Po czym poznać, że mu się podobasz? Sprawdź 15 oznak!

czy mu się podobam

Jesteś ciekawa, czy podobasz się mężczyźnie, na którym Ci zależy? Chciałabyś z nim być, ale nie jesteś pewna jego uczuć? Jak zinterpretować jego zachowanie? Poznaj zestaw sygnałów, dzięki którym dowiesz się, czy on jest Tobą zainteresowany.


Często boimy się werbalnie okazać zainteresowanie drugiej osobie w obawie, że zostaniemy odrzuceni. Wysyłamy jednakże, często nieświadomie, wiele sygnałów świadczących o naszym zainteresowaniu. Po czym zatem poznać, że mężczyzna, który Ci się podoba, jest Tobą zainteresowany? Poznaj świadczące o tym oznaki.

15 sygnałów, że mu się podobasz

czy mu się podobam
fot. Shutterstock
 1. Mężczyzna, który jest Tobą zauroczony, będzie inicjował kontakt. Zależeć mu będzie na tym, aby jak najczęściej znajdować się w pobliżu Ciebie – w pracy, podczas wspólnych wyjść ze znajomymi, organizując spotkanie na kawę. Być może nie będzie to od razu zaproszenie na randkę, jednakże będziesz czuła się w centrum jego zainteresowania.
 2. Będzie do Ciebie dzwonił lub pisał pod byle pretekstem. Jeżeli mu naprawdę zależy, możesz być pewna, że będzie to regularny kontakt. Często mogą to być miłe wiadomości z rana, świadczące o tym, że jesteś pierwszą osobą, o której myśli o poranku.
 3. Często na Ciebie patrzy. Czasem, gdy odwrócisz głowę, widzisz, jak na Ciebie ciągle spogląda. W trakcie rozmowy z Tobą wodzi wzrokiem po Twojej twarzy, od oczu do ust.
 4. Spotykając Cię, uśmiecha się szeroko. Kojarzysz mu się z kimś miłym i przyjemnym, nie może się wprost doczekać na spotkanie z Tobą.
 5. Utrzymuje z Tobą delikatny kontakt fizyczny. Muśnięcie dłonią dłoni, jego ręka na Twoich plecach, gdy przepuszcza Cię przez drzwi, dotknięcie Twoich włosów – to kolejne oznaki, że jest Tobą zainteresowany.
 6. Jego mowa ciała jest bardzo wymowna. Rozmawiając z Tobą, jest zwrócony w Twoją stronę i często nachyla się, kiedy mówisz. Jest to podświadoma potrzeba kontaktu i bliskości. Zanim się z Tobą zobaczy, bierze głęboki wdech, aby wydać się jeszcze większym. Podczas randki bywa zdenerwowany, skubie mankiety koszuli, dotyka zegarka, jest przejęty spotkaniem z Tobą.
 7. Często wymawia w rozmowie Twoje imię, jakby chciał oddać hołd jego brzmieniu.
 8. Zawsze ma dla Ciebie czas poza pracą. Jest to niezwykle istotny punkt. Mężczyzna, któremu szczerze na Tobie zależy, będzie umiał wygospodarować czas, aby się z Tobą spotkać. W innym wypadku posłuży się wymówkami i jeżeli będzie ciągle zajęty, nie jest to dobra przesłanka dla Waszej relacji już na samym początku.
 9. Zachowuje się jak dżentelmen, przebywając w Twoim towarzystwie. Otwiera Ci drzwi w samochodzie, odsuwa krzesło w restauracji, odprowadza do mieszkania po randce. To znaki, że jesteś dla niego wartościową osobą.
 10. Podczas spotkania z Tobą demonstruje i podkreśla swoją wartość. Będzie starał się pokazać w jak najlepszym świetle, aby zrobić na Tobie wrażenie. Może opowiadać o swoich osiągnięciach i sukcesach w pracy, dokonaniach sportowych, wyjazdach. Pokreśli swoje mocne strony, chcąc jeszcze bardziej urosnąć w Twoich oczach.
 11. Interesuje się Tobą, komplementuje i poświęca Ci dużo uwagi. Chce Cię lepiej poznać, dowiedzieć się o Twoich zainteresowaniach, upodobaniach, priorytetach życiowych. Co ważne, zapamiętuje to, co mu powiesz. To ciekawy wskaźnik, że jeżeli mu się szczerze podobasz, on chętnie przyswoi informacje na Twój temat.
 12. Przedstawia Cię swoim znajomym i przyjaciołom. Zaprasza Cię do swojego środowiska, jakby chciał się Tobą pochwalić. Często jego znajomi wiedzą wiele na Twój temat, gdyż chętnie opowiada im o Tobie. To oznaka, że naprawdę mu zależy i chce, aby jak najwięcej osób widziało Was razem.
 13. Pragnie Ci pomagać, naprawić coś lub załatwić jakąś sprawę. Mężczyźni uwielbiają służyć pomocą kobietom, na którym im zależy.
 14. Snuje plany dotyczące wyjazdów i spędzania wspólnie czasu. Chce Ci pokazać ulubione miejsca i zabrać na ciekawe wydarzenia.
 15. Otwiera się stopniowo przed Tobą i opowiada o swoich przemyśleniach. Traktuje Cię jako osobę godną zaufania, której może się zwierzyć. Mówi o swoich planach i nadziejach na przyszłość.

Jeżeli więc zauważasz tego typu sygnały, możesz być prawie pewna, że on jest Tobą poważnie zainteresowany. Oczywiście, te wszystkie aspekty mogą nie występować naraz – ludzie są różni i mają odmienne charaktery.

Osobom introwertycznym trudniej jest się wyrażać w kontaktach społecznych. Jednakże najważniejszymi oznakami tego, że nie jesteś mu obojętna, są chęć spędzania z Tobą czasu i to, w jaki sposób jesteś traktowana podczas spotkań z nim. Możesz też sprawdzić dopasowanie znaków zodiaku, żeby dowiedzieć się, czy gwiazdy dają Wam szansę.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam budowania pięknych związków i relacji. 🙂


Rekomendowane artykuły