Te rzeczy musisz potwierdzić z salą weselną miesiąc przed ślubem!

Te rzeczy musisz potwierdzić z salą weselną miesiąc przed ślubem

Do Waszego ślubu został miesiąc? Jeżeli regularnie wszystko planowaliście, zapewne nie będzie to dla Was kłopot, by po prostu załatwić kolejne sprawy. Musicie jednak wiedzieć, że od tego momentu czas będzie płynął o wiele, wiele szybciej. Warto więc uzgodnić kilka bardzo istotnych kwestii związanych z miejscem Waszego wesela. W końcu to ten element generuje w większości przypadków największe koszty.

Uwaga! W tym artykule sygnalizujemy, co powinno być wykonane na miesiąc przed ślubem, żeby później się nie spieszyć. Poniższe czynności mogą być wymagane do potwierdzenia przez Wasz lokal także wcześniej. Zawsze sprawdzajcie takie rzeczy w umowie!

Potwierdzenie liczby gości

Miesiąc przed ślubem to najwyższy czas na potwierdzenie liczby Waszych gości. Jeżeli część z nich jeszcze nie kontaktowała się z Wami w sprawie swojego przybycia, koniecznie do nich zadzwońcie. W przypadku, gdy gwarantujecie swoim gościom zakwaterowanie, warto także w tym czasie zatwierdzić listę noclegową oraz rozmieścić zaproszonych w poszczególnych pokojach.

Opracowanie menu

Chociaż zapewne będziecie mieli jeszcze chwilę na ostateczne zatwierdzenie menu, miesiąc przed ślubem to odpowiedni czas, aby usiąść i poważnie rozważyć wszystkie opcje oraz ewentualnie negocjować Wasze propozycje z właścicielem lokalu. Dzięki temu później nie będziecie na szybko wybierać czegokolwiek z dostępnych opcji. Dograjcie również szczegóły jedzenia dla ekipy – zespołu, DJ-a, fotografa. Ustalcie, czy będą to serwowane posiłki, czy np. kilka dań w podgrzewaczach.

menu weselne

Usadzenie gości i ustawienie stołów

Usadzanie gości nie jest raczej zadaniem na jedno popołudnie. Często wymaga dłuższego zastanowienia i rozmów. Niektóre lokale zajmują się także wykonaniem graficznej formy rozmieszczenia stołów i usadzenia gości. Ważne jest ustalenie, jak mają stać stoły gości oraz stół młodej pary.

New Drop
baner sale weselne

Uzgodnienie kwestii alkoholu

To ten czas, gdy zapewne zadecydowaliście, skąd bierzecie alkohol i jakie będzie na niego zapotrzebowanie. Poinformujcie właściciela lokalu o swojej decyzji. Zapytajcie o ewentualne korkowe, dostępne szkło czy sposób wydawania go na stoły gości. Niektóre sale zapewniają przywitalnego szampana – potwierdźcie to również odpowiednio wcześnie.

Co jeszcze potwierdzić?

 • Gdzie będą stać słodkie napoje – w bufecie czy na stołach gości.
 • Potwierdźcie miejsce, w którym stanie fotobudka na wesele. Pamiętajcie, że cena usługi obejmuje określony czas, warto więc uprzedzić salę, jak długo atrakcja będzie dostępna.
 • Upewnijcie się, że lokal macie dostępny na wyłączność (jest to z pewnością kwestia do ustalenia wcześniej, ale warto to potwierdzić).
 • Jeśli zamawiacie tort w innym miejscu, upewnijcie się, że lokal ma chłodnię lub dużą lodówkę.
 • Upewnijcie się, że w lokalu dostępny jest stolik z kółkami na tort.
 • Dograjcie godziny, o których floryści mogą wejść na salę.
 • Omówcie kwestię ewentualnych dodatkowych kosztów (np. krojenia tortu).
 • Jeśli organizujecie ślub latem, upewnijcie się, że sala jest klimatyzowana.
 • Jeśli nie ustaliliście tego jeszcze z salą i dekoratorami, upewnijcie się, jakie obrusy i serwetki są na miejscu. Warto również dopytać, w jaki sposób serwetki będą ułożone (najbardziej elegancko wyglądają położone na płasko).
 • Dopytajcie także, co Wam wolno, a czego nie – race na torcie, dekoracje przyklejane taśmami itp.
 • Jeśli planujecie dodatkowe atrakcje, do których będzie Wam potrzebny np. rzutnik, koniecznie o niego dopytajcie.
 • Niektóre sale zapewniają już koszyczki ratunkowe – dopytajcie o to, żeby w razie czego nie zdublować pracy.
 • Jeśli nie macie osoby odpowiedzialnej za organizację, ustalcie, kto rozłoży winietki i menu na stołach.

Rekomendowane artykuły