Pomysły na oryginalne prezenty ślubne, czyli co dać parze młodej, świadkom i rodzicom?

prezent dla pary młodej - voucher

Prezenty ślubne to nie tylko pieniądze i kwiaty. Choć coraz rzadziej wręcza się materialne podarunki dla pary młodej w postaci m.in. sprzętu elektronicznego, czy wyposażenia domu, to gotówkę można zastąpić, np. Voucherem.

Nie mówimy tu oczywiście o karcie podarunkowej do jednego ze sklepów. „Wyjątkowy Prezent” ma w swojej ofercie szeroką gamę usług i atrakcji dla państwa młodych, ale też rodziców, czy świadków. Goście weselni mogą przebierać w ponad pięciu tysiącach pomysłów, a przy tym dać obdarowanym możliwość realizacji prezentu przez najbliższe trzy lata. Dla ułatwienia platforma przygotowała specjalną kategorię ślubną, gdzie znajdziemy wyselekcjonowane propozycje dla nowożeńców.

Tym samym para młoda może otrzymać jako prezent na wesele relaksujący masaż do wykorzystania po stresującym okresie przygotowań. Świadkowie mogą natomiast spędzić czas wspólnie z przyjaciółmi w centrum rozrywki. Tego typu prezenty ślubne są cenniejsze niż pieniądze, bo dostarczają wspomnień, które przynoszą na myśl osobę, która dała nam Voucher, ale i sam ślub.

app

Prezenty ślubne dla pary młodej inne niż koperta

Wielu gości zastanawia się, ile pieniędzy włożyć do koperty. Przyjmuje się, że powinna to być równowartość kosztów poniesionych przez parę młodą za tzw. talerzyk.

Co więcej, ślub jest specjalną okazją. Dobrze jest więc podarować coś, co zostanie zapamiętane. Z pewnością zarówno panna młoda, jak i pan młody nie będą wiedzieli po latach, kto wręczył im jaką kwotę i na co została ona przeznaczona. Voucher pozwala więc na podkreślenie, jak ważny jest ten dzień i że warto celebrować wspólnie każdą kolejną chwilę. To świetny pomysł na kreatywny prezent na ślub.

Jeśli dobrze znamy parę młodą, możemy sami wybrać przeżycia, jakie chcemy dostarczyć nowożeńcom. W sytuacji, kiedy obawiamy się, że prezenty na ślub będą nietrafione, możemy po prostu doładować kartę dowolną kwotą. Tym samym pozwolimy naszym bliskim na podjęcie samodzielnej decyzji, na co wydać te pieniądze.

Dodatek do prezentu, czyli co zamiast kwiatów i wina?

Zwykle goście weselni wraz z kopertą wypełnioną pieniędzmi wręczają parze młodej kwiaty lub butelkę wina. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy na zaproszeniu wyszczególnione zostaną konkretne wytyczne. Zdarza się, że młodzi chcą kuponów na loterię lub zdrapek, ale też np. książki. Jeśli takich instrukcji nie ma, dobrym rozwiązaniem jest również wręczenie Vouchera.

Może on obejmować spędzenie wieczoru we dwoje. Pakiety Przeżyć dają możliwość wybrania się na wspólny masaż, skoku ze spadochronem, degustacji win, ale też przeżycia kulinarnej przygody, np. ucząc się gotowania nowych potraw. Dla tych, którzy nie radzą sobie w kuchni, to dobra okazja, żeby nauczyć się kilku sztuczek lub przepisów.

prezenty ślubne
Fot: Shutterstock

Prezent w postaci podróży poślubnej

Ślub to ogromny wydatek. Po weselu para młoda często odkłada zgromadzone środki, żeby wspólnie zacząć nową drogę życia. Oznacza to inwestycje – m.in. w mieszkanie, jego urządzanie, czy samochód. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup podróży poślubnej. Nawet jeśli ma na to pieniądze, to często kolejnym ogranicznikiem jest czas na organizację takiego wypadu. Co więcej, ślub jest na tyle stresogenny, że świeżo upieczonym małżonkom przyda się odrobina relaksu, czy oddechu od rzeczywistości.

Podróż poślubna to nie tylko gorące, egzotyczne kierunki zagranicą. Parę młodą można wysłać m.in. na romantyczny rejs katamaranem w Gdańsku, pobyt w winnicy, SPA w Polsce, czy noce pod żaglami. Zakochani mogą spędzić weekend nad morzem, w górach, ale też miejscowości, w której się poznali lub spędzili pierwsze wspólne chwile.

Prezenty ślubne dla rodziców

Rodzice to osoby, które w szczególności powinny otrzymać podziękowania. To oni nauczyli Was miłości, to oni przyczynili się do tego, jak Wasze życie wygląda teraz, wychowali Was i obdarowali bezgranicznym uczuciem – a w wielu przypadkach dołożyli się również do ślubnego budżetu.

