11 rzeczy, które musisz zrobić na dzień przed ślubem!

kawa przed ślubem

Z każdym dniem przedślubny stres wzrasta. Na pewno już nie raz wpadłaś na określenie „bridezilla” — idealnie opisuje te panny młode, które nieuchronnie zbliżająca się godzina 0 przyprawia o dreszcze! Uwierz mi, że w dniu ślubu Twoje serce powinno bić szybciej z miłości i podekscytowania, a nie ze stresu. Zobacz co zrobić na dzień przed ślubem, żeby wrzucić na luz!

Dzień przed ślubem – Wstań rano…

…a dzień wcześniej połóż się spać najpóźniej o 23, żeby być wyspaną i zachować trzeźwość umysłu!

Większa ilość czasu tego dnia sprawi, że będziesz mogła wszystko na spokojnie ogarnąć. Napij się kawy, poświęć chwilę na relaks i godzinę lub dwie na kwestie organizacyjne.

Zjedz pożywne śniadanie

Śniadanie jest niezwykle istotnie zwłaszcza na dzień przed ślubem. Bardzo często zdarza się, że Panna młoda nie jest w stanie niczego przełknąć przed samą ceremonią, a kilkudniowe niedojadanie to już tylko krok od gorszego samopoczucia. Nie chcesz chyba zemdleć na własnym weselu?

śniadanie przed ślubem

Pamiętaj o piciu wody dzień przed ślubem

Nawadnianie organizmu to rzecz nadrzędna, aby dobrze wyglądać i świetnie się czuć. Na dzień przed ślubem wypij minimum 2 l. wody, aby uzupełnić braki w komórkach oraz pozbyć się ewentualnych obrzęków. Przyjmowanie płynów dodatkowo oczyszcza ciało z toksyn, dzięki czemu Twoja cera w dniu ślubu będzie bardziej promienna.

Kwestie organizacyjne dzień przed ślubem

Dopilnuj wszystkich ważnych spraw (np. upewnij się, że dostarczyliście sali weselnej winietki oraz tablicę gości), zgromadź dokumenty w jednym miejscu.

New Drop

Dzień przed ślubem dopilnuj również, żeby w Twojej kosmetyczce znalazły się najbardziej potrzebne rzeczy, takie jak:

 • zapasowe rajstopy,
 • tabletki przeciwbólowe i inne leki,
 • perfumy,
 • igła z nitką,
 • bibułki matujące,
 • inne akcesoria.
 • kawa i kwiaty dzień przed ślubem
  fot. iStock

Rozmawiaj

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dzień przed ślubem, sięgaj po telefon i dzwoń. Nie ma sensu, żebyś się stresowała myślą, że coś nie zostało zrobione i nie mogła przez to złapać oddechu.

Pamiętaj jednak, żeby bliskich obdarzyć zaufaniem i nie kontrolować każdego, nawet najdrobniejszego zadania, które zostało im powierzone. Możesz również porozmawiać ze świadkami i rodzicami, aby przypomnieć im, za co są odpowiedzialni tego dnia.

Dzień przed ślubem rozchodź buty

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, koniecznie pospaceruj w swoich ślubnych butach! Dzień przed ślubem to ostatni moment. Możesz chodzić w nich po mieszkaniu, dogrywając ostatnie szczegóły, wyjść do sklepu — pamiętaj, że spędzisz w nich całą noc i po prostu muszą być wygodne!

Wybierz się na spacer

 Nic nie działa tak dobrze na naszą kondycje fizyczno – psychiczną, jak spacer. Dotlenienie organizmu pozwoli obniżyć ciśnienie i ukoić nerwy. Każda aktywność fizyczna jest dobra na redukcję stresu przedślubnego, ale jeśli nie jesteś mistrzynią dyscyplin sportowych to nie ryzykuj dzień przed ślubem. Spacer po parku spełni swoje zadanie.

Para na spacerze z psem przed ślubem

Jedz smacznie i zdrowo!

Wiesz, że dzień przed ślubem powinnaś się zrelaksować i robić to na co masz ochotę, więc masz zamiar wybrać się do McDonalda? Odradzam! Będziesz mieć wyrzuty sumienia, w organizmie zgromadzi się niepotrzebna woda i na drugi dzień będziesz mieć spuchniętą twarz.

Zdrowe jedzenie przed ślubem

Wdech i wydech

Po dopięciu na ostatni guzik wszystkich spraw organizacyjnych… wyłącz się! Zrób to najpóźniej o 14, żeby złapać jeszcze oddech. Przebywaj z bliskimi Ci osobami, wyłącz powiadomienia na portalach społecznościowych, a telefon zostaw przy ładowarce.

Może jakaś krótka wizyta w spa, masaż relaksacyjny, kieliszek wina ze świadkową i przyjaciółkami?

 • kawa dzień przed ślubem
  fot. iStock

Zrób coś miłego dla ukochanego dzień przed ślubem!

Pamiętasz jak w szkole przekazywało się liścik z rąk do rąk, żeby powiedzieć coś komuś podczas lekcji?

Jeśli postanowiliście nie widzieć się dzień przed ślubem, przekaż swojemu narzeczonemu miłosny list! Napisz mu jak bardzo go kochasz i jak bardzo nie możesz doczekać się Waszego ślubu.

To będzie uroczy i miły gest! A jeśli nie zaplanowaliście takiego dnia, pójdźcie na wspólny spacer i obejrzyjcie dobrą komedię. Domowe kino i świeczki to zawsze świetny pomysł na wspólny relaks.

Szczęśliwa para

Wyśpij się

Dużo wody, zdrowe jedzenie i porządny sen! Bez tych trzech rzeczy następnego dnia możesz być zmęczona. Dlatego koniecznie zaplanuj swój sen wcześniej niż zwykle. Weź gorącą kąpiel, zastosuj swoje ulubione kosmetyki i połóż się spać z uśmiechem na ustach w świeżej pościeli.

Wyspana szczęśliwa kobieta

I moja dobra rada: wyśpisz się znacznie bardziej jeśli na godzinę przed snem nie będziesz się patrzeć w żaden ekran, a tuż przed zaśnięciem wypijesz szklankę wody.

A kilka dni przed ślubem koniecznie obejrzyjcie ten film! Może Was jakoś… zainspiruje. 🙂

Rekomendowane artykuły