7 pomysłów na ostatki we dwoje [KONIEC KARNAWAŁU]

Ostatki w domu

Z założenia ostatki, które kończą karnawał, powinny być huczną imprezą. Niestety w tym roku musimy odpuścić wszelkie przyjęcia, czy wyjścia do klubu… Ostatni dzień karnawału może się jednak stać doskonałą okazją do spędzenia czasu we dwoje. Jak zorganizować wspólny wieczór?

Poznajcie najlepsze pomysły na ostatki we dwoje!

Ostatki, czyli co?

W założeniu ostatki to czas pomiędzy Tłustym Czwartkiem a wtorkiem. W wielu jednak rejonach Polski to właśnie wtorek, ostatni dzień karnawału nazywamy tym mianem.

Są też rejony, gdzie nazywa się go „śledzikiem”, czyli okazją do biesiadowania przed nadchodzącym Wielkim Postem.

Wielu z nas przywykło do ostatkowych imprez, czy choćby spotkań ze znajomymi w mniejszym gronie, jednak wygląda na to, że w tym roku pandemia również w tym aspekcie zmusi nas do zmiany nawyków. Nie czas jednak na smutki- macie siebie i to wystarczy, aby świetnie się bawić się i przeżyć niezapomniany wieczór.

Pamiętaj, aby dobry nastrój wprowadzić już od rana! Przypominajcie sobie cały dzień, że wieczorem spędzacie czas razem.

Takie wspólne świętowanie w domu to doskonała okazja, żeby wyłączyć telefony i wszelkie inne rozpraszające Was sprzęty i skupić się tylko na sobie. Odkrywajcie na nowo to, co Was cieszy. Niech ostatki będą początkiem cyklicznych randek w domu, na które zwykle w dłuższym związku brakuje czasu.

Poniżej kilka pomysłów na to, jak można spędzić wtorkowy wieczór. Wybierz jeden, a kolejne zaplanuj na następne miesiące.

ostatki we dwoje

Ostatki, czyli wieczór rozrywek

Ostatki z założenia to okazja do dobrej i hucznej zabawy. Nie możecie zorganizować kilkunastoosobowej imprezy, ale nikt nie zabroni Wam bawić się we dwójkę.

Co możecie robić? Przede wszystkim: tańczyć! Przygotujcie ulubioną playlistę i oddajcie się muzyce. Bez względu na to, czy będziecie w kapciach i dresach, piżamach czy w ubraniach wieczorowych doskonała zabawa gwarantowana.

W przerwach pomiędzy tańcami możecie rozłożyć planszówki, gry karciane lub zręcznościowe i wspólnie pogłówkować. Dobrym pomysłem będą także puzzle! Jeśli lubicie rozwiązywać zagadki i quizy, to koniecznie poszukajcie takich z zabawnymi pytaniami, np. dotyczących związków lub ślubów.

Szeroki wybór quizów znajdziecie w aplikacji Wedding Dream App. Doskonała zabawa gwarantowana! A przy okazji to świetna okazja, aby poznać się jeszcze lepiej.

Sprawdź też: QUIZ: Jakim typem pary jesteście?

gry planszowe dla dwojga w ostatki

Pyszne ostatki, czyli wspólne gotowanie

Ustalanie menu, zakupy, przygotowania, gotowanie, a na koniec wspólna kolacja to jeden z najprostszych i najlepszych pomysłów na wspólne ostatki. Możecie postawić na ulubioną potrawę lub spróbować czegoś zupełnie nowego.

Mięsożercy mogą postawić na potrawę wegańską, a jeśli nigdy nie jedliście owoców morza, tropikalnych owoców czy jakiegoś konkretnego dania to warto otworzyć się na nowe smaki i poeksperymentować w kuchni.

Zabawa zacznie się już na etapie wspólnego przygotowywania potrawy! W międzyczasie możecie rozmawiać, planować i pić wino, a kiedy wszystko będzie gotowe zjeść przy stole, na podłodze albo w łóżku.

Jesteście u siebie, więc poczujcie się swobodnie. A ponieważ przed Wami cała noc, to koniecznie zorganizujcie przekąski, aby podjadać w przerwach pomiędzy dyskusjami. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju finger foods:

  • koreczki,
  • kanapeczki,
  • mini tortille,
  • warzywa maczane w sosach i dipach.
gotowanie we dwoje

Kolacja na wynos

Jeśli nie lubicie lub nie chcecie gotować, ale zjedlibyście coś pysznego, to dobrą opcją będzie zamówienie kolacji na wynos. Zamiast jednak jeść pizzę lub sushi w kapciach przed telewizorem (choć nie ma w tym nic złego) to może umówicie się na randkę w domu? Co to dokładnie oznacza?

Przygotujcie stół – nakryjcie go odświętną zastawą, zapalcie świece, kupcie szampana i ubierzcie się tak, jakbyście szli do najlepszej restauracji. I tak! Suknia wieczorowa, biżuteria i garnitur są w tym wypadku jak najbardziej pożądane.

Na czas, kiedy będziecie mogli swobodnie zjeść na mieście musicie poczekać, dlatego warto zorganizować sobie namiastkę tego we własnym domu. Nie zapomnijcie o klimacie w postaci klimatycznej muzyki, romantycznego oświetlenia i świeżych kwiatów w wazonie.

