Tinder, Sympatia, czyli jak znaleźć miłość w aplikacji randkowej?

Zakochana para

Mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Krążą o nich historie – pozytywne i negatywne. Istnieją kobiety, którym Tinder czy Badoo przyniosły miłość życia. Inne spotkało przykre rozczarowanie. Aplikacje randkowe to nieodłączny element współczesnego świata. To szansa na poznanie kogoś nowego, na skrócenie samotności… Czy w aplikacji lub na portalu randkowym można znaleźć męża? Na co zwracać uwagę zakładając konto na danej platformie i jak nie wpaść w pułapkę poszukiwań?

,,Kochać, jak to łatwo powiedzieć…”

Tak brzmią słowa pewnej piosenki i choć utwór powstał wiele lat temu, to jego przekaz wciąż jest aktualny. Fajnie jest mieć kompana – do podróży, do wspólnego gotowania, do spacerów, do rozmów. Do życia.

janachowska.pl

Nie ma się czemu dziwić, bo potrzeba miłości i przynależności znajduje się w połowie Piramidy Potrzeb Maslowa, czyli tuż za fizjologią i bezpieczeństwem. Gdzieś tam podświadomie większość z nas chce być kochaną, akceptowaną oraz zaopiekowaną. Niestety nie łatwo jest znaleźć odpowiednią, drugą połówkę.

Czy wszyscy mężczyźni są źli?

Uprzedzając oburzone głosy obrońców mężczyzn – oczywiście, że istnieją porządni faceci! Ale nie zmienia to faktu, że trudno o partnera dojrzałego, gotowego na poważny związek i zaangażowanie.

concept store

FWB i inne skróty oznaczające zasady relacji w aplikacjach randkowych

FWB (friends with benefits), ONS (one night stand) to bardzo często spotykane na aplikacjach randkowych akronimy, mające obrazować sens danej relacji. I choć znajdują one swoje zwolenniczki, to jednak wiele kobiet nie jest zainteresowanych przyjacielem od seksu czy jednorazową przygodą (co NIE znaczy, że jest to złe, jeśli właśnie takie są Twoje oczekiwania!)

Wiele z nas pragnie prawdziwej, głębokiej relacji, prowadzącej do deklaracji. Czegoś więcej niż spotykanie się, chodzenie za rękę i spędzanie miło czasu. Chcemy zobaczyć na palcu pierścionek zaręczynowy, obrączkę… Marzymy o tym, aby założyć suknię ślubną i pojechać do ślubu przepiękną limuzyną.

Kiedy warto korzystać z aplikacji randkowej?

Problem polega na tym, że w pewnym momencie coraz trudniej jest poznać kogoś nowego. Kończymy szkołę i studia, osiadamy w jednej pracy, posiadamy stałe grono znajomych i nie bardzo mamy możliwość spotkania się z kimś spoza swojej „bazy kontaktów”. Co chwilę słyszymy o szczęśliwych związkach przyjaciół, kolejnych ślubach w rodzinie…

Zegar tyka, a Ty zaczynasz odczuwać presję.

Pragnę zaznaczyć, że nie dotyczy to wszystkich kobiet. Znam wiele pań doskonale odnajdujących się w wersji single. Ale znam też niemało dziewczyn, które za TEN pierścionek i TĘ obrączkę oddałoby wiele, włączając super karierę, wolność i całe łóżko dla siebie razem wzięte. Wtedy na pomoc przychodzą portale i aplikacje randkowe.

Zapytaliśmy obserwatorów profilu Wedding Dream na Instagramie co sądzą o aplikacjach randkowych. Większość z nich, bo aż 76% stwierdziła, że znalezienie męża przez portal jest możliwe. Dodatkowo widzimy, że większość naszych obserwatorów i obserwatorek wybiera aplikację Tinder. Badoo zdobyło serca jedynie 30% naszych followersów.

wedding dream ankieta aplikacje randkowe

Czy na Tinderze można znaleźć męża? Ależ TAK!

wedding dream ankieta aplikacje randkowe

Najpopularniejsze aplikacje randkowe – gdzie szukać faceta?

Za moich czasów była Sympatia i pomyłkowe wiadomości na Gadu Gadu, prowadzące do całych przeklikanych nocy i w końcu do spotkania. Dzisiaj naprawdę jest w czym wybierać. Przede wszystkim zmienił się dostęp do większości aplikacji, które w podstawowej wersji wymagają jedynie zalogowania. Ja wrzucę 3 najpopularniejsze:

 • Badoo – stworzone do randkowania i nawiązywania przyjaźni w Twojej okolicy,
 • Tinder – szybki sposób parowania, dobry do randkowania, spotkań i nowych znajomości,
 • eDarling – pozwala wykonać test, który dobiera najbardziej pasujących mężczyzn.

To oczywiście mój subiektywny wybór, ale jeśli chcesz znaleźć najlepszą opcję dla siebie sprawdź też inne miejsca, takie jak:

 • Bumble,
 • ZaadoptujFaceta,
 • YouLove, Fotka,
 • Facebook Dating.

