Umowa z lokalem weselnym — co musi się w niej znaleźć?

Umowa z lokalem weselnym — co musi się w niej znaleźć? 53621

Najważniejszym kontraktem związanym z Waszym weselem jest zdecydowanie ten podpisywany z salą weselną. To właśnie wynajem miejsca, w którym odbędzie się Wasze przyjęcie pochłonie największą sumę z Waszego ślubnego budżetu. W związku z tym wszystkie zapisy, które zawiera umowa z lokalem weselnym, powinny być klarowne i dobrze przemyślane. O czym musicie pamiętać uzgadniając warunki z właścicielami?

Podstawowe elementy

umowy z podwykonawcami

Podstawą Waszego kontraktu z salą weselną powinien być przede wszystkim zapis dotyczący tego, co dokładnie wlicza się w cenę. Mamy tu na myśli także informację o tym jaka jest kwota zadatku/zaliczki i jakie są terminy pokrycia poszczególnych kosztów.

janachowska.pl

Nie można zapomnieć również o zapisie precyzującym jakie mogą być ewentualne dodatkowe koszty.

Ponadto w umowie powinny być określone ramy czasowe Waszego wesela i ewentualny koszt przedłużenia przyjęcia. Często nie pamięta się o określeniu liczby pomieszczeń będących do dyspozycji młodej pary, co niekiedy może prowadzić do niemiłych niespodzianek. Zdecydowanie upewnijcie się, że w kontrakcie zawarto zapis mówiący o tym, co się stanie, gdy zwiększy się lub zmniejszy liczba gości. Sprawdźcie również, czy wyszczególniono warunki możliwej rezygnacji i czy wiąże się ona z dodatkowym kosztem.

concept store

Menu

umowy z podwykonawcami

Nie każda umowa z lokalem weselnym zawiera zapisy dotyczące kwestii cateringowych. Te ustalenia również możecie poczynić na piśmie, ale niekoniecznie w oficjalnym kontrakcie.

Oczywiście, najbezpieczniej dla Was będzie mimo wszystko uwzględnić w oficjalnym dokumencie warunki związane z menu.

Na co musicie wtedy zwrócić uwagę? Koniecznie sprawdźcie jaka jest liczba kelnerów (i ewentualnie barmanów) oraz upewnijcie się, że będzie ona wystarczająca. Najlepiej będzie także określić wielkość i częstotliwość podawania dań gorących, rodzaj i ilość potraw z zimnej płyty, alkoholu oraz ciast i deserów.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Niektóre obiekty bardzo dokładnie rozpisują wszystkie dodatkowe regulacje. Pamiętajcie, że Wy także możecie pytać i prosić właścicieli o zawarcie dodatkowych elementów w kontrakcie. Czego mogą one dotyczyć? Warto zadbać między innymi o takie szczegóły, jak napiwki, korkowe czy nawet pokrojenie tortu przez pracowników. Waszej uwadze nie powinny również umknąć detale typu rodzaj stołów i krzeseł, które sala Wam wynajmuje oraz tak zwana bielizna stołowa.

Jeśli takie rzeczy zostaną już na początku wpisane do umowy, na późniejszych etapach organizacji ślubu nie zaskoczą Was żadne nieplanowane koszty lub rozczarowania.

Przy organizacji wesela, każdy popełnia jakieś błędy. Jeżeli chcecie wiedzieć jakie były ślubne wpadki Izabeli Janachowskiej, koniecznie obejrzyjcie ten film!

Rekomendowane artykuły