New Drop
reklama wedding dream shop

Filmowe ostatki

Wspólne oglądanie filmów to pewniak, jeśli chodzi o udany wieczór we dwoje. Zamiast konkretnego tytułu możecie wybrać całą sagę i zorganizować nocny maraton.

James Bond, Star Wars, czy jedną z najpiękniejszych trylogii o miłości: Przed Wschodem Słońca, Przed Zachodem Słońca i Przed Północą. Podobnie, jak w przypadku jedzenia warto zaryzykować i wybrać gatunek, którego wcześniej nie oglądaliście – może to będzie musical lub anime?

Jak filmowy wieczór, to oczywiście przekąski. Nie może zabraknąć dużych ilości popcornu, ale warto przygotować także dodatkowe jedzenie, jeśli planujecie oglądać filmy przez kilka godzin.

Dobrze sprawdzą się również niezawodne chipsy, paluszki lub nachosy. Do tych ostatnich możecie przygotować guacamole, mięsny sos lub roztopiony ser.

seans filmowy we dwoje

Ostatkowe wyjście do kina

Poluzowanie obostrzeń pozwala nam wybrać się do kina. Co prawda, duże multiplexy nie wznowiły swojej działalności, ale już lokalne i kameralne kina są otwarte. To doskonała namiastka normalności i okazja do wspólnego wyjścia z domu. Repertuar nie jest bardzo bogaty, ale na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Szukajcie filmów alternatywnych – może odkryjecie nowy gatunek, reżysera lub muzykę. Bez względu na wybór pamiętajcie, że najważniejsza jest atmosfera samego wyjścia i spędzenia razem czasu.

Jeśli chcecie spędzić ze sobą więcej czasu umówcie się, że wyjdziecie min. 2 godziny wcześniej przed rozpoczęciem seansu, aby mieć czas na spacer.

Sprawdź więcej propozycji na wspólny wieczór: 8 pomysłów na Walentynki w pandemii

kino we dwoje

Mapa marzeń

W codziennym pośpiechu często brakuje czasu, kiedy można usiąść i porozmawiać. Komunikacja to podstawa każdego związku, dlatego bardzo ważny jest czas na zadawanie pytań, wysłuchanie drugiej strony i na… wspólne planowanie.

Warto wiedzieć, o czym marzy nasz partner lub partnerka, jakie ma cele oraz gdzie widzi siebie i Was za kilka lat. Czasami trudno jest rozmawiać wprost i zagaić temat, dlatego doskonałym narzędziem będzie wspólne przygotowanie mapy marzeń. Ostatki we dwoje to doskonały czas na wspólne plany!

relaks we dwoje

Mapa marzeń to plansza, na której wspólnie przedstawiacie swoje plany i cele. Możecie zrobić ją komputerowo, ale najlepszy efekt osiągniecie, kiedy usiądziecie razem przy stole, rozłożycie dużą kartkę i będziecie wyklejać ją wycinkami z gazet, które przedstawiają Wasze marzenia. Na koniec niech każdy opowie o swoich obrazkach. To ciekawe ćwiczenie nie tylko na wzmocnienie relacji, ale i na pobudzenie kreatywności.

Jeśli zastanawiacie się, jak ją zrobić nasza Redaktor Naczelna, Izabela Janachowska nagrała niedawno film na ten temat. Jeśli jeszcze go nie widzieliście- koniecznie nadróbcie zaległości.

Ostatki – Czas tylko dla siebie

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze, więc dlaczego nie spędzić ostatniego dnia karnawału na romantycznych uniesieniach? Na codzień brakuje czasu, aby w pełni skupić się na potrzebach partnera lub partnerki i po prostu pobyć razem.

Zapomnijcie na ten jeden wieczór o problemach, o pracy i obowiązkach oraz wszystkich sprawach do załatwienia. Weźcie wspólną kąpiel lub prysznic, zróbcie sobie nawzajem przyjemny masaż.

Skupcie się na swoich ciałach, na dotyku i na przyjemności. Pamiętaj o zmysłowej atmosferze. Przydadzą się do tego zapachowe świece, olejek do masażu, spokojna muzyka i oczywiście dobry nastrój. Nie zapomnij o seksownej bieliźnie, która dodatkowo pobudzi zmysły, a jeśli lubicie urozmaicenie to także o gadżetach.

reklama weddingdream.shop Izabeli Janachowskiej

Ostatki we dwoje: podsumowanie

Pandemia pokrzyżowała plany na huczne imprezy, ale jednocześnie dała nam okazję, aby więcej pobyć tylko we dwoje. Warto szukać okazji, aby ten czas wykorzystać maksymalnie. Dlatego zamiast wieczoru spędzonego w telefonach lub przed telewizorem zaplanujcie wyjątkowe ostatki.

Zostawcie za drzwiami wszystkie inne sprawy i skupcie się na sobie. Świat poczeka, a nad związkiem trzeba pracować przez cały czas. Takie małe okazje, jak ostatki, to doskonały sposób na podkręcenie temperatury i bliskości w związku, a przede wszystkim na wspólną, wspaniałą zabawę.

Rekomendowane artykuły