Tata na ślubie – jak go wyróżnić? [5 pomysłów!]

Tata na ślubie z córką

Sposobów na wyróżnienie rodziców w dniu ślubu jest naprawdę wiele. Tata na ślubie może czuć się dumny jak nigdy dotąd. W końcu jego córka lub syn znaleźli drugą połówkę, z którą zaczną nowe życie. Niezależnie od łączących Was relacji, to bardzo emocjonujący moment dla oboje. To właśnie dlatego tatę warto zaangażować nieco bardziej w wydarzenia mające miejsce podczas ceremonii i przyjęcia weselnego. Dzisiaj jednak nie o zadaniach, a o sposobach na wyróżnienie taty w tym pięknym dniu.

Pierwsze spojrzenie ojca na pannę młodą

Jako panna młoda nie tylko przed swoim przyszłym mężem możesz trzymać stylizację w tajemnicy. Tata na ślubie może być równie zaskoczony, co Twój przyszły wybranek.

Oczywiście wzruszenie i zaskoczenie narzeczonego jest jednym z bardziej ekscytujących momentów, ale to łzy w oczach ojca, gdy widzi po raz pierwszy swoją córkę w białej sukni, są niezwykle poruszające.

Tata na ślubie

W końcu komu, jak nie ojcu, miałaby w oku zakręcić się łza. Zapewne jeszcze przed chwilą nosił Cię na rękach, odbierał ze szkoły czy kupował ulubione ciastka na zły humor. Teraz wie, że stoi przed nim dorosła kobieta, która niedługo stworzy własną rodzinę. Przestrzegamy przed jednym… Makijaż tego dnia powinien być wodoodporny!

Moment, w którym tata spojrzy na Ciebie po raz pierwszy w dniu ślubu, powinien być uwieczniony przez fotografa. Gwarantujemy, że będzie to dla Was ogromna pamiątka. Emocje, jakie zostaną uchwycone na fotografii, to lata bezwarunkowej miłości. Koniecznie wspomnijcie, żeby taki urywek znalazł się w Waszym ślubnym albumie.

Tata może odprowadzić Cię do ołtarza

Tata na ślubie

Prowadzenie do ołtarza przez ojca jest zwyczajem anglosaskim, nie naszym. Jest to jednak tak piękna tradycja, że coraz więcej panien młodych postanawia wcielić ją w życie na swojej własnej ceremonii. Jeśli do tej pory Twój tata pozostawał niewzruszony, to teraz na pewno zmięknie mu serce!

Narzeczony przed ołtarzem, a przed Wami długa droga, pod koniec której ojciec symbolicznie przekaże rękę ukochanej córki innemu mężczyźnie. To swojego rodzaju błogosławieństwo, ale też akt, w którym pokazujemy tacie, jak bardzo jest dla nas ważny.

Twój tata powinien wznieść pierwszy toast

Tata na ślubie

To ojcu panny młodej również przypada zaszczyt wygłoszenia pierwszego toastu, a tym samym rozpoczęcia wesela. Pamiętaj, aby uprzedzić o tym tatę wcześniej, by mógł się na spokojnie przygotować. To stresująca chwila. Wesprzyj go ciepłym spojrzeniem i nie wymagaj recytacji wiersza. Zapewniamy, że zrobi to najlepiej, jak potrafi.

Jeśli boisz się, że w trakcie wesela coś pójdzie nie tak, rozpisz sobie osoby odpowiedzialne za konkretne przedmioty, wydarzenia i zadania. Dzięki temu będziesz wiedziała, czy każdy jest poinformowany o tym, co należy do jego obowiązków, i podczas ceremonii czy przyjęcia nic nie będzie dla Was zaskoczeniem.

Taniec z tatą na ślubie

Pierwszy taniec jest dla pary młodej niezwykle ważny. To on rozpoczyna zabawę. Jest też elementem, który łączy świeżo upieczonych małżonków. Oczy wszystkich skierowane są na nowożeńców. Ważne jest jednak to, że nie tylko z panem młodym możesz zatańczyć w szczególny sposób. Oczywiście nie będzie to pierwszy taniec, ale chwila zarezerwowana dla ojca.

Tata na ślubie może odtańczyć z Tobą układ do Waszej ulubionej piosenki. Możecie wcześniej wspólnie to przygotować. Możesz też zrobić niesamowitą niespodziankę swojemu tacie, zamawiając u DJ-a czy zespołu specjalną piosenkę i prosząc go na pusty parkiet.

Nie musicie też wymyślać specjalnej choreografii. Wystarczy, że razem pokołyszecie się do jednej z emocjonalnych piosenek, które zwykle pary młode wybierają na przyjęcia weselne.

Szukacie inspiracji? Ten taniec panny młodej z tatą zrobił ogromną furorę w sieci! Obejrzano go ponad 20 milionów razy!

Podziękowania i przemowa dla taty

Podziękowanie rodzicom na weselu to jeden z ważniejszych punktów, o których nie powinno się zapominać! Pomysłów na prezenty jest mnóstwo, jednak to słowa tego dnia będą najistotniejsze. Podziękuj każdemu z rodziców z osobna.

Możecie również przygotować tatę na to, że zostanie poproszony o wygłoszenie przemowy. To również świetny pomysł na wyróżnienie go w tym dniu! Być może najdzie go na wspominki, a być może to ty zaserwujesz mu, ale też swojej mamie, dawkę wspomnień z przeszłości, czyli Twojego dzieciństwa.

Tata na ślubie daje błogosławieństwo

Tata na ślubie

Tata na ślubie jest wyróżniony również przez spoczywające na nim obowiązki. Należy do nich m.in. błogosławieństwo i powitanie pary młodej. To pokazuje, jak istotną rolę pełni tego dnia.

New Drop

Jeśli tata nie może być obecny na ślubie, choćby ze względu na to, że nie ma go już z Wami na świecie, zadbajcie o to, żeby na ślubie pojawił się akcent, w którym wspomnicie jego osobę.

Zastanawiacie się, jakim ojcem jest Krzysztof Jabłoński? Jakiś czas temu, razem z naszą redaktor naczelną Izabelą Janachowską poddali się wyjątkowemu testowi, który miał wskazać, kto z nich jest lepszym rodzicem. Jak im poszło?

Rekomendowane artykuły