Prezent dla rodziców to nie tylko kosz z winem i przekąskami, czy album ze wspólnymi zdjęciami. Możecie zorganizować im romantyczną wycieczkę w góry, nad morze lub do SPA. Tam przypomną sobie o łączącym ich uczuciu, zrelaksują się po tym, jak ich córka lub syn weszli w związek małżeński, ale też poczują się docenieni i zaopiekowani – zwłaszcza, jeśli czekać będą na nich masaże i seanse w grocie solnej. Jeśli jesteście z nimi wystarczająco blisko, w prezencie dla rodziców możecie pojechać z nimi.

prezenty ślubne
Fot: Shutterstock

Pomysły na prezenty ślubne dla świadków

Świadkowie również zasługują na to, żeby docenić ich zaangażowanie. To w końcu oni pilnowali, żeby goście dobrze się bawili i byli Waszym wsparciem, również w sytuacjach kryzysowych. Istnieją bardziej wyszukane sposoby na podziękowanie niż podarowanie świadkowej biżuterii i obdarowanie świadka drogim alkoholem lub np. skórzanym portfelem.

Prezent dla świadków może mieć formę Vouchera, który wykorzystają samodzielnie na dowolną, wybraną przez siebie przyjemność lub przeżycie. Tym samym mogą zabrać swoich bliskich do restauracji lub wybrać się w pojedynkę na masaż, ale też skoczyć z dachu stadionu na linie. Wszystko zależy od tego, jaki mają temperament i jaki rodzaj atrakcji będzie im najbliższy. Jeśli są raczej spokojni i uduchowieni to wybierzcie dla nich podwodną kolację lub w ciemności z muzyką na żywo. Jeżeli wolą adrenalinę postawcie na lot motoparalotnią, Walk In The Sky, nurkowanie w zalanym kamieniołomie, czy też lekcję boksu.

prezenty ślubne
Fot: Shutterstock

Dobrym pomysłem jest jednak również Wasza dalsza integracja. Możecie zrobić coś razem, np. wybrać się na lot widokowy nad Warszawą, wspólną sesję floatingu, która pozwoli Wam zrelaksować się po ślubie i stresujących przygotowaniach, pójść razem na lekcję pole dance, strzelnicę, czy degustację czekolady.

Co dać w prezencie przyszłej pannie młodej na panieńskim?

Wieczór panieński najlepiej jest rozpocząć od wspólnej zabawy. Może być ona rozwijająca, jak np. podczas warsztatów ceramicznych, ale też mieć formę pamiątki, jak wspólna sesja zdjęciowa (lub samej przyszłej panny młodej), czy udział w teleturnieju dla przyjaciół. Dobrym pomysłem jest wybranie się na indywidualną lekcję makijażu, ale też paintball, czy do escape roomu.

Wszystkie te formy spędzania czasu możecie znaleźć na stronie Wyjątkowy Prezent. Przejrzenie katalogu Voucherów na wieczór panieński może być doskonałą bazą pomysłów na organizację tego dnia. To duże ułatwienie dla świadkowej, na której barkach spoczywa ułożenie harmonogramu imprezy. Znajdziecie tam obiekty – m.in. apartamenty, czy hotele z jacuzzi, które specjalizują się w organizacji tego typu przyjęć.

prezenty ślubne
Fot: Shutterstock

Wieczór panieński to też prezenty dla przyszłej żony. Możecie podarować również pannie młodej Voucher, który wykorzysta przed ślubem, jak np. odprężający zabieg (na ciało, twarz, czy stopy i dłonie), ale też przedłużanie i zagęszczanie włosów, jeśli kilkukrotnie wspominała o tym w rozmowach.

Prezenty ślubne na wieczorze kawalerskim

Voucher to też dobry pomysł na wieczór kawalerski. Możecie zacząć go na gokartach, czy też spłynąć Dunajcem, ale też wybrać się na paintball. To dobra okazja, żeby wybrać się na aerotunel, przeżyć survival miejski lub wyjechać do SPA. Ostatni dzień spędzony jako kawaler może być też okazją do tego, żeby skoczyć na bungee, ze spadochronem, czy też wybrać w samodzielny rejs jachtem, kończąc na degustacji whiskey.

prezenty ślubne
Fot: Shutterstock

Panu młodemu w prezencie na wieczór kawalerski można wręczyć natomiast bon na wypożyczenie motoru na weekend, relaksującą kąpiel piwną, czy spędzenie dnia na lekcji flyboardu. Możliwości jest naprawdę wiele. Jeśli przyszły mąż ma jakąś pasję, pozwólcie mu ją pogłębić, a jeśli znacie jego marzenia, Wyjątkowy Prezent może pomóc je zrealizować.

Macie już swój pomysł na Voucher dla najbliższych?

Rekomendowane artykuły