Księżna Kate zadaje szyku podczas Royal Christmas Walk. Royal blue to jej ulubiony kolor?

Mijający, 2023 rok zdecydowanie upłynął pod znakiem wydarzeń na brytyjskim dworze. Wciąż nie mijają echa wydarzeń, które 6 maja mogliśmy obserwować w Londynie. Pierwsza od 70. lat koronacja w brytyjskiej rodzinie królewskiej wywołała tak wiele emocji, że prawdopodobnie nie ma nikogo, do kogo nie dotarłyby choćby szczątkowe informacje na ten temat. Jedną z konsekwencji ogromnego zainteresowania dynastią Windsorów, są szczegółowe analizy stylów poszczególnych członków rodziny króla Karola III. Ci, którzy uważnie śledzą stylizacje królowej i księżnych zauważyli pewnością słabość do szczególnie jednego odcienia niebieskiego. Royal blue, bo o nim mowa, to kolor, po który sięgają ostatnio bardzo często.

księżna Kate w płaszczu w kolorze Royal Blue 2023

Na fali tej nagłej popularności przygotowałam dla Ciebie garść inspiracji. Jeśli masz ochotę pobawić się nieco stylem i szukasz pomysłu na zmianę w garderobie – royal blue to idealna opcja dla Ciebie.

Królowa Elżbieta II w kreacjach w odcieniu royal blue

Skoro omawiamy stylizacje kobiet z brytyjskiej rodziny królewskiej, nie sposób nie zacząć od najbardziej ikonicznej postaci – królowej Elżbiety II. Zamiłowanie monarchini do intensywnych, wyrazistych barw nie jest, z pewnością, dla nikogo zaskoczeniem. Jednym z kolorów, po które Elżbieta II chętnie sięgała był właśnie royal blue.

Jednym ze starszych, archiwalnych zdjęć królowej, które udało mi się znaleźć jest z pewnością to ze spotkania z Johnem F. Kennedym i jego żoną Jackie w Pałacu Buckingham w 1962 roku, na którym królowa wystąpiła w pięknej, balowej sukni w odcieniu królewskiego błękitu

W kolejnych latach królowa Elżbieta II bardzo chętnie sięgała po ten odcień – nie tylko w trakcie oficjalnych, eleganckich okazji. Wielokrotnie udało się uchwycić ją w sportowym, kobaltowym stroju podczas wakacji w jej letniej rezydencji – Balmoral.

Kreacje w kolorze royal blue królowa wybierała także na coroczne orędzie bożonarodzeniowe. Monarchini ten wyjątkowy odcień niebieskiego lubiła tak bardzo, że zdecydowała się wystąpić w stylizacji w tym kolorze dwa lata z rzędu: w 2019 i 2020 roku.

Księżna Kate i stylizacje w kolorze royal blue

Żona księcia Walii także chętnie sięga po kobaltowe kreacje. Na zorganizowanym w przeddzień koronacji przyjęciu przyszła królowa małżonka Zjednoczonego Królestwa pojawiła się w sukience o bardzo ciekawym kroju, oczywiście w kolorze royal blue.

Nieco wcześniej, w Wielkanoc, założyła kobaltową sukienkę i płaszczyk. Całą stylizację uzupełniła toczkiem w tym samym kolorze i beżowymi, zamszowymi szpilkami.

Oczywiście, to niejedyne stylizacje księżnej Walii w odcieniu królewskiego błękitu. Również we wcześniejszych latach kolor ten często pojawiał się w jej stylizacjach. Trzeba przyznać, że wybór ten wydaje się wyjątkowo trafiony, bo royal blue pięknie podkreśla urodę Kate.

Na stylizację w odcieniu kobaltowym Kate postawiła także podczas Royal Christmas Walk 2023 – dorocznej tradycji brytyjskiej rodziny królewskiej. Zgodnie z nią cała rodzina monarchy wyjeżdża na święta do hrabstwa Norfolk, do posiadłości Sandringham, gdzie obchodzą Boże Narodzenie od końca lat 80. Spacer, na który udają się Windsorowie tuż po nabożeństwie, które odbywa się w poranek pierwszego dnia świąt stał się już wydarzeniem kultowym, więc na trasie ustawiają się fani rodziny królewskiej, aby choć przez chwilę móc z nimi porozmawiać, czy choćby obserwować ich na żywo.

Księżna Walii zdecydowała się tym razem na długi, kobaltowy płaszcz, do którego dobrała toczek w nieco ciemniejszym odcieniu. Kreację dopełniły ciemnogranatowe zamszowe kozaki i diamentowe kolczyki z szafirem, które należały kiedyś księżnej Diany.

Królowa Camilla i jej miłość do royal blue

Jeśli śledzisz konto @theroyalfamily na Instagramie, zauważyłaś z pewnością, że królowa Camilla bardzo często nosi ostatnio szczególnie jedną kreację – kobaltową, minimalistyczną sukienkę. Właśnie w niej zapozowała na ostatnim przed koronacją oficjalnym portrecie. W tej samej stylizacji pojawiła się z resztą podczas Coronation Concert na Zamku Windsor, a w podobnej kreacji wystąpiła w zabawnym nagraniu zrealizowanym w dniu koncertu dla amerykańskiej wersji programu Idol.

Podobnie, jak żona księcia Walii, również królowa w Wielkanoc zdecydowała się na kreację w odcieniu royal blue. Na spacer do kaplicy św. Jerzego założyła haftowaną sukienkę i elegancki, kobaltowy fascynator.

Royal blue to odcień, który królowa wybiera nie tylko na „dzienne” stylizacje. Chętnie sięga po niego także podczas wieczornych uroczystości. Jedno ze zdjęć, które bardzo często pojawiało się w związku z koronacją, to fotografia z jednej z kolacji w Pałacu Buckingham.

Królowa Camilla zdecydowała się wówczas na długą, koronkową, kobaltową suknię. Całość uzupełniła biżuteria z królewskiego skarbca. Przepiękna tiara, klipsy, naszyjnik i bransoletka wysadzane były szafirami.

Lider: East News

New Drop

Rekomendowane artykuły