9 lat mojej firmy – co to był za czas! [Rocznica]

urodziny mojej firmy

Mówiąc szczerze, kiedy analizuję rozwój mojego portalu, nie mogę się nadziwić, że od startu, od pierwszego wpisu minęło już tyle czasu…9 lat! Wracam dziś do początków mojego bloga z uśmiechem na twarzy, choć, obiektywnie trzeba przyznać, przez ten czas sporo się zmieniło. Nie tylko w trendach ślubnych, ale także w podejściu do internetowej twórczości. Ale po kolei…

Wedding Dream 2014 – dobre lepszego początki

Uważni obserwatorzy z pewnością policzyli i zauważyli, że 2014 rok był nie osiem, a dziewięć lat temu, ale to właśnie wtedy zaczęła mi kiełkować w głowie myśl o związaniu się ze ślubami na dłużej…

janachowska.pl

Powód? Dosyć oczywisty. Mój własny ślub i to, co po nim nastąpiło. Jestem pewna, że kobiety, które, tak jak ja, mają tę uroczystość za sobą, doskonale mnie zrozumieją. Po wielu miesiącach przygotowań, poszukiwania inspiracji, wybierania sukni, dekoracji czy menu następuje nagle, z dnia na dzień, absolutne odcięcie. I to nie jest tak, że się tego nie spodziewamy, ale jednak trudno z tych ślubnych tematów „ot tak” wyjść. 

ślub Izabeli janachowskiej

Na fali tęsknoty za tematyką ślubną narodził się pomysł, żeby tą nowo odkrytą pasją dzielić się z innymi – z Wami. Pracę nad blogiem zaczęłam chwilę po powrocie z podróży poślubnej w sierpniu 2014 roku i muszę przyznać, że na początku nieco mnie ona przytłoczyła, bo zaczęła się od technikaliów:

concept store
  • serwery,
  • systemy i inne informatyczne kwestie, które z mojego punktu widzenia zbyt pasjonujące nie były.

Przez cały ten czas trwała też praca redakcyjna – przygotowywałam pierwsze teksty, szukałam w sieci inspiracji, jeździłam na targi… A wszystko po to, aby przygotować rzetelne materiały dotyczące tematyki ślubnej. Nie interesowały mnie półśrodki!

izabela janachowska redaktor naczelna wedding dream

Sentymentalna podróż do przeszłości

Kilka lat temu wybrałam się na sentymentalną przejażdżkę po wszystkich miejscach, które w historii mojej firmy odegrały ważną rolę. