Po czym poznać, że mu się podobasz? Sprawdź 15 oznak, że zaiskrzyło!

po czym poznać, że zaiskrzyło

Jesteś ciekawa, czy podobasz się mężczyźnie, na którym Ci zależy? Chciałabyś z nim być, ale nie jesteś pewna jego uczuć? Jak zinterpretować jego zachowanie? Przedstawiamy męskie objawy zakochania, dzięki którym dowiesz się, czy on jest Tobą zainteresowany!


Po czym poznać, że zaiskrzyło? Kiedy iskrzy między kobietą a mężczyzną

Gdy na Twojej drodze pojawia się świetny facet i czujesz, że może połączyć was coś wyjątkowego, jedyną wątpliwością pozostaje „ale czy mu się podobam”? Kiedy iskrzy między kobietą a mężczyzną i pojawia się silne przyciąganie między ludźmi, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na mowę ciała, która często (nieświadomie) zdradza nam intencje drugiej osoby! Gdy oboje uderzy piorun sycylijski, zaczynają oni niemal automatycznie zwracać się w swoim kierunku – stopami, kolanami, a także ramionami! Pojawia się coraz więcej bezpośredniego, w teorii przypadkowego, kontaktu fizycznego. 

Silne przyciąganie do drugiej osoby objawia się również poprzez częste próby kontaktu – zarówno poprzez media społecznościowe, jak i na co dzień. Nowy facet, który się Tobą zainteresował, z pewnością będzie chciał odnaleźć się na Facebooku i na Instagramie, możliwe, że polubi kilka Twoich ostatnich postów i spróbuje zaczepić Cię w wiadomości prywatnej, aby móc pozostać z Tobą w ciągłym kontakcie! 

15 sygnałów — jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba

czy mu się podobam
fot. Shutterstock

Okazuje się, że panowie bardzo często wysyłają nieświadome oznaki zainteresowania, dzięki którym możesz łatwo zauważyć, kiedy podobasz się mężczyźnie. Niektóre z nich mogą być oczywiste, ale na większość z nich nie zwracamy uwagi, dopóki nie poznamy ich znaczenia. Sprawdź, jakie sygnały wysyła facet, gdy jest zainteresowany kobietą!

 1. Mężczyzna, który jest Tobą zauroczony, będzie inicjował kontakt. Zależeć mu będzie na tym, aby jak najczęściej znajdować się w pobliżu Ciebie – w pracy, podczas wspólnych wyjść ze znajomymi, organizując spotkanie na kawę. Mogą zdarzyć się także podręcznikowe przykłady tego, jak facet zaczepia kobietę – flirciarskie żarty, uszczypliwości oraz próby zdenerwowania Cię najmniejszą głupotą!
 2. Będzie do Ciebie dzwonił lub pisał pod byle pretekstem. Jeżeli mu naprawdę zależy, możesz być pewna, że będzie to regularny kontakt. Często mogą to być miłe wiadomości z rana, świadczące o tym, że jesteś pierwszą osobą, o której myśli o poranku.
 3. Często na Ciebie patrzy. Czasem, gdy odwrócisz głowę, widzisz, jak nieustannie spogląda w Twoją stronę. Natomiast gdy dojdzie do bezpośredniego kontaktu, możesz zauważyć uciekanie wzrokiem podczas rozmowy, które oznacza, że przy Tobie jest onieśmielony!
 4. Spotykając Cię, uśmiecha się szeroko. Kojarzysz mu się z kimś miłym i przyjemnym, nie może się wprost doczekać na spotkanie z Tobą.
 5. Co robi facet gdy mu się podobasz? Utrzymuje z Tobą delikatny kontakt fizyczny! Muśnięcie dłonią dłoni, jego ręka na Twoich plecach, gdy przepuszcza Cię przez drzwi, dotknięcie Twoich włosów – to kolejne oznaki, że jest Tobą zainteresowany.
 6. Jego mowa ciała jest bardzo wymowna. Rozmawiając z Tobą, jest zwrócony w Twoją stronę i często nachyla się, kiedy mówisz. Jest to podświadoma potrzeba kontaktu i bliskości. Zanim się z Tobą zobaczy, bierze głęboki wdech, aby wydać się jeszcze większym. Podczas randki bywa zdenerwowany, skubie mankiety koszuli, dotyka zegarka, jest przejęty spotkaniem z Tobą.
 7. Często wymawia w rozmowie Twoje imię, jakby chciał oddać hołd jego brzmieniu.
 8. Zawsze ma dla Ciebie czas poza pracą. Jest to niezwykle istotny punkt. Mężczyzna, któremu szczerze na Tobie zależy, będzie umiał wygospodarować czas, aby się z Tobą spotkać. W innym wypadku posłuży się wymówkami i jeżeli będzie ciągle zajęty, nie jest to dobra przesłanka dla Waszej relacji już na samym początku.
 9. Zachowuje się jak dżentelmen, przebywając w Twoim towarzystwie. Otwiera Ci drzwi w samochodzie, odsuwa krzesło w restauracji, odprowadza do mieszkania po randce. To znaki, że jesteś dla niego wartościową osobą.
 10. Podczas spotkania z Tobą demonstruje i podkreśla swoją wartość. Będzie starał się pokazać w jak najlepszym świetle, aby zrobić na Tobie wrażenie. Może opowiadać o swoich osiągnięciach i sukcesach w pracy, dokonaniach sportowych, wyjazdach. Pokreśli swoje mocne strony, chcąc jeszcze bardziej urosnąć w Twoich oczach.
 11. Po czym poznać, że mu się podobam? Szybko zauważysz, gdy znajdziesz się w centrum jego zainteresowania! Zauroczony facet komplementuje i poświęca Ci dużo uwagi. Chce Cię lepiej poznać, dowiedzieć się o Twoich zainteresowaniach, upodobaniach, priorytetach życiowych. Co ważne, zapamiętuje to, co mu powiesz. To ciekawy wskaźnik, że jeżeli mu się szczerze podobasz, on chętnie przyswoi informacje na Twój temat.
 12. Przedstawia Cię swoim znajomym i przyjaciołom. Zaprasza Cię do swojego środowiska, jakby chciał się Tobą pochwalić. Często jego znajomi wiedzą wiele na Twój temat, gdyż chętnie opowiada im o Tobie. To oznaka, że naprawdę mu zależy i chce, aby jak najwięcej osób widziało Was razem.
 13. Pragnie Ci pomagać, naprawić coś lub załatwić jakąś sprawę. Mężczyźni uwielbiają służyć pomocą kobietom, na których im zależy.
 14. Snuje plany dotyczące wyjazdów i wspólnego spędzania czasu. Chce Ci pokazać ulubione miejsca i zabrać na ciekawe wydarzenia.
 15. Otwiera się stopniowo przed Tobą i opowiada o swoich przemyśleniach. Traktuje Cię jako osobę godną zaufania, której może się zwierzyć. Mówi o swoich planach i nadziejach na przyszłość.

Oczywiście, te wszystkie aspekty mogą nie występować naraz – ludzie są różni i mają odmienne charaktery. Osobom introwertycznym trudniej jest się wyrażać w kontaktach społecznych.

Jak sprawdzić uczucia faceta — po czym poznać, że on się zakochał

po czym poznać, że zaiskrzyło
Fot: Shutterstock

W teorii niełatwo jest zauważyć zauroczenie. Objawy mogą się różnić i nie zawsze są jednoznaczne, szczególnie u facetów! Zależnie od tego, czy trafisz na pewnego siebie ekstrawertyka, czy też introwertycznego romantyka, możesz spodziewać się innych sygnałów zakochania. Wielu z nich na etapie budowania relacji może też sprawiać wrażenie wycofanych ze względu na obawę przed odrzuceniem i zawodem miłosnym, być może związanym z wcześniejszymi doświadczeniami. 

„Podobam mu się, ale mnie unika” – co zrobić? Możesz wtedy odczuwać potrzebę, aby sprawdzić jego uczucia i intencje. Najprostszym sposobem są wspólne wyjścia i rozmowy! Przyjrzyj się, w jaki sposób Cię traktuje i czy sam również poszukuje okazji do lepszego poznania się, czy też kontakt jest inicjowany wyłącznie przez jedną stronę.

Z czasem nie będziesz już musiała się zastanawiać, czy zakochanie widać, bo szybko obydwoje przestaniecie się tym przejmować. Zamiast analizować zachowania czy gesty, które mogą wskazywać na uczucia, zaczniecie po prostu cieszyć się sobą nawzajem! Będziecie budować więź opartą na zaufaniu, szczerości i głębokim zrozumieniu. Z dojrzałej relacji wypłynie naturalna pewność, która pozwoli Wam odczuwać miłość i zrozumienie bez potrzeby potwierdzania tego na zewnątrz.

New drop

O czym myśli facet gdy na Ciebie patrzy — pociąg fizyczny a miłość

po czym poznać, że zaiskrzyło
Fot: Shutterstock

Mimo że ciężko jest odgadnąć czyjeś myśli, to łatwo jest poczuć, że coś nas do siebie ciągnie! Tak samo jak kobiety, tak i faceci pokazują mową swojego ciała i spojrzeniem, że są zainteresowani Twoim towarzystwem. Po czym poznać, że go pociągam i jak odróżnić to od głębszego uczucia? 

Jeśli facet patrzy na Ciebie z wyraźnym zainteresowaniem i jego spojrzenie wydaje się być intensywne, jest to znak, że pociągasz go fizycznie. Szczególnie gdy jego wzrok zatrzymuje się na Tobie dłużej niż zwykle oraz gdy mierzy Cię nim od góry do dołu!

Od razu poznasz też, gdy zacznie patrzeć na Ciebie z miłością. Jego spojrzenie będzie odbijać głębsze uczucia i więź emocjonalną, którą dzieli z Tobą. Będą to długie spojrzenia, wyrażające troskę, szacunek, i głębokie zrozumienie, a nie tylko przymrużone oczy oznaczające przyciąganie fizyczne.

Oznaki, że nic z tego nie będzie — po czym poznać, że mu się podobam

po czym poznać, że zaiskrzyło
Fot: Shutterstock


Jeśli masz wątpliwości, czy podobasz się facetowi, możesz też zauważyć pewne oznaki, które jasno wskazują, że niestety nic z tego nie będzie. Pierwszą z nich jest oczywiście wcześniej wspomniany brak zaangażowania z jego strony oraz niewykazywanie inicjatywy. Jeśli facet nie proponuje wspólnych wyjść, a podczas spotkań nie wydaje się być zaangażowanym Tobą ani Twoimi zainteresowaniami i unika dyskusji na temat uczuć, przeszłości czy przyszłości – może to sugerować, że nie jest gotowy na relację. Nie trać na niego czasu! Z pewnością szybko znajdzie się ktoś, kto będzie umiał Cię docenić i spróbuje Cię zdobyć we właściwy sposób!

Rekomendowane artykuły