Pierścionek zaręczynowy. Jak dobrać idealny rozmiar bez jej wiedzy?

Pierścionek zaręczynowy. Jak dobrać idealny rozmiar bez jej wiedzy? 118310

Romantyczna kolacja, spacer w wyjątkowej atmosferze. Wszystko układa się perfekcyjnie. Wyznajesz jej miłość, klękasz i… pierścionek zaręczynowy nie wchodzi na palec? O tym zapewne przyszłe panny młode nie śniły nawet w najgorszych koszmarach. Podpowiemy Wam dziś, jak uniknąć tego feralnego scenariusza i zamienić zakończenie na bajkowe.

Historia pierścionka zaręczynowego

Skąd w ogóle wzięła się tradycja obdarowywania przyszłej żony pierścionkiem zaręczynowym? Okazuje się, że zwyczaj ten mógł mieć miejsce już nawet w starożytności. Podobno robili tak już mieszkańcy starożytnego Egiptu. Wierzyli, że okrąg to perfekcyjny symbol wieczności.

janachowska.pl

W dawnym Rzymie kobiety obdarowywano dwoma pierścionkami zaręczynowymi – jednym na „wielkie wyjścia”, a drugim do noszenia w domu.

Dlaczego pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu?

Ten zwyczaj również pochodzi ze starożytnych czasów. Podobno przez palec serdeczny właśnie przechodzi tzw. Vena Amoris, czyli żyła prowadząca prosto do serca. A jak serce, to miłość, czyli zaręczyny i ślub – oczywiste skojarzenie, prawda? Nieco inaczej jest „uregulowana kwestia tego, na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy – w tym przypadku obowiązuje większa dowolność.

concept store

Kolejna kwestia związana z pierścionkami zaręczynowymi to ich bogate zdobienie, np. w postaci diamentów. Te przystrajały pierścionki już w renesansie. Zapoczątkował to Maksymilian I Habsburg, który oświadczył się właśnie tak bogatym przedmiotem Marii Burgundzkiej.

Pod koniec I wojny światowej pierścionki z diamentem z okazji zaręczyn stanowiły rzadkość. Rok przed drugą wojną marka De Beers wypuściła reklamę, w której podkreślała wagę tych niezwykłych kamieni. „Diament jest wieczny” to hasło, które pochodzi właśnie z tamtych czasów.

Rozmiar nie na stałe

Przez całe swoje życie kobieta może nosić różne rozmiary pierścionków. Z czego to wynika? Głównie z jej… fizjonomii. Np. wieczorem pierścionek może być za mały (co jest związane z gromadzeniem się wody w organizmie, powodującym lekką opuchliznę), a rano w sam raz. Nie bez znaczenia są zmiany hormonalne (często dotyczące kobiet nie tylko tych spodziewających się potomka), wahania wagi czy temperatura na zewnątrz (im większy upał, tym zazwyczaj większa opuchlizna).

Sposoby na dobranie pierścionka zaręczynowego

Jeżeli pragniesz zachować zaręczyny w tajemnicy do samego końca, zapewne nie planujesz prosić wybranki o wspólne pójście do salonu i dopasowanie pierścionka przez eksperta.

Kupowanie przypadkowego także nie będzie dobrym pomysłem. Należy bowiem pamiętać, że poszczególne rozmiary różnią się zaledwie o 0.3 mm, a komfort przy noszeniu jest sprawą pierwszorzędną.

Nie chcesz przecież, aby wymarzony pierścionek zaręczynowy zsuwał się z palca bądź zaginął nienoszony na dnie szkatułki pośród innej biżuterii.

Drodzy Panowie, nie musicie zgadywać wymiarów. Oto 5 sposobów, dzięki którym zrobicie to bez jej wiedzy i utrzymacie niespodziankę do samego końca.

pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy: telefon do przyjaciela

Dokładniej mówiąc, do jej najbliższej przyjaciółki, która z pewnością mierzyła nie jeden pierścionek z Twoją wybranką. Może to być również siostra, jak i przyszła teściowa, które dyskretnie ustalą właściwy rozmiar. Ta osoba podpowie Ci, jaki rozmiar masz kupić.

Jeśli ma już tę wiedzę, sprawa będzie ułatwiona. Może też po prostu się tego dowiedzieć. Jak? Ona już znajdzie na to idealny sposób! Ważne tylko, by się nie wygadała, bo wtedy z niespodzianki nici.

zareczyny

Odpowiedni moment, czyli jak dobrać rozmiar pierścionka

W tym wariancie należy wykazać się niemałą dyskrecją bądź pomysłowością. Chodzi o pożyczenie pierścionka, który najczęściej nosi Twoja ukochana, tak aby zupełnie niczego nie zauważyła. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, jeżeli nie rozstaje się z nim na co dzień.

Jeżeli jednak lubi biżuterię, na pewno ma swoją magiczną szkatułkę, w której trzyma błyskotki. Musisz mieć jednak pewność, że wszystkie pierścionki znajdujące się w środku są na nią dobre.

Ważna wskazówka: Upewnij się, że pierścionek, który pożyczasz, noszony jest na serdecznym palcu prawej dłoni.

Jak dobrać pierścionek zaręczynowy: Zamiana ról

Jeżeli boisz się, że wybranka zauważy zniknięcie pierścionka, podczas planu B wykorzystaj chwilę. Zmierz pierścionek na swojej dłoni, po czym zaznacz, dokąd sięga. Następnie wybierz się do jubilera, gdzie obsługa z pewnością dokona odpowiednich pomiarów i dopasuje idealny model.

Pomiar pierścionka suwmiarką

Możesz też wykorzystać jeszcze jeden sposób. Wystarczy, że przechwycisz na chwilę jej pierścionek i zmierzysz go… suwmiarką albo linijką. Jak to zrobić? Chodzi o pomiar wewnętrznej średnicy. Postaraj się zrobić to bardzo dokładnie. Tutaj bowiem każdy milimetr ma znaczenie!

Jeżeli pomylisz się choć minimalnie, może się okazać, że kupisz kompletnie niepasujący rozmiar.

pierścionek zaręczynowy

Dla pewności większy rozmiar

Jeżeli jednak obawiasz się, że powyższe metody mogą zawieść, to dodatkowo się zabezpiecz. Załóż konkretny rozmiar pierścionka (np. ten, który wskaże Ci jej przyjaciółka), ale kup nieco większy. Potem będziesz bowiem mógł zamówić usługę zmniejszenia pierścionka. To niewiele kosztuje i zawsze się udaje (oczywiście jeżeli będziesz korzystał z usług kompetentnego jubilera).

Najpopularniejsze rozmiary pierścionków zaręczynowych

Oczywiście nie należy się tym do końca sugerować. To, że dany rozmiar jest bardzo popularny i może dotyczyć większości kobiet, wcale nie dowodzi temu, że taki pierścionek będzie nosić Twoja ukochana.

Warto jednak sprawdzić, jakie rozmiary są najczęściej wybierane. Głównie są to rozmiar 11 i 12. Kobiety, które nie przekraczają 165 centymetrów wzrostu, zazwyczaj noszą pierścionki oraz obrączki w rozmiarach od 9 do 12. A co w przypadku wyższych pań? Rozmiary te często są większe (choć nie ma reguły) – zazwyczaj od 13 do 17.

zaręczyny

Dobrze dopasowany pierścionek to…

… taki, który nie zsuwa się z palca, a jednocześnie jest bardzo komfortowy w noszeniu. Wyobrażasz sobie, że Twoja wybranka nosi pierścionek, który ciągle jej się zsuwa? To bardzo niekomfortowa i stresująca sytuacja.

Z drugiej strony też nie wygląda to ciekawie. Za mały pierścionek jest po prostu niewygodny w noszeniu. Na szczęście z każdej sytuacji można wybrnąć. Pierścionek można bowiem powiększyć i zmniejszyć.

Wyjątkowe opakowanie

Kiedy wybierzesz już idealny pierścionek, pamiętaj, jak ważne jest jego opakowanie! Zobacz, jakie mamy propozycje na janachowska.pl.

Rekomendowane artykuły