zapadną w pamięć

oryginalne życzenia wielkanocne

Idea składania życzeń na Wielkanoc jest z nami od niepamiętnych czasów. Wiemy jednak, że nie każdy ma talent do układania zabawnych wierszyków czy składania ze sobą pasujących słów, pomijając oczywiście popularne Wesołych Świąt wielkanocnych, które jest  kołem ratunkowym, gdy musimy  złożyć życzenia na Święta wielkanocne bez możliwości ich rozwinięcia. Właśnie dlatego przygotowaliśmy w dzisiejszym naszym artykule życzenia na Wielkanoc, pozwalające na swobodne wybranie odpowiednich słów, oddających Twoje uczucia. Jedne z treści są krótsze, inne dłuższe. Jedne weselsze, a inne głębsze, gdy istnieje zapotrzebowanie na mądre życzenia wielkanocne, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i sprawi radość swoim bliskim.

Oryginalne życzenia wielkanocne — połączenie tradycji z nowoczesnością

oryginalne życzenia wielkanocne
Fot: Shutterstock

Życzenia wielkanocne to jeden z najmilszych zwyczajów związanych z Wielkanocą. Dzięki nim mamy powód, by w codziennym pędzie, choć na chwilę zatrzymać się i skontaktować z ważnymi dla nas osobami, z którymi na co dzień nie mamy czasu rozmawiać i spotykać się. Warto poświęcić chwilę i dla każdego wybrać życzenia dopasowane do jego osobowości i wartości, którymi się w życiu kieruje, by połączyć tradycję z nowoczesnością. Oto kilka propozycji takich życzeń:

janachowska.pl
 • Wielkanoc to pora radosna, życzę więc świąt kolorowych jak wiosna, W koszyczku smakowitości, na stole obfitości, a w sercach dużo, dużo miłości. Wesołego Alleluja!
 • Niech pyszne będzie jedzonko, w koszyczku ze święconką. A w wielkanocną niedzielę uśmiechów niech będzie wiele, niech poniedziałek będzie udany do suchej nitki oblany, niech święta upłyną w radości
 • Życzymy dużo miłości! Wielkanocnych obfitości: w sercach wiosennej radości, smacznej święconki, mokrego lanego i dużo pogody ducha do tego!
 • Niech Święta będą udane: kolorowych pisanek i zajączka i baranka, w niedzielę smacznego śniadanka, wiosny w sercach i za oknem. A w poniedziałek… niech wszystko będzie mokre!
 • Aby Wielkanoc w tym właśnie roku, nadeszła z dużym sukcesem u Twego boku, aby życie układało Wam się zdrowo, zarówno prywatnie jak i zawodowo. Jak najwięcej chwil radosnych i przepięknej wiosny! Życzy…
 • Niech dom będzie dla Was zawsze ostoją spokoju, a na stole nigdy nie zabraknie chleba. Niech Wielkanoc jednoczy i wzmacnia całą rodzinę. Niech nigdy nie zabraknie Wam tego, co w życiu najważniejsze: zdrowia, miłości i bezpieczeństwa.
 • Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy,
  by wszystkie życzenia okazały się do spełnienia, aby nie zabrakło nam szczerej życzliwości, abyśmy kroczyli przez życie godnie i niech symbol boskiego odrodzenia
  był i będzie dla nas celem do spełnienia. Wesołych Świąt!

Pomysły na oryginalne życzenia wielkanocne dla rodziny

oryginalne życzenia wielkanocne
Fot: Shutterstock

Oryginalne życzenia wielkanocne obok tych tradycyjnych cieszą się coraz większą popularnością. Poniżej przedstawiamy kilka takich życzeń, które na pewno ucieszą adresata i wprowadzą go w świąteczny nastrój:

 • Od samego rana cieszy się rodzina, Że czas wielkanocny właśnie się zaczyna. Niech dla Ciebie również będzie wyjątkowy, Wypełni radością i uciszy spory. Niech święta w swym sercu każdy dziś poczuje. A bogaty zając dobrem obdaruje. Gdy będziecie z koszyczkiem iść do poświęcenia, gdy swoim najbliższym składacie życzenia, Gdy zając już zasypie was podarunkami, Pamiętajcie, że myślą jestem wtedy z wami. Niech Wielkanoc miłością natchnie każde serce. I sprawi, by ten czas radosny był wielce.
 • Jedna w paski, druga w kratkę, ta ma muchę, ta krawatkę, Ta jest cała na różowo, Ta się błyszczy wystrzałowo, Ta mięciutkie ma ubranko, Tej ktoś namalował wdzianko. Tych pisanek jest bez liku, Ledwo mieszczą się w koszyku. Mimo tak dużego tłoku Cieszą się jak to, co roku. Bo Wielkanoc to są święta, Kiedy o nich się pamięta. Z tej radości życzą Ci zgodnych  i rodzinnych dni.
 • Pisanki — jeszcze wczoraj robione z mozołem — dziś się mienią tęczą na świątecznym stole. Gdzieś tam zza rzeżuchy zajączek się wychyla. Sprawdza, czy gotowa świąteczna drużyna. Tu baranek z filcu, tam kurczak wełniany. Każdy na swym miejscu? No to zaczynamy! Wszyscy zgodnym chórem dzisiaj życzą Ci, Rodzinnych i ciepłych wielkanocnych dni.
 • Na stole wielu smakowitości, z rodziną chwil spędzonych w radości, od problemów, i trosk oderwania, Pomyślnego poniedziałkowego polewania.
 • Ciepłych, wiosennie uroczych dni. Takie życzenia dziś składam Ci. Niech Ci Wielkanoc przyniesie w darze realizację największych marzeń!

