Ślub zimą. Jakie błędy mogą zrujnować uroczystość?

ślub zimą

Ślub zimą ma swój urok i klimat. Niezależnie od tego, czy zdecydowaliście się na małżeństwo dość szybko, czy może po prostu uwielbiacie zimową aurę i nie wyobrażacie sobie tego dnia w innych okolicznościach. 

Fakt, że takie przyjęcie nie odbywa się w najbardziej obleganym sezonie, nie oznacza jednak, że do pewnych organizacyjnych kwestii można podejść byle jak.

Ba, niektóre z nich nie byłyby zapewne większym kłopotem w przypadku ślubu wiosną, czy latem. Jeżeli planujecie pobrać się zimą, koniecznie sprawdźcie, co może Was spotkać!

Jakich błędów unikać organizując ślub zimą?

Zalety zimowego ślubu

Chłodne, zimowe miesiące choć nie należą do sezonu ślubnego, cieszą się coraz większym powiedzeniem wśród młodych par. Zjawisko to wynika w wielu przyczyn. Przede wszystkim ślub zimą jest tańszy. Więcej wolnych terminów w kalendarzu sali weselnej oraz usługodawcy pozwala negocjować ceny.

Ślub zimą to także przepiękna sesja zdjęciowa. Urok obsypanych bielusieńkim puchem drzew, promienie słoneczne odbijające się od pokrytej śniegiem ziemi to elementy, które mogą Wam towarzyszyć wyłącznie zimą.

Ślub zimą a długie przejazdy

O zbyt dużej odległości pomiędzy miejscem ceremonii, a lokalizacją przyjęcia pisałyśmy już przy okazji błędów w wyborze miejsca na wesele. W przypadku ślubu zimą, jest to jednak szczególnie istotne.

Ta pora roku naprawdę potrafi zaskakiwać, a sytuacja może zmieniać się z godziny na godzinę.

Może się więc zdarzyć, że droga, którą normalnie pokonalibyście wraz z gośćmi w kilkanaście minut, zajmie Wam godzinę lub nawet więcej. Wystarczy, że wystąpią oblodzenia lub nagłe, obfite opady śniegu.

Postarajcie się więc wybrać te dwa, najważniejsze miejsca tak, aby oszczędzić gościom, a przede wszystkim sobie niepotrzebnego stresu.

Ślub zimą a goście

Zanim w ogóle zdecydujecie się na ślub zimą, zastanówcie się, jak daleko od miejsca ceremonii mieszkają Wasi goście. Jeżeli część rodziny pochodzi z północy kraju, reszta weselników zamieszkuje Śląsk, a wesele planujecie w centralnej Polsce to przemyślcie jego organizację w innym terminie.

Dojazd na Waszą uroczystość może wiązać się z ogromnymi trudnościami i spóźnieniami, wynikającymi z nieprzewidywalnych warunków na drodze. Przyjazd dzień wcześniej to dodatkowe koszty dla gości oraz przymusowy urlop.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Junebug Weddings (@junebugweddings) Lis 17, 2019 o 4:11 PST

Ślub zimą a napięty grafik

Jak już pewnie wiecie, w dniu ślubu Wy oraz wszyscy usługodawcy działacie według pewnego harmonogramu. Tak częste zimą, pogodowe niespodzianki mogą go mocno zniekształcić.

New Drop

Makijaż, fryzjer, ubieranie ślubnego stroju, pierwsze spotkanie, błogosławieństwo… wszystkie te czynności wymagają czasu i udziału wielu osób.

Postarajcie się założyć sobie większe zapasy czasowe pomiędzy poszczególnymi punktami programu – szczególnie, jeśli odbywają się one w odległych od siebie lokalizacjach.

W najlepszym przypadku będziecie mieli po prostu więcej czasu na relaks, a może akurat kilkanaście minut więcej sprawi, że Wasza wizyta u stylisty na ślub zimą nie przepadnie!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez L I N S E Y•K A T H E R I N E (@facetimebeauty) Lis 18, 2019 o 10:59 PST

Ślub zimą na ostatnią chwilę…

Owszem – wesele poza sezonem zwiększa prawdopodobieństwo, że uda Wam się zarezerwować wymarzone usługi. Nie zwlekajcie jednak z decyzjami!

Zima to czas, kiedy część firm zawiesza działalność.

Po intensywnym sezonie, pełnym obowiązków i wrażeń, każdy musi w końcu chwilę odpocząć. Wybór usługodawców może więc być dla Was ograniczony w porównaniu ze szczytem sezonu. Nie czekajcie więc z zapytaniami o wolne terminy na ślub zimą.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez michelle (@michellejanine) Lis 17, 2019 o 3:08 PST

Brak planu awaryjnego na ślub zimą

Narzeczeni wiele rzeczy widzą przez różowe okulary. I bardzo dobrze! W końcu dzień Waszego ślubu powinien być taki, o jakim marzyliście całe życie. Będziemy jednak powtarzać do znudzenia – śluby zimą potrafią zaskakiwać!

A nie ma nic przyjemnego w nerwowym obmyślaniu rozwiązania, gdy coś już się stanie.

Porozmawiajcie o najgorszym scenariuszu, który może się wydarzyć podczas ślubu zimą i spróbujcie stworzyć plan awaryjny, dzięki któremu impreza nie legnie w gruzach. Jeśli coś rzeczywiście się zdarzy, będziecie na to przygotowani, a goście z pewnością to docenią.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez detroit wedding photographer (@athornsphoto) Lis 18, 2019 o 11:31 PST

Goście poradzą sobie na zimowym ślubie 

Ze względu na niższą temperaturę i nieprzewidywalne warunki podczas ślubu zimą, niektóre kwestie powinny być dla Was wyjątkowo priorytetowe. Swoich najbliższych zaprosiliście na ceremonię, aby towarzyszyli Wam w tak ważnej dla Was chwili. Zatroszczcie się o nich w szczególny sposób!

Wasi goście przybędą na pewno odświętnie ubrani. Często będzie to oznaczać mniejszą ilość warstw ubrań, niż w przypadku normalnego zimowego wyjścia.

Nie każcie im czekać na Was przed wejściem do sali weselnej. Dajcie im także czas na pozostawienie swoich okryć oraz zmianę obuwia po przybyciu na miejsce przyjęcia.

Jeżeli przewidujecie, że mimo pogody znajdą się osoby, które zechcą wyjść na zewnątrz, być może warto pomyśleć o specjalnym promienniku, który choć trochę podgrzeje powietrze…

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ślub zimą a stylizacja panny młodej

Jeżeli bierzesz ślub zimą, radzimy zapomnieć o cieniutkich i niezwykle lekkich sukniach ślubnych w stylu boho. Takie kreacje są szyte z delikatnych, zwiewnych materiałów, co podczas uroczystości o tej porze roku może stanowić niemały problem. Podobnie kwestia wygląda z sukniami bez ramiączek oraz z modelami z odkrytymi plecami. 

Lepiej jeśli zdecydujesz się na suknie ślubną z zimowych kolekcji. Takie propozycje wykonane są z grubszych materiałów, które pomogą Ci uchronić się przed przejmującym zimnem. Możesz także postawić na odpowiednie okrycie wierzchnie – sztuczne futro będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie chcesz chyba trząść się jak galareta na własnym ślubie.

Post udostępniony przez Festival Brides (@festivalbrides) Lis 8, 2019 o 12:16 PST

Okazuje się, że zimę można wykorzystać także jako motyw przewodni Waszego przyjęcia. Sprawdźcie, jak zorganizować wesele w stylu zimowym!

Rekomendowane artykuły