Ozdoby do włosów, które zastąpią welon. 9 propozycji

Ozdoby do włosów, które zastąpią welon. 9 propozycji 17865

Ślub to jedyny moment, który pozwoli Ci na nałożenie welonu – symbolu czystości i niewinności panny młodej. Doskonale jednak zdaję sobie sprawę z tego, że są kobiety, które nie czują się dobrze w tym dodatku i szukają jakichś alternatyw. Całe szczęście im dłużej będziecie szukać, tym szybciej przekonacie się, że znajdziecie mnóstwo innych opcji. Zebrałam ich dla Was aż osiem! Poniżej ozdoby do włosów, które zastąpią welon.

1. Ozdoby do włosów zamiast welonu: Woalki

Woalka jest prawdopodobnie pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy zastanawiamy się nad alternatywą do powłóczystego welonu. Swego czasu pozwalała na zakrycie twarzy panny młodej przed spojrzeniami pospólstwa.

Obecnie jest to ozdoba do włosów, która wprowadza do stylizacji przyszłej żony odrobinę tajemniczości i ogromną dozę elegancji. Nie musi występować sama – często łączy się ją z toczkiem, elementem biżuteryjnym, kokardą i wieloma innymi ozdobami. Świetnie prezentuje się w stylizacjach retro.

 • ozdoby do włosów - woalka
  fot. instagram.com/sismedeirosrj
 • ozdoby do włosów
  fot. instagram.com/rebeccaorsida

2. Ozdoby do włosów: Grzebyki

Jeżeli szukacie wyjątkowej ozdoby do włosów to będzie nią grzebyk ślubny. Grzebyk może występować z welonem oraz bez niego. Jego kształt zależy od fryzury, a wielkość od ilości biżuterii i sukni, na którą się zdecydowałyście.

Taki biżuteryjny element z dużymi kryształami będzie się pięknie mienił w promieniach słońca.

W zależności od kształtu będzie bardzo elegancki i sprawi, że poczujecie się naprawdę wyjątkowo.

 • ozdoby do włosów grzebyk
  fot. instagram.com/sycheva_art
 • ozdoby do włosów
  fot. instagram.com/sycheva_art

3. Ozdoby do włosów zamiast welonu: Biżuteryjna opaska

Biżuteryjna opaska wiedzie prym wśród ślubnych ozdób do włosów od kilku sezonów. Nieco bardziej swobodna wersja, w zależności od zdobień może być bardziej dziewczęca lub elegancka.

Pasuje właściwie do każdego rodzaju fryzury, jednak nie do każdych kolczyków – te odbierzcie w zależności od intensywności zdobień.

 • ozdoby do włosów opaska
  fot. instagram.com/twigsandhoney
 • ozdoby do włosów
  fot. instagram.com/twigsandhoney

4 Zamiast welonu: Tiary

Jeżeli Waszym marzeniem było poczuć się na ślubie, jak królowa to te ozdoby do włosów pozwolą Wam je spełnić. Już parę sezonów temu zaobserwowałam, że tiary wróciły z wielkim hukiem!

A jeśli oglądałyście naszą relację z London Bridal Fashion Week na Instagramie @weddingdreamcom to na pewno to wiecie. Tiara często nie potrzebuje już żadnego towarzystwa – będą do niej pasowały delikatne wkręty.

New Drop
 • ozdoby do włosów tiara
  fot. instagram.com/twigsandhoney
 • ozdoby do włosów tiara
  fot. instagram.com/twigsandhoney

5. Ozdoby do włosów: Wianek

Ponadczasowy, ukochany przez romantyczne panny młode. W zależności od stylu będzie pasował do ślubów boho, rustykalnych i tych bardziej swobodnych.

Idealna okazja, żeby welon wymienić na wianek? Ślub plenerowy!

Jaki wianek będzie idealny?

Pamiętajcie jednak, że powinien być z bardzo trwałych kwiatów oraz jak każdy inny element, pasować do sukni i fryzury.

 • ozdoby do włosów wianek
  fot. instagram.com/bhldn
 • ozdoby do włosów wianek
  fot. instagram.com/bhldn

6. Ozdoby do włosów zamiast welonu: Kwiaty

Często nieco bardziej elegancka forma od wianka. Pojedynczy kwiat lub mała kompozycja powinna być trwały i dopasowana, np. do bukietu. Do wyboru masz propozycje żywe, jak i sztuczne.

Żywe kwiaty, które można wpleść w fryzurę ślubną:

 • róże,
 • małe odmiany storczyków
 • lilie
 • stokrotki.

7. Dodatki do włosów zamiast welonu: Koronkowe czepki

Czemu nie! Z pewnością jest to propozycja dla Pań, którym marzy się ślub stylizowany na lata 20. Będzie pasował do eterycznej stylizacji – prostej lub koronkowej sukni.

Rada!

jeśli zależy Ci na wyjątkowym modelu, wzorach, poszukaj w szafie swojej babci. Być może w swoich zbiorach ma ukryte takie skarby. Nawet jeśli ten konkretny egzemplarz nie będzie nadawał się do użytku, możesz zrobić jego kopię.

Piękny ukłon w stronę rodzinnej tradycji!

 • dodatki do włosów czepek
  fot. instagram.com/twigsandhoney
 • dodatki do włosów
  fot. instagram.com/ateliergirardi

8. Ozdoby do włosów zamiast welonu: Toczek

Toczek kojarzy nam się najczęściej ze ślubem cywilnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś założyła go także do kościoła. To wspaniały, elegancki i wytworny rodzaj ozdoby do włosów, którą warto wybrać zamiast welonu.

Inne dodatki – kokardy, pióra

Jeśli marzy Wam się nieco bardziej szalona stylizacja lub coś w klimatach retro możecie wpleść we włosy, np. kokardę, którą idealnie skomponuje się z szeroką suknią 7/8 lub przypinkę z piórami, jeśli marzy Wam się ślub w klimatach Great Gatsby.

Rekomendowane artykuły