Ślub w środku tygodnia? Poznaj 7 plusów takiego rozwiązania

ślub w środku tygodnia

Wielu z Was przekłada datę ślubu. Ilość wolnych sobót jest jednak ograniczona, a nie wszystkie sale weselne dysponują aż tyloma wolnymi miejscami. Trudno się dziwić, zainteresowanych jest sporo, a dostępne terminy znajdziemy dopiero w kalendarzu za kilka lat. Zamiast się tym martwić, rozważcie zorganizowanie ślubu i wesela w inny dzień tygodnia. Ma to naprawdę mnóstwo zalet.

Ślub w środku tygodnia? Czy mamy się na niego zdecydować? Takie problemy często poruszacie opisując swoją sytuację w formularzu naszego ŚLUBNEGO POGOTOWIA. Wszyscy przyzwyczailiśmy się do sobotnich uroczystości, jednak wiele pięknych i magicznych miejsc jest zarezerwowanych nawet 3 lata do przodu. Trudno więc o wolny termin w weekend.

Właściciele obiektów, ale też usługodawcy coraz częściej proponują więc ceremonię i przyjęcie w tygodniu i to nie tylko w piątek. Po co więc czekać i rezygnować z wymarzonej sali, tylko dlatego, że nie odbędzie się w sobotę? Ślub w środku tygodnia naprawdę ma sporo zalet. A w dodatku… przynosi szczęście.

aplikacja wedding dream

Dużo wolnych terminów na ślub w środku tygodnia

Ślub w środku tygodnia to świetna opcja dla tych, którzy nie chcą czekać następne 2-3 lata na ten ważny dzień. To propozycja dla par, które nie planują swojego ślubu z dużym wyprzedzeniem, a chciałyby mieć duży wybór wśród sal, czy usługodawców. Szybka organizacja wesela wyprawianego w sobotę, raczej się nie uda, bo cenieni wykonawcy i przepiękne sale dawno są już zajęte. Zatem jeśli zależy Wam na czasie i jakości – ślub w ciągu tygodnia będzie idealną propozycją dla Was. Uroczystości odbywające się w piątek to już właściwie klasyka i nikogo takie terminy już nie dziwią.

Wybór takiej daty na ślub będzie też idealny dla tych, którzy mają swoją wizję, a której nie chcą rezygnować ze względu na niedostępność terminów. Dotyczy to zarówno obiektów weselnych, jak i profesjonalistów z branży ślubnej. Czasami warto zrezygnować z daty na rzecz wymarzonej sali weselnej lub ulubionego DJ.

Niższe koszty sali przy organizacji ślubu w środku tygodnia

Wiele z sal oferuje rabaty i zniżki dla par, które zdecydowały się na wesle w nietypowy dzień tygodnia. Tygodniowe oferty mogą być naprawdę atrakcyjne – zdecydowanie niższy koszt za “talerzyk”, czy dodatkowa usługa gratis, za którą w sobotę trzeba byłoby sporo dopłacić. Mowa tu np. o słodkim, czy wiejskim stole. Okazać się może, że organizacja imprezy w tym samym miejscu w środku tygodnie będzie zdecydowanie bardziej opłacalna niż wyprawienie wesela tradycyjnie w sobotę. Zmiana daty może umożliwić wam zaproszenie większej ilości gości.

sala weselna

Specjalne oferty na ślub w środku tygodnia

Zarówno wspomnieni właściciele sal weselnych, jak i podwykonawcy nie mają wielu klientów w ciągu tygodnia. Ich czas pozostaje niezagospodarowany, dlatego też przygotowują szczególne oferty dla tych, którzy zdecydowali się na nietypowy dzień. Oczywiście są ci, którzy w tygodniu odpoczywają po intensywnych weekendowych ślubach, jednak należą oni do rzadkości. Fotograf, kamerzysta czy wodzirej mogą oferować niższe stawki w ciągu tygodnia, dodatkowo łatwiej wynegocjować dodatkowe atrakcje, np. zdjęcia z drona, czy choćby sztuczny dym. 

Pamiętajcie, że ślub w środku tygodnia warto zaplanować na późniejszą godzinę, bo niektórzy goście mogą dojeżdżać z pracy. Ma to ten plus, że zaraz po ślubie możecie udać się na wesele i… nie musicie się rano spieszyć i denerwować, że o czymś zapomnicie. Wystarczy czasu na wszystkie przedślubne przygotowania 🙂

Dostępność usługodawców na ślub w środku tygodnia

Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że każdego rodzaju usługodawcy w tygodniu zazwyczaj mają o wiele więcej wolnych terminów. W przeciwieństwie do większości osób spoza branży ślubnej, pracują głównie w weekendy i to właśnie dni wolne są najtrudniejsze do rezerwacji.

Zatem decydując się na uroczystość w środku tygodnia masz zdecydowanie większy wybór fotografów, kamerzystów, zespołów muzycznych, dj’ów i innych usługodawców, którzy są Wam w tym dniu niezbędni. Co więcej, ślub w środku tygodnia to też niższe ceny i większe możliwości. Dzięki temu możecie wybierać wśród firm i usług, które zachęcają nas ofertą, a nie luką w kalendarzu.

toast podczas ślubu

Święta i dni wolne wypadające w tygodniu

Dni wolne od pracy, czy święta to idealne terminy na zorganizowanie wesela. Planując ślub i przyjęcie chociażby w środę przed Bożym Ciałem, nie musicie obawiać się, że Wasi goście uciekną przed północą, bo rano będzie czekała na nich praca. W kalendarzu jest jeszcze kilka ciekawych dat, nad którymi warto się pochylić – chociażby 11 listopada lub wtorek przed owym świętem. Zatem kalendarz w dłoń w poszukiwaniu wyjątkowych wolnych dni przypadających w tygodniu. 

Starajmy się jednak nie celować w duże święta, jak Boże Narodzenie, czy też Wielkanoc. Wiele osób ma na ten czas plany i może preferować spędzanie tego czasu w węższym gronie. Ceny usług mogą też pójść znacząco w górę, niemal jakby ślub był organizowany w weekend.

Ślub w środku tygodnia to idealny czas na kameralne przyjęcia

Ślub i wesele w ciągu tygodnia to świetne rozwiązanie w momencie, kiedy nie planujesz dużej i hucznej zabawy. W tym czasie bez problemu może odbyć się kameralne przyjęcie dla najbliższej rodziny. Przy takiej formie imprezy nie musicie obawiać się, że będzie trwać ona do rana, a na drugi dzień Wasi goście muszą iść do pracy. Wąska grupa łatwiej dostosuje się do terminów. Mały poczęstunek z pewnością nie skomplikuje natomiast planów Waszych najbliższych. 

Co więcej, mniejsze wesele daje więcej możliwości, jeśli mowa o miejscach do jego organizacji. Nie potrzebujecie wielkich sal, wykorzystując np. piękny miejski ogród i możecie przy tym znacząco zmniejszyć koszty.

zakochana para podczas ślubu

Taka data ślubu przynosi szczęście

Jest to argument dla tych, którzy w życiu bywają przesądni. Otóż ślub w dni powszednie według wielu wierzeń przynosi parze wiele pomyślności. Dobrym dniem na powiedzenie sobie „tak” jest na przykład środa. Dlaczego? Jest ona dniem poświęconym św. Antoniemu, patronowi i orędownikowi szczęśliwych małżeństw. Podobnie jest z czwartkiem – to dzień pod znakiem Jowisza. Według wierzeń również on sprzyja i niesie radość Parom Młodym. Z kolei starożytni Grecy i Rzymianie ufali w szczęście, jakie niosły za sobą śluby brane w piątek. 

Czemu więc nie skorzystać z gotowej recepty na udane małżeństwo?

para biorąca ślub

Na ślub w środku tygodnia decydowały się też gwiazdy

Kiedy rozmawiamy z przyszłymi parami młodymi, często narzekają na swój termin ślubu . Dlaczego to właśnie oni muszą rezygnować z soboty? Przecież gdyby byli znani, to weekendowy ślub nie byłby trudny do zorganizowania… Nic bardziej mylnego! Na ślub w środku tygodnia często decydują się gwiazdy. Powodów jest kilka. Jedni decydują się na uroczystość w tygodniu, żeby zmylić portale plotkarskie. Tak zrobili m.in. Zofia Zborowska i Andrzej Wrona, ale też Rafał Maślak i Kamila Nicpoń, czy Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens. Co ciekawe, wszystkie te pary miłość, wierność i uczciwość małżeńską ślubowały… we wtorek 😉

Jeśli chcecie poznać szczegóły związane ze ślubem Zosi Zborowskiej i Andrzeja Wrony koniecznie zobaczcie rozmowę Zosi z Izabelą Janachowską.

Jeśli sądzicie, że tylko polskie gwiazdy stawiają na takie rozwiązania, to jesteście w błędzie. Ślub w tygodniu często biorą również członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Co prawda książę Harry i Meghan zdecydowali się na sobotnią uroczystość, ale już William i Kate wzięli ślub w piątek, a królowa Elżbieta i książę Filip – w czwartek. Jak widzisz ślub w tygodniu ma więcej zalet, niż wad – tylko od Was zależy, na którą stronę medalu będziecie patrzeć.

Aktualizacja: Natalia Midler

New Drop

Rekomendowane artykuły