Oryginalne i śmieszne życzenia wielkanocne

oryginalne życzenia wielkanocne
Fot: Shutterstock

Doskonale w tej formie sprawdzają się wierszowane i wesołe formy, które bawią gości przy wielkanocnym stole. Jedna przychodząca wiadomość potrafi rozbawić całą rodzinę, dlatego śmieszne życzenia wielkanocne cieszą się sporą popularnością. A poniżej kilka propozycji takich życzeń:

concept store
 • Z okazji Wielkanocy życzę Ci kolorowych jajeczek i pysznych żarcików, ale przede wszystkim zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Niech te dni będą nie tylko pełne jajek, ale też uśmiechów!
 • Świąt Wesołych, wręcz magicznych! Niech koszyczek przyniesie nie tylko jajka, ale też hajs i dobre wibracje w gronie najbliższych. Życzę Ci spokoju w kieszeni i uśmiechu na buzi!
 • Gdy zajączek podskakuje, wesoło jajka do koszyczka ładuje,
  Tobie wiosna w głowie zamieszała.
  Dlatego na te święta wielkanocne, życzę Ci radości, zdrowia i urody.
  Smacznego jajka i barszczu z kiełbasą.
  Wszystkiego najlepszego życzy….
 • Pomaleńku przez podwórze idą sobie dzieci kurze. W kropki w ciapki, malowanki, bo to miały być pisanki. Wszystkiego najlepszego z okazji świąt wielkanocnych!
 • Moc prezentów od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach. Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego!

Oryginalne i krótkie życzenia wielkanocne

oryginalne życzenia wielkanocne
Fot: Shutterstock

Tego typu życzenia wielkanocne to popularna, szybka i łatwa forma składania życzeń wielkanocnych. Najczęściej wykorzystywane są, gdy pragniemy złożyć życzenia wielkanocne krótko i zwięźle. Często wysyłane są przez komunikator internetowy czy też SMS-em. Są także łatwe do zapamiętania, co jest kolejnym plusem, ponieważ szybko można je zapamiętać i przekazać je również osobiście. Oto nasze propozycje krótkich życzeń wielkanocnych:

 • Kochani, najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Zdrowia i pomyślności dla całej Waszej rodziny!
 • Alleluja! Radosnych Świąt wielkanocnych w gronie najbliższych, życzą….
 • Życzę Ci w koszyczku wielkanocnym samych niespodzianek,
  A w sercu wiosny i najwięcej chwil radosnych w gronie najbliższych,
  Ile tylko jesteś w stanie sobie wymarzyć.
 • Radosnych Świąt Wielkiej Nocy! Niech radość zmartwychwstania Chrystusa napełni Twoje serce, a każdy dzień niesie nową nadzieję i miliony powodów do uśmiechu.
 • Niech te święta przyniosą ukojenie sercu i błogosławieństwo na każdy dzień. Miłych Świąt wielkanocnych i smacznego święconego.
 • Wesołych Świąt wielkanocnych! Niech zmartwychwstanie Chrystusa niesie ze sobą światło nadziei, a każdy moment z bliskimi wypełnia radością i ciepłem.

Inspirujące cytaty i wierszyki wielkanocne — fajne życzenia wielkanocne

oryginalne życzenia wielkanocne
Fot: Shutterstock

Niezależnie od tego, czy spędzasz święta Wielkanocne z rodziną, czy ze znajomymi, warto mieć pod ręką życzenia w nieco lżejszym tonie, takie fajnie, bardziej na luzie i niezobowiązujące w formie wierszyków lub inspirujących cytatów. Świetnie sprawdzą się na spotkaniu w gronie najbliższych przyjaciół:

 • Wielkanoc nadeszła, z wiosną w tle,
  Z serca płyną życzenia, radości pełne.
  Pisanek kolorowych, zdrowia i pomyślności
  A w koszyczku wielkanocnym samych niespodzianek
  Pogody ducha i mokrego dyngusa.
 • W koszyczku wielkanocnym życzeń barwny bukiet,
  Niech każde z nich przyniesie radości moc,
  Smacznego jajka i mokrego dyngusa,
  I spełnienia marzeń, co rozjaśniają każdą noc.
  Najserdeczniejsze życzenia świąteczne,
  Śle…
 • Gdy się starym obyczajem,
  Wielkanocnym dzielimy jajem.
  Niech Wam szczęście sprzyja wieczne
  I prywatne i społeczne.
  Miejcie w sercach zapał świeży
  I ład w chacie, jak należy.
 • Świąt Wesołych, kolorowych, jak pisanki w koszyczku. Dużo zdrowia, uśmiechów i fajnych chwil z bliskimi. Dołączam życzenia pozytywnej energii i niezapomnianych momentów! Wyjątkowo mokrego śmigusa-dyngusa!
 • Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocy życzymy Ci nie tylko bombowego żarcia, ale także chwil spokoju, kiedy można się odprężyć i cieszyć życiem. Niech te Święta będą jak chillout — pełne luzu i dobrego nastroju!
 • Nim Wielka Noc nastanie, życzę Ci: niech te dni będą nie tylko smaczne, ale też pełne zdrowia, pomyślności i radości. Życzę Ci, żebyś miał(a) tyle powodów do uśmiechu, ile jajek w koszyczku! Wesołych Świąt!
 • Wesołych Świąt! Niech te święta będą jak najlepszy plan na nowy serial — pełne niespodzianek, emocji i szczęśliwych zakończeń! Najserdeczniejsze życzenia smacznego jajka, zdrowia i mokrego dyngusa!

Rekomendowane artykuły