Świece w dekoracjach weselnych

Świece w dekoracjach weselnych - zdjęcie 6

Ponadczasowa i uniwersalna metoda na stworzenie niezwykle romantycznej atmosfery? Świece! Delikatnie migoczące światełka, szczególnie w dużych ilościach, sprawią, że Wasz ślub i wesele będą jak z bajki. Jak wpleść je w dekoracje? Zobaczcie tych kilka pomysłów!

Świece w dekoracjach ślubnych

Niezależnie od tego czy bierzecie ślub kościelny czy plenerowy, świece to absolutny must have! Będą wyglądać olśniewająco ustawione wzdłuż ławek lub krzeseł. Efekt WOW wywołają świece bryłowe – mój ulubiony sposób przystrajania miejsca ceremonii – ustawione np. trzy obok siebie, różnej wysokości w szklanych tubach (które zapobiegną ewentualnym zabrudzeniom) będą wyglądać elegancko i nastrojowo. Jest również ogromna rzesza fanów tub wypełnionych wodą z pływającymi świeczkami. Pamiętajcie jednak, że gdy macie do wypełnienia, dajmy na to, 30 takich naczyń, operacja ta robi się już nieco skomplikowana.

W niektórych kościołach księża mogą nie wyrazić zgody na prawdziwe świeczki ze względu na zagrożenie pożarowe. W dobrych sklepach/hurtowniach lub na giełdzie kwiatowej możecie kupić wykonane z wosku, elektryczne świece, które z daleka nie będą się wiele różnić od prawdziwych. Będą jednak droższe (szczególnie, że trzeba doliczyć do nich baterie) i, co by nie mówić, nigdy nie zastąpią tych prawdziwych, tańczących na powietrzu światełek. Jeśli tylko możecie – postawcie na tę pierwszą opcję!

Świece w dekoracjach weselnych

Dużo, więcej… Jeszcze więcej! Możecie je ustawić w tubach przy wejściu do sali i na schodach, na stołach w świecznikach i kandelabrach, mieszać ze sobą wysokości, różne rodzaje i kolory! Jeśli chcecie, aby pasowały do koloru przewodniego wesela, zwróćcie uwagę czy są wykonane w całości z jednobarwnego wosku czy w środku są białe. Bryły w jednolitym kolorze wyglądają znacznie ładniej, a dodatku są w tym sezonie niezwykle modne! Poustawiajcie je w różnych miejscach na sali – dobrym pomysłem jest umieszczenie ich między daniami na szwedzkim stole, np. na białych podestach, w candy barze czy przy stoliku z księgą gości. To świetny sposób na wyróżnienie tych obszarów.

New Drop

Gdy decydujecie się na podgrzewacze i ustawiacie je w przeźroczystych świecznikach, koniecznie ozdóbcie je dookoła barwną, pasującą do kolorystyki przyjęcia tasiemką. Takie „gołe” wyglądają nieelegancko.

Porady

  • Polecam zwrócić uwagę na czas palenia, ponieważ te świeczki, które palą się krótko trzeba często wymieniać.
  • Nie kupujcie świec zapachowych! Po pierwsze ich intensywny zapach, szczególnie gdy na sali będzie ich wiele, zmieszany z zapachem kwiatów i jedzenia może bardzo drażnić. Po drugie, są droższe od klasycznych bezzapachowych – nie ma sensu przepłacać.

Rekomendowane artykuły