Prezenty, które przynoszą szczęście: pomysły na upominki pełne dobrej energii

prezenty które przynoszą szczęście

Zbliża się wyjątkowa okazja i szukasz pomysłu na upominek dla ważnej dla Ciebie osoby? Doskonałą propozycję stanowią wszystkie prezenty, które przynoszą szczęście! Dowiedz się, jakie mają znaczenie i sprawdź nasze inspiracje!

Symbole przynoszące szczęście: idealne pomysły na prezent!

prezenty które przynoszą szczęście
Fot: Shutterstock

Symbole przynoszące szczęście to wspaniałe prezenty na każdą okazję, które mogą stanowić nie tylko ładne dodatki do domu czy akcesoria do kluczy, lecz także piękne gesty przekazujące bliskim życzenia pomyślności. 

janachowska.pl

Dla wielu osób stanowią coś więcej, niż zwykły prezent, wyraźnie wyrażając intencję dającego – mają nie tylko pięknie się prezentować, ale też chronić daną osobę lub jej dom. Zależnie od kultury, prezenty na szczęście mogą się różnić: w krajach azjatyckich jest to między innymi figurka kotka Maneki-neko, żurawie oraz chińskie smoki i lwy. W kulturze latynoskiej do tego typu symboli należą przede wszystkim złote monety, Oko Fatimy (Ojo De Fatima) oraz czerwone wstążki. W Europie najczęściej są to czterolistne koniczynki oraz podkowa.

Zakup upominku z symbolem szczęścia może być świetną inspiracją na ciekawy prezent z przesłaniem, który wyraźnie wyróżni się na tle zwykłych gadżetów!

concept store

Prezent na szczęście: jak wybrać prezent z pozytywnym przesłaniem

prezenty które przynoszą szczęście
Fot: Shutterstock

Jeśli planujesz wybrać prezent z pozytywnym przesłaniem, warto dowiedzieć się, jak to zrobić, aby nie popełnić gafy! Dla wielu osób zainteresowanych amuletami i znakami szczęścia, ogromne znaczenie mogą mieć nawet najmniejsze szczegóły. Dlatego przed zakupem przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, jak dobrze wybrać talizman szczęścia i bogactwa!

  1. Poznaj osobę, której dajesz prezent

Przy wręczaniu upominków na szczęście warto postawić na coś, co będzie w pełni dopasowane do osoby obdarowywanej. Dowiedz się, jakie są jej pragnienia i lęki, czy zmaga się z jakimiś problemami oraz przede wszystkim – czy interesuje się talizmanami. 

Dla wielu głęboko wierzących osób, tego typu upominki mogą okazać się obraźliwe, dlatego przed zakupem warto podpytać o informacje w tym temacie. Być może, zamiast amuletu, lepiej sprawdzi się wtedy obraz przynoszący szczęście, na przykład wizerunek osoby świętej.

  1. Spersonalizuj upominek

Podarunki „na szczęście”, takie jak amulety czy figurki, niosą za sobą przesłanie, dlatego warto jak najlepiej je spersonalizować. Inny przedmiot należy wybrać z okazji urodzin przyjaciela, a inny upominek sprawdzi się jako prezent dla małżeństwa na święta. W miarę możliwości warto też dodać do prezentu coś od siebie, czy nawet… wykonać go w pełni samodzielnie!

  1. Postaw na jakość

W wielu sklepach można znaleźć upominki stanowiące talizmany szczęścia, za grosze. Pojawiają się na wakacyjnych targowiskach i w dyskontach. Zazwyczaj są to jednak rzeczy niskiej jakości. 

Dlatego też, w poszukiwaniu prezentu, który ma na dłużej zostać z osobą obdarowywaną, warto wybrać się do specjalnego miejsca, w którym sprzedawane są upominki symbolizujące szczęście i pomyślność. Mogą to być na przykład sklepy ezoteryczne albo takie, w których sprzedawane są m.in. kryształy i kamienie szlachetne.  W tego typu miejscach zazwyczaj pracują osoby, które znają się na ich znaczeniu i chętnie pomogą Ci lepiej dopasować prezent!

Co przynosi szczęście: inspiracje na prezenty z dobrej energii

prezenty które przynoszą szczęście
Fot: Shutterstock

Dla wszystkich osób, które chcą przekroczyć granicę zwykłych prezentów i wręczyć bliskim coś o większym znaczeniu – z dobrymi życzeniami szczęścia i pomyślności, ukrytymi w symbolice – przygotowaliśmy kilka inspiracji. Są to pomysły, które świetnie sprawdzą się właściwie na każdą okazję: imieniny, urodziny, rocznice, czy jako upominek pod choinkę!

Słoń na szczęście na prezent

Słoniki z trąbami uniesionymi ku górze, to figurki, których tradycja wywodzi się najprawdopodobniej z Indii; to symbol szczęścia, mądrości oraz dobrobytu. Dobrze wykonany, elegancki słonik może stanowić doskonałą ozdobę oraz strażnika równowagi i harmonii każdego mieszkania!

Drzewko szczęścia

Jest to kolejny znak szczęścia – drzewko takie stanowi symbol odrodzenia i duchowości w wielu religiach na całym świecie. Upominek ten może przybierać formę figurki, na przykład o bursztynowym wykończeniu, ale jeśli zależy Ci na tym, aby wręczyć prawdziwą roślinę, warto wybrać małe bonsai lub kwiat pieniążek na szczęście!

Breloczek z okiem proroka

Ten amulet na szczęście pochodzi z Turcji i krajów arabskich, gdzie często nazywany jest także „Okiem Fatimy” lub po prostu „niebieskim okiem” – od charakterystycznego, głębokiego, grantowego koloru. Oko proroka wręcza się, aby pokazać drugiej osobie dobre intencje i przekazać najlepsze życzenia.

Filiżanki w żurawie

Żurawie, w wierzeniach japońskich, zwiastują szczęście oraz zdrowie. Doskonałym pomysłem na prezent może być więc porcelanowa zastawa z motywem tych ptaków – na przykład na talerzach, miskach i filiżankach – symboliczny, a jednocześnie funkcjonalny podarunek!

Biżuteria z zawieszką w kształcie koniczynki

Jak wybrać prezent na szczęście, który osoba obdarowana będzie mogła zawsze mieć przy sobie? Postaw na biżuterię z zawieszką w kształcie czterolistnej koniczynki lub podkowy! Może to być bransoletka z chamsami, naszyjnik, czy nawet kolczyki. Jeśli szukasz czegoś dla chłopaka, warto sprawdzić też ofertę eleganckich breloczków z tymi motywami.

Maneki Neko – kot machający łapką

Ta powszechnie znana figurka, przedstawia japońskie symbole szczęścia: jeśli kotek macha prawą łapką, stanowi to gest zapraszający w stronę pieniędzy, natomiast zwierzę unoszące łapkę lewą przywołuje gości i klientów, a także szczęście do środka domu lub sklepu!

Magiczne symbole i ich znaczenie — czy warto dawać je w prezencie?

prezenty które przynoszą szczęście

Dla wielu może wydawać się to nietypowe, jednak w XXI wieku symbole zapewniające dobrobyt i ochronę stają się coraz bardziej popularne. Warto jednak najpierw dowiedzieć się,  co przynosi szczęście i, przed wręczeniem upominku, dobrze przeanalizować magiczne symbole i ich znaczenie. 

Symbole szczęścia i dobrobytu

Wśród amuletów i symboli szczęścia można wyróżnić, między innymi, wcześniej już wspomnianą czterolistną koniczynkę, podkowę oraz półksiężyc zwany też lunulą – symbol bogini kobiecości. Powszechnie używanym symbolem szczęścia pozostaje też tęcza oraz królicza łapka, stanowiąca jednocześnie znak płodności. Warto też wspomnieć portret, który przynosi szczęście, czyli obraz Żyda z monetami, który ma obiecywać dobrobyt finansowy w domu.

Symbole ochronne

Jeśli chcesz podarować bliskiej osobie prezent o charakterze ochronnym, warto przyjrzeć się upominkom-symbolom, które mają chronić przed złem i chorobami. 

Dobrym wyborem może być na przykład Oko Horyzontu, które w kulturze egipskiej uważane jest za talizman chroniący przed złymi energiami. Natomiast wśród amuletów ochronnych, bardzo popularne są runy nordyckie, takie jak Algiz.

Czego nie kupować?

Wybierając prezent, należy unikać symboli okultystycznych, czyli prezentów z pentagramem, rogatą dłonią, pacyfką czy… jednorożcem! To magiczne zwierzę ma oznaczać wolność seksualną i rozwiązłość. 

Oprócz tego należy też zwrócić uwagę na to, czy upominek nie posiada symboli politycznych, takich jak swastyka – chociaż ta, w niektórych kulturach (np. buddyjskiej czy słowiańskiej), uważana jest za symbol szczęścia. Niestety, obecnie, w wielu miejscach na świecie nie kojarzy się ona pozytywnie.

Rekomendowane artykuły