Pierwszy taniec a suknia ślubna

Pierwszy taniec a suknia ślubna - zdjęcie 2

Wybierając suknię ślubną, zazwyczaj stawiamy na fason, w którym dobrze się czujemy. Nie tylko ma ona uwydatniać nasze atuty, ale też w pewien sposób wyrażać naszą osobowość. Często panny młode poszukują również takich modeli, które oprócz spełnienia ich osobistych oczekiwań, będą korespondować ze stylem przyjęcia czy jego motywem przewodnim.

Pierwszy taniec jest nieodłączną częścią prawie każdego wesela. Nie da się ukryć – jest bardzo często momentem stresującym dla pary młodej. Dlatego przy wyborze sukni warto także zastanowić się nad tym, jak wyobrażamy sobie ten występ. Pozwoli to zaoszczędzić zbędnych nerwów i niespodzianek na oczach obserwujących nas bacznie gości.

  • Pierwszy taniec a suknia ślubna - zdjęcie 1

Najważniejsza zasada: parze młodej musi być wygodnie

Jeśli planujesz „płynąć” po parkiecie w walcu ze swoim świeżo upieczonym małżonkiem, postaw na kreację z szerszym lub po prostu luźnym dołem. Nie ograniczy to Twoich ruchów i pozwoli stawiać naturalne kroki. Co więcej, tkanina pięknie pracuje wtedy podczas tańca co nadaje dodatkowej lekkości! Krój syrenki i wszelkie wąskie kreacje nie wykluczają pokazu tanecznego. Sprawdzą się z pewnością w mniej dynamicznych tańcach. Jeśli spódnica jest szeroka i postanowiłaś umieścić w niej koło, na to również uważaj. Zbyt małe ograniczy Twoje ruchy, a zbyt duże będzie przeszkodą w tańcu dla Twojego partnera.

Nie zapominaj też o górze sukni ślubnej. Podczas poszukiwań i przymiarek upewnij się, że koronkowe rękawy czy gorset będą w stanie wytrzymać podnoszenie rąk lub inne gwałtowne ruchy podczas tańca.

  • Pierwszy taniec a suknia ślubna - zdjęcie 4

Uważaj na tył sukni!

Ta zasada dotyczy zarówno sukni z trenem jak i wszelkich koronkowych materiałów. Jeśli Twoja kreacja ma tren, koniecznie podepnij go na czas tańca. Nie chodzi tu jedynie o bezpieczeństwo, ale też o kondycję samej kreacji. W końcu porwana nie wygląda już tak dobrze. Jeśli zniszczenie jest trudne do naprawienia, suknia traci też na wartości, o czym warto pamiętać, jeśli planujesz późniejszą sprzedaż.

Jeżeli suknia jest koronkowa, zwróć uwagę na grubość obcasów. Podczas kroków w tył zbyt wąski obcas może bez większego problemu zahaczyć o oczko koronki. Koronkę trudniej porwać (chyba, że jest bardzo cienka i delikatna), więc próby uwolnienia z niej buta, o ile nie dojdzie wcześniej do upadku, mogą zepsuć magię pierwszego tańca…

A może coś specjalnego?

Większość par otwiera parkiet tańcami standardowymi, ale zdarzają się także odważni, którzy decydują się na tańce latynoamerykańskie czy nowoczesne. Warto wtedy pomyśleć nad suknią z odpinaną spódnicą. A może przebrać się w coś całkiem innego na czas samego występu? Taka zmiana z pewnością zaskoczy wszystkich gości i będzie przez nich długo wspominana!

  • Pierwszy taniec a suknia ślubna - zdjęcie 3

Rekomendowane artykuły