Jak wyczyścić pierścionek zaręczynowy?

pierścionek zaręczynowy

Pierścionki, które nosimy na znak naszej miłości, z biegiem czasu tracą na swym blasku. Nie jest tajemnicą, że przy wykonywaniu codziennych czynności, narażone są na liczne uszkodzenia i zabrudzenia. Dziś przedstawimy Wam kilka sprawdzonych sposobów, jak o nie zadbać.

Jeśli tak jak ja nie rozstajecie się z pierścionkiem zaręczynowym nawet na chwilę to z pewnością zauważyłyście, że po pewnym czasie pojawia się na nim osad. Brudna woda, kurz, kremy – to wszystko sprawia, że metal jak i kamień po pewnym czasie matowieją. Ponieważ uwielbiam, kiedy mój pierścionek pięknie odbija światło staram się do tego nie dopuścić i regularnie go czyszczę.

janachowska.pl

Co zrobić, żeby błyskotka na palcu zawsze wyglądała olśniewająco? Jest na to kilka sposobów!

Jak czyścić pierścionek zaręczynowy z diamentami?

Kamienie szlachetne jakimi są diamenty, zasługują na specjalne traktowanie. Zapomnij o mocnych środkach chemicznych. W celu przywrócenia blasku, wykorzystaj miękką bezpyłową ściereczkę i odrobinę mydła. Następnie wypłucz pierścionek i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

concept store
pierścionek zaręczynowy z diamentami

Uwaga! Pamiętaj aby na wszelki wypadek zamknąć odpływ w umywalce.

Ciepła woda i płyn do mycia naczyń

Wygląda na to, że połączenie płynu do mycia naczyń i wody to uniwersalna mieszanka do zwalczania brudu!

Niezależnie od tego, z jakiego metalu wykonany jest Twój pierścionek wystarczy, że zanurzysz go w bardzo ciepłej wodzie z płynem do naczyń i zostawisz na 20-40 minut. Jeśli zostanie na nim jakiś osad — usuń go miękką szczoteczką do zębów i voila! Gotowe!

pierścionek zaręczynowy

Złoty pierścionek zaręczynowy

W celu zachowania blasku, złotej biżuterii, niezwykle istotne jest jej regularne czyszczenie. Pozwoli to na uniknięcie głębszych zabrudzeń. Osad, który z czasem zbiera się na wierzchu pierścionków psuje estetyczny wygląd biżuterii.

Płyn do czyszczenia biżuterii

W dobrych sklepach jubilerskich można kupić specjalne środki czyszczące. Bardzo ważne jest jednak, żeby przy zakupie zwrócić uwagę na ich przeznaczenie — źle dobrany płyn zamiast sprawić, że Twój pierścionek zaręczynowy będzie lśnił nieskazitelnym blaskiem — może go zniszczyć.

pierścionek zaręczynowy

Płyn do mycia szyb i woda utleniona

Czas pozbyć się wszelkich bakterii z Twojej biżuterii. Wykorzystaj duet, który z pewnością znajdziesz w swoim domu.

domowe środki do czyszczenia biżuterii

Srebrne i złote pierścionki z diamentami można wyczyścić zanurzając je w roztworze wody utlenionej i płynu do mycia szyb (wymieszanych w równych proporcjach). Po 10-15 minutowej kąpieli wystarczy wyczyścić je miękką szczoteczką i wypłukać pod bieżącą wodą.

Ocet, soda i ketchup

Ten sposób na czyszczenie srebra znany jest już od dawna. Jeśli do połowy szklanki octu dodasz 2 łyżki sody i zanurzysz w takiej mieszance swoją srebrną biżuterię to po kilku godzinach będzie jak nowa — wypłucz ją w zimnej wodzie i ciesz się jej blaskiem. Podobny efekt uzyskasz, jeśli pierścionek polejesz ketchupem i odczekasz kilka minut.

Bardzo często proszę moją kosmetyczkę, aby w trakcie manicure czy pedicure włożyła mój pierścionek do myjki ultradźwiękowej. Po zabiegu nie tylko moje dłonie ale i biżuteria wyglądają świetnie. Pamiętajcie tylko, żeby w ten sposób nie czyścić pierścionków posrebrzanych i pozłacanych, a także biżuterii z perłami.

Jak przechowywać pierścionek zaręczynowy?

Wiele z Pań nigdy nie ściąga pierścionka zaręczynowego. Jeśli jednak to robisz a przy tym rzucasz go w pierwsze lepsze miejsce, koniec z tym! Czas zaopatrzyć się w specjalną szkatułkę! Przed kupnem, zwróć szczególną uwagę na jej wnętrze. Najlepiej aby było wykończone miękkim materiałem, dzięki czemu unikniesz niechcianych zarysowań. Im mniejszy dostęp do światła i powietrza tym lepiej dla Twojej biżuterii.

pierścionek zaręczynowy

Czyszczenie pierścionka zaręczynowego u jubilera

Boisz się, że uszkodzisz swój drogocenny pierścionek zaręczynowy? Nic dziwnego! Dla każdej z nas stanowi ogromną wartość sentymentalną. Jeśli obawiasz się, że możesz uszkodzić, któryś z jej elementów, pozostaw to ekspertom. Większość salonów jubilerskich gwarantuje darmowe czyszczenie biżuterii do 3 lat od zakupu. Wystarczy, że Twój partner zachował dowód zakupu.

Jeśli pierścionek uległ zarysowaniu, dopytaj o możliwość polerowania.

Macie już wybrane obrączki? Jeśli nie, to koniecznie zobaczcie ten odcinek!

Rekomendowane artykuły