Istnieją także aplikacje skierowane do konkretnych grup, np. homoseksualistów czy vegan.

Dziewczyna z laptopem na łóżku

Badoo i Tiner – przygoda czy małżeństwo?

Badoo i Tinder działają podobnie, są bezpłatne z możliwością wykupienia dostępu do dodatkowych opcji. Rejestracja opiera się na podaniu telefonu lub maila. Główną różnicą jest to, że Badoo przypomina bardziej serwis społecznościowy, na którym znajdziesz profil użytkownika, możliwość wysyłania wiadomości, prowadzenia videochatów i przeglądania osób z okolicy.

Tinder jest mniej skomplikowany i bardziej intuicyjny. Profil użytkownika to tylko 500 znaków opisu i max. 6 zdjęć. Kontakt między użytkownikami jest możliwy wyłącznie wtedy, gdy obie osoby wyrażą wzajemne zainteresowanie, czyli „przesuną w prawo”.

Istnieje przekonanie, że obydwie te aplikacje są nastawione bardziej na przelotne znajomości, przygodne spotkania bez zobowiązań, ewentualnie krótkotrwałe związki. Nie znaczy to jednak, że nie można znaleźć tam poważnej relacji, zakochać się i stworzyć szczęśliwej pary.

Wasze doświadczenia na temat Tindera i innych aplikacji randkowych

Przeprowadzając ankietę na temat aplikacji randkowych, nasza redakcja otrzymała od Was wiele wiadomości. Niektóre z nich publikujemy za Waszą zgodą.

,,Mnóstwo facetów, którzy po pierwszym zdaniu pytają o rozmiar stanika” – Ela, Kraków.

,,Zakładając konto miałam spore nadzieje. Przecież nie każdy chce wyłącznie seksu. Po miesiącu obecności na aplikacji czułam się jak przedmiot, który można wykorzystać i wyrzucić” – Malwina, Nowy Sącz

,,Nie rozpoznałam go na pierwszej randce, bo…wcale siebie nie przypominał” – Agata, Warszawa

,,Tinder dał mi szansę na nowe życie. Poznałam tam mojego męża. Za 3 miesiące obchodzimy 2 rocznicę ślubu” – Tamara, Wrocław.

,,Udało mi się znaleźć szczęście, choć poszukiwania nie były łatwe. Dziś jestem zaręczona, szykujemy ślub. Nie traćcie nadziei dziewczyny!” – Ola, Warszawa.

Tak czy nie dla aplikacji randkowych?

Wasze opinie są mocno podzielone. Część kurczowo trzyma się zdania, że na portalach randkowych można zaleźć wyłącznie seks. Argumenty, które za tym przemawiają to:

 1. bardzo dużo użytkowników liczących na jednorazowy seks lub otwartą znajomość opartą jedynie na cielesności (oczywiście nie ma w tym nic złego, jeśli obie strony mają takie podejście i tego właśnie oczekują od danej relacji),
 2. przez to, że aplikacja działa jak katalog i można utrzymywać kontakt z wieloma osobami, to przeważnie po spotkaniu zostaje on zerwany, gdyż użytkownik często ma nadzieję na spotkanie „kogoś lepszego”.

Lepszą pod tym względem opinię ma Tinder, który jest czymś pomiędzy i daje znacznie większe szanse na znalezienie poważnego związku. Najbardziej obiektywnym komentarzem podsumowującym powyższe wyniki jest stwierdzenie, że ,,każdy znajdzie to, czego szuka”.

Generalizowanie w żadnym kierunku nie jest dobre. Jeżeli szukasz upojnych chwil i właśnie to dostajesz, to wszystko jest w porządku. Jeżeli pragniesz prawdziwej miłości, nie korzystasz z jednorazowych propozycji – to także jest fair.

Para w łóżku

eDarling – dla trwałego i stabilnego związku?

A na deser zostawiłam eDarling – aplikację, która kilka (kilkanaście?) lat temu zaczynała jako portal. Z biegiem czasu i rozwoju technologicznego nie wypada z obiegu i co ważne nadal ma opinię tej najbardziej profesjonalnej, skierowanej do osób szukających poważnego związku.

Być może ma na to wpływ test osobowości, który robi się zaraz po założeniu konta (także w wersji bezpłatnej). Pozwala on najlepiej dopasować osoby pasujące do Ciebie – z Twojej okolicy, z wybranymi przez Ciebie cechami i odpowiadającym Twojemu charakterowi.

Nie łudź się jednak, że będzie ich nieskończona liczba. Znam zabawne historie o przyjaciółkach, które w propozycjach miały tych samych facetów. A ponieważ jednocześnie kilka z nich znalazło na eDarling miłości swojego życia, z którymi budują szczęśliwe związki, podejmują ważne życiowe decyzje i zakładają rodziny, to jakoś tak mam do tej aplikacji największe zaufanie. Ale, ale… w każdym przypadku ten jedyny nigdy nie był pierwszą randką. O tym dalej, bo najpierw przejdziemy do jeszcze jednej kwestii, a mianowicie…

Tańcząca para

Ile kosztuje szansa na znalezienie męża?

Każda z wymienionych aplikacji dostępna jest w wersji podstawowej bezpłatnej i opcji płatnej. W zależności od konkretnej aplikacji abonamenty zaczynają się już od tygodnia (Badoo) poprzez dostęp miesięczny (Badoo i Tinder), 3-miesięczny (Badoo i eDarling), 6-miesięczy (Tinder i eDarling), roczny (eDarling), aż po nieograniczony (Badoo). Od długości abonamentu zależne są opłaty.

 • W przypadku Badoo Pro opłaty zaczynają się od 21,99 zł (za tydzień) do 414,99 zł za nieograniczony dostęp. W ramach konta Pro możesz czatować bez ograniczeń, z dowolną liczbą osób czy wyszukiwać profile za pomocą specjalnej wyszukiwarki,
 • Tinder Plus kosztuje miesięcznie 79,99 zł, przy zakupie na pół roku – 279,99 zł. Subskrypcja pozwala m.in. na generowanie nieograniczonej liczby polubień czy cofanie złych decyzji jak za szybko przewiniesz okienko i brak reklam,
 • Członkostwo Premium w eDarling to 74,90 zł/m-c przy zakupie opcji na 3 miesiące, 49,90 zł/ m-c w abonamencie na 6 miesięcy i 39,90 zł/mc na 12 miesięcy. Co daje konto Premium? Nieograniczoną komunikację, informację o osobach odwiedzających Twój profil czy potwierdzenie odczytania wysłanej wiadomości.

Jak szukać męża w aplikacji randkowej?

Jestem ogromną przeciwniczką określenia „szukać męża”. Co ono w ogóle oznacza? Ja wolę, kiedy to mężczyzna trafia na kobietę, ale najpierw ona musi się gdzieś pokazać i tak też traktuj taką aplikację. Żyjemy w XXI wieku i nie ma nic złego w tym, że to kobieta przejmie inicjatywę, „przesunie w prawo” na Tinderze czy pierwsza wyśle wiadomość na eDarling.

Przede wszystkim sprecyzuj swoje oczekiwania. Ale nie na zasadzie: wysoki blondyn ze stabilną pracą. Zastanów się

 • jaki on ma być?
 • co ma Ci zaoferować, czym ująć?
 • co jest dla Ciebie najważniejsze w związku?
 • jakich wad nie zniesiesz, a co jesteś w stanie zaakceptować?
 • czy przekonania religijne są dla Ciebie istotne?
 • co jeśli ma dzieci z poprzedniego związku?
 • jak podchodzisz do różnicy wieku?
 • czy znaczna odległość jest dla Ciebie przeszkodą?

Następnie zaloguj się, rozejrzyj i działaj. A najlepiej wykup sobie dostęp na 3 miesiące i niech to będzie Twój deadline. Pozbądź się uczucia, że robisz coś nieodpowiedniego. To nie jest ani powód do wstydu, ani akt desperacji!

Weź sprawy w swoje ręce!

Chcesz być kochana i zamiast czekać na księcia z bajki, działasz, korzystając z darów nowoczesnej technologii. To jest akt odwagi, kobiecości i siły. Rozmawiaj, spotykaj się, określaj jasno swoje oczekiwania, obserwuj i słuchaj.

Rada ode mnie: dawaj szanse i nie skreślaj, tylko dlatego, że „nie jest w Twoim typie”, bo możesz przegapić szansę na wspaniały związek. Otwórz się na te znajomości, bądź sobą i nikogo nie udawaj, nie zrażaj się niepowodzeniami, albo tym, że przestał się odzywać.

A kiedy poczujesz, że ktoś powoduje silniejsze bicie serca, dobrze Wam się rozmawia, kontakt wychodzi z jego strony, to daj Wam zielone światło!

Sprawy mogą zajść dalej, niż się spodziewasz, a wtedy zamiast Tindera lub eDarling przyda się aplikacja do planowania ślubu i wesela Wedding Dream App. Znajdziesz w niej kompleksowy harmonogram, mnóstwo porad i checklisty, aby o niczym nie zapomnieć.

planer Izabeli Janachowskiej

Aplikacje randkowe – podsumowanie

Aplikacje do randkowania to mimo wszystko temat kontrowersyjny. Z jednej strony normalny, wszyscy wiedzą, że istnieją, bardzo dużo osób korzysta, ale żeby o tym otwarcie porozmawiać, pochwalić się, że Twój partner lub partnerka są z Tindera to nie za bardzo. Taką mamy rzeczywistość i zamiast przejmować się tym, co ludzie powiedzą, warto zawalczyć o swoje szczęście.

Przy czym najważniejsza kwestia: nigdy nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie! Na pierwsze spotkania zawsze umawiaj się w miejscu publicznym i najlepiej w ciągu dnia. Nie zgadzaj się na początek na podwózkę do domu oraz podawanie dokładnego adresu. A jak poczujesz, że coś jest nie tak, zakończ znajomość. Powodzenia!

baner inspiracje

Rekomendowane artykuły