Wybierz z nami idealne prezenty na chrzest dziewczynki!

prezenty na chrzest dla dziewczynki

Prezenty na chrzest dla dziewczynki dostępne są w wielu sklepach. Wiele z nich jednak nie jest zbyt interesujących. Zobacz, na jakie produkty warto zwrócić uwagę oraz jaki prezent na chrzest dla dziewczynki kupić!

Wybierając się na chrzest, należy kupić prezent. Oczywiście upominek różni się w zależności od tego, w jakiej relacji pozostajemy z dziewczynką przyjmującą sakrament i jej rodzicami. Największą jednak rolę odgrywają rodzice chrzestni, więc to na pomysłach dla nich skupimy się najbardziej. 

janachowska.pl

Prezenty na chrzest dla dziewczynki – przewodnik

prezenty na chrzest dla dziewczynki

Każdy z nas w pewnym momencie dochodzi do momentu, kiedy musi się zastanowić nad tym, jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki wybrać. Nie wiemy, czy wybrać drobny prezent, czy też coś większego.

Wybierać możemy spośród produktów typowo religijnych, które dziewczynka będzie mogła zachować na lata, lub zdecydować się pójść w kierunku świeckich podarunków dla dziecka i rodziców, dzięki czemu wspomożemy ich w pierwszych latach życia dziewczynki. Młodzi rodzice zwykle nie mają nic przeciwko, by zostać obdarowani maskotkami, zabawkami edukacyjnymi lub innymi przedmiotami pozwalającymi ułatwić sobie wychowanie malucha. 

concept store

Najczęściej wybieranymi podarunkami są przedmioty, które łączą się z uroczystością, jaką jest chrzest. Kartki okolicznościowe, Pismo Święte, medalik, różaniec – to tylko kilka z opcji. Bezsprzecznie to znakomite pomysły, które będą zawsze przypominać podniosły charakter ceremonii.

Z kolei oryginalne i praktyczne prezenty na chrzest dla dziewczynki to produkty, które pomogą w jej wychowaniu. Wózki, foteliki do samochodu, leżaczki, maty edukacyjne, pozytywki, szumisie i inne zabawki to znakomite wybory dla młodych rodziców. Warto jednak wiedzieć, czy szczególnie potrzebują któregoś z wyżej wymienionych produktów.

Jakie prezenty na chrzest dla dziewczynki powinni kupić goście?

prezenty na chrzest dla dziewczynki

Jeżeli nie jesteśmy zbyt bliską rodziną, nie musimy się szczególnie wykosztowywać. W takim przypadku wystarczy drobny prezent na chrzciny, który nie obciąży naszego budżetu.

Możemy w takim momencie zdecydować się na kopertę, w której umieścimy 200-300 złotych. Jeśli natomiast nie chcemy wręczać pieniędzy – mamy na to kilka rozwiązań. W tym przedziale cenowym możemy znaleźć całe mnóstwo podarunków, które doskonale się sprawdzą. Są to między innymi:

 • maskotki,
 • gryzaki,
 • pałąki do zabawy,
 • ubranka,
 • zestawy prezentowe,
 • maty edukacyjne.

Przed zakupem dobrze jest się zorientować, jakie potrzeby mają młodzi rodzice. Warto także przedyskutować z innymi gośćmi pomysł na prezent na chrzest dla dziewczynki, aby nie kupić takich samych produktów.

Prezenty na chrzest dla dziewczynki od matki chrzestnej

prezenty na chrzest dla dziewczynki

Jak wybrać prezent na chrzest dla dziewczynki od chrzestnej? W takiej sytuacji trzeba się nieco wykosztować. Nie mając pojęcia co kupić, należy umieścić w kopercie 700-1000 złotych. Warto jednak pójść o krok dalej i samodzielnie wybrać podarunki. Doskonale sprawdzą się:

 • krzesełko do karmienia,
 • wózek, 
 • fotelik do samochodu,
 • mały pojazd – hulajnoga lub trójkołowy rowerek,
 • leżaczek.

Ponadto właśnie to rodzice chrzestni najbardziej kojarzeni są z tym, by wręczyć dziecku coś o charakterze religijnym, spersonalizowanym. Oto kilka propozycji dla matek chrzestnych, które na pewno będą idealne na tę uroczystość!

Wyprawka na chrzest

W zwyczaju to właśnie matka chrzestna zapewnia dziecku białą szatkę. Zakłada się ją dziecku podczas Mszy Świętej. Nie trzeba się stresować tym, kiedy należy to zrobić. Podczas trwania ceremonii ksiądz wypowiada następujące słowa: „Stałeś się nowym stworzeniem i przyoblekłeś się w Chrystusa, dlatego otrzymujesz białą szatkę”. 

Ten element jest całkowicie niezbędny, dlatego upewnij się, że będziesz go mieć. Alternatywnie umów się z ojcem chrzestnym, by to on zadbał o ten element, a ty zakup świecę.

Pismo Święte

Biblia to również element niemal obowiązkowy. Otrzymanie go od matki lub ojca chrzestnego nadaje jej wyjątkowości. Warto na stronie tytułowej dopisać coś od siebie, aby dziecko w przyszłości miało pewność, że ten prezent jest właśnie pamiątką z tej uroczystości.

Pismo Święte to pomysł na prezent na chrzest dla dziewczynki, który zdecydowanie będzie trafiony. Wiele wydawnictw oferuje przygotowanie specjalnej okładki wskazującej na właściciela księgi, a także okazję, na którą została sprezentowana. Dzięki takiemu opracowaniu, każde spojrzenie na Biblię będzie przypominać o wyjątkowości sakramentu, a także więzi między matką chrzestną a dzieckiem.

Prezent na chrzest dla dziewczynki od chrzestnego

prezenty na chrzest dla dziewczynki

Podobnie jak w przypadku matki chrzestnej – prezenty na chrzest dla dziewczynki od ojca chrzestnego nie należą do najtańszych. Również i on powinien sprezentować 700-1000 złotych lub równowartość w prezentach.

Inspiracje dotyczące konkretnych, droższych prezentów znajdziesz powyżej. Poniżej natomiast przedstawiamy takie podarunki, które z pewnością okażą się trafione na tak ważną ceremonię.

Świeca

Oprócz białej szatki, którą tradycyjne zapewnia matka chrzestna, niezbędnym elementem podczas chrztu, jest świeca. To właśnie ojciec chrzestny musi zapewnić ten atrybut, który ma symbolizować trwanie w wierze. O czym trzeba pamiętać?

Musi to być świeca w kolorze białym, a wokół niej powinien pojawić się okapnik, dzięki któremu trzymanie jej zapalonej podczas Mszy Świętej nie będzie stanowiło kłopotu. Moment, w którym należy zapalić świecę, warto przedyskutować z księdzem prowadzącym ceremonię.   

Biżuteria

W wielu sklepach jubilerskich odnajdziemy inspiracje na doskonały prezent na chrzest dla dziewczynki. Oferty obejmują nie tylko bransoletki lub naszyjniki z grawerunkiem, ale również medaliki i krzyżyki.

Także i w tym przypadku utarło się, że to rola ojca chrzestnego, by zakupić medalik. W ofercie salonów jubilerskich dostępne są zarówno złote, jak i srebrne medaliki. Może być na nich wizerunek anioła, Matki Boskiej lub Jezusa Chrystusa.

Na dodatek całkiem popularnymi prezentami okazują się posrebrzane lub pozłacane przedmioty. Smoczki, grzechotki czy łyżeczki to również świetny pomysł na urozmaicenie prezentu dla dziewczynki przystępującej do sakramentu Chrztu Świętego.

Jeśli nie taki dodatek, to może łańcuszek, kolczyki lub bransoletka? Świetnym pomysłem jest umieszczenie w puzderku zdjęcia dziewczynki. Doskonały wybór to także grawerunek. Dzięki temu prezent ten będzie w pełni spersonalizowany.

Odlew rączek lub stópek

Poszukujesz czegoś kreatywnego? Odlew rączek lub stópek to zdecydowanie pomysłowy prezent na chrzciny dla dziewczynki. Jest on bardzo personalny, będzie stanowić nostalgiczny element wyposażenia domu. Dziewczynka, a także jej rodzice, którzy zawsze rzucą okiem na ten przedmiot, będą o Tobie pamiętać. Sprezentowanie czegoś tak kreatywnego i uroczego z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.

Zestawy do tworzenia odlewów odnajdziesz w wielu sklepach plastycznych. Pokusić się także możesz, by zamówić go online. Przy okazji zapoznasz się z opiniami, dzięki którym będziesz mieć pewność, że materiały są najwyższej jakości.

Jakie prezenty na chrzest dla dziewczynki od dziadków są najlepsze?

prezenty na chrzest dla dziewczynki
Fot: Shutterstock

Jesteś babcią lub dziadkiem i zastanawiasz się, co na prezent na chrzest dla dziewczynki? Przybywamy z pomocą! 

Pokoleniu przywiązanemu silnie do tradycji i religii sugerujemy wybór pamiątek religijnych. Znakomicie sprawdzą się medaliki, różańce, Pismo Święte lub modlitewnik rodzinny. 

Doskonałym pomysłem mogą okazać się również wszelkie albumy na zdjęcia. Dziewczynka w okresie dojrzewania, będzie miała swoje własne miejsce, aby zamieszczać pamiątki w formie fotografii w albumie. Strzał w dziesiątkę to także ozdobna ramka ze zdjęciem. Może się na niej znaleźć grawer, który będzie przypominać o tym wyjątkowym wydarzeniu.

Jak zrobić prezent na chrzest dla dziewczynki? DIY!

prezenty na chrzest dla dziewczynki
Fot: Shutterstock

Prezenty na chrzest dla dziewczynki mogą być również przygotowane samodzielnie. Do ich wykonania będziesz jednak potrzebować nieco cierpliwości, a także zdolności manualnych i plastycznych. 

Będą one jednak wyjątkowe, niepowtarzalne. Być może niedoskonałe – jednak zrobione od serca. Z pewnością rzut oka będzie wystarczający, by przywołać wspomnienia z tego niezwykle ważnego dnia.

Pudełko wypełnione wspomnieniami

Jednym z najciekawszych pomysłów jest przygotowanie pudełka. Brzmi banalnie? Wcale takie nie jest! Pięknie udekorowany kartonik, w którym umieścimy pierwsze pamiątki dziewczynki, a które następnie samodzielnie będzie uzupełniać to znakomity pomysł.

W jaki sposób przygotować takie pudełko? Przede wszystkim wykorzystaj ładny karton, który dodatkowo wzmocnisz na ściankach od wewnątrz. Z zewnątrz natomiast możesz zastosować papier ozdobny lub wykorzystać naklejki, na przykład z postaciami z bajek, roślinami albo zwierzątkami.

Następnie wystarczy umieścić wewnątrz drobne pamiątki lub fotografie związane z pierwszymi dniami życia dziewczynki. Alternatywnie możesz włożyć do niego albo przykleić na wieku od środka notkę, jak należy obchodzić się z prezentem.  

Samodzielnie uszyte ubranko

Potrafisz robić na drutach, a może interesujesz się krawiectwem? Koniecznie wykorzystaj swój talent na tę okazję! Rodzice z pewnością docenią Twoje starania, a przygotowany ciuszek na pewno będzie bardzo sentymentalną pamiątką, która w przyszłości powinna znaleźć się na przykład we wcześniej wspomnianym pudełku!

Przygotować możesz rękawiczki, szaliczek, czapkę, a nawet sweterek lub śpioszki! Nie zaszkodzi również przygotowanie koszulki lub innych elementów stroju. To w czym czujesz się najlepiej, powinno ukazać się jako prezent na chrzest.

Nawet wtedy, gdy dziecko wyrośnie ze wspomnianych ubranek, będzie mogło wykorzystać je do ubierania lalek. Zdecydowanie taki upominek będzie używany na okrągło, nawet przez wiele lat.

Kartka, obrazek lub ozdobna rama

Prace plastyczne to także bardzo wyjątkowe wybory. Samodzielnie przygotowane kartki, z pięknymi życzeniami i zdobieniami, ramki lub obrazy są jak najbardziej akceptowalne. Co więcej, jeśli jesteśmy obdarzeni znakomitym zmysłem artystycznym – zdziałać możemy prawdziwe cuda!

Prezenty na chrzest dla dziewczynki w takiej formie powinny mieć odniesienia do niej samej lub do symboli religijnych. O ile obraz wymaga naprawdę dużych umiejętności plastycznych i poczucia estetyki, tak przygotowanie kartki lub ramki nie powinno sprawić Ci najmniejszego kłopotu. W tym celu wykorzystać możesz naklejki, ozdobne tasiemki, markery, kredki, brokat lub wycinki z gazet. Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia.

Koniecznie zdradź nam inne pomysły na prezenty na chrzest dla dziewczynki! Każda propozycja wypełniona wskazówkami będzie bardzo mile widziana w sekcji komentarzy. Wspomnij także, która z naszych propozycji najbardziej przypadła Ci do gustu!

Rekomendowane artykuły