Sprawdź, jaki krój sukienki najbardziej pasuje do Twojej sylwetki!

Sprawdź, jaki krój sukienki najbardziej pasuje do Twojej sylwetki! 33762

Każda panna młoda jest wyjątkowa i każda została obdarzona innym typem figury. Gdy będziesz wybierać suknię ślubną oczywiście ogromne znaczenie będzie miało to, czy Ci się ona podoba. Materiały, kolor, ozdobne elementy… 

Jednak suknia ślubna powinna wyglądać pięknie na Tobie, a nie na manekinie lub wieszaku. 

Mierząc różne fasony, z pewnością odkryjesz, że w jednych wyglądasz lepiej, a inne zniekształcają Twoją sylwetkę. Dobrze dobrany krój sukni może zdziałać cuda! Warto więc przed rozpoczęciem poszukiwań sprawdzić, w czym prawdopodobnie będzie Ci najlepiej.

New Drop

Księżniczka

Zapewne na myśl o sukni ślubnej, przychodzi Ci na myśl właśnie taka wytworna kreacja. Góra sukni doskonale przylega do ciała, natomiast dół jest mocno rozszerzony i często składa się na niego wiele warstw materiału.

Księżniczka to krój, który będzie odpowiedni do wielu typów figury.

Dobrze będą się w niej czuć nie tylko klepsydry, ale też panie o figurze gruszki (pozwala ukryć szerokie biodra) i odwróconego trójkąta (równoważy szeroką linię ramion). Suknia balowa pozwala także stworzyć wrażenie wcięcia w talii, dlatego będzie także dobrym wyborem dla pań, które tego wcięcia nie mają.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Hayley Paige (@misshayleypaige) Wrz 3, 2019 o 11:51 PDT

Litera A

Jest to zdecydowanie najbardziej uniwersalny krój sukni ślubnej. Ten fason również rozszerza się ku dołowi, jednak spódnica opada luźno, w przeciwieństwie do księżniczki. Talia jest wyraźnie zaznaczona, co będzie korzystne dla pań bez wcięcia. Z kolei miękko opadająca spódnica pozwala ukryć niedoskonałości dolnych partii ciała i zatuszować zbyt szerokie biodra.

Posiadaczki wąskiej linii ramion mogą śmiało sięgnąć po modele z bogatymi zdobieniami w ich okolicach.

Oprócz tego oczywiście mogą wybrać ją panie o figurze klepsydry. Gwarantujemy, że zdecydowanej większości spodoba się to, co zobaczą w lustrze!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez I Take Photos For A Living (@makenna_brylee) Cze 25, 2019 o 5:34 PDT

Rybka

Suknie o kroju rybki (zwane też syrenkami) charakteryzują się dopasowanym gorsetem i spódnicą, która – z początku dopasowana – rozszerza się ponad linią kolan.

Jest to ultrakobiecy fason, jednak wymaga on także dość konkretnych proporcji.

Będzie to dobry wybór w przypadku pań o figurze klepsydry lub gruszki. Wszystko dlatego, że ich naturalne krągłości będą fantastycznie podkreślone. Wyraźnie zarysowana talia wymaga jednak nienagannego brzuszka, dlatego, jeśli nie jesteście z niego zadowolone, warto odpowiednio wcześniej rozpocząć ćwiczenia lub zainwestować w specjalną bieliznę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Post udostępniony przez WeddingWire (@weddingwire) Paź 16, 2019 o 6:16 PDT

Empire

Pod tą nazwą kryje się sukienka, w której odcięcie znajduje się zaraz pod biustem. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści i czyni ten krój bardzo uniwersalnym. Nie dość, że zatuszuje szersze biodra (co ucieszy panie o figurze gruszki), to jeszcze zamaskuje brzuszek.

To właśnie długa, luźna spódnica sprawia, że jest to także doskonała propozycja dla panien młodych spodziewających się dziecka.

W tym przypadku taka suknia to nie tylko większy komfort ale i brak konieczności przewidywania rozmiarów rosnącego brzuszka. Sukniami empire powinny się również zainteresować niskie panie, ze względu na optyczne wydłużenie nóg.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Myra Roman (@myrarphotography) Cze 5, 2019 o 5:44 PDT

Prosta

Z pewnością znacie ten krój. Jest bardzo prosty i wręcz otula figurę panny młodej dzięki lekkim, lejącym się materiałom. Proste suknie są bardzo eleganckie i na pewno nie dadzą przesadzonego efektu. Znakomicie będą w nich wyglądały zarówno panie o wyraźnym wcięciu w talii i proporcjonalnych ramionach i biodrach, jak i te, które tego wcięcia nie posiadają.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez N E W M E X I C O weddings ☽ (@alicialuciaphotos) Wrz 17, 2019 o 6:59 PDT

Marzy Ci się ślub w kreacji rodem z bajki? Obejrzyj inspiracje naszej Redaktor Naczelnej!

Rekomendowane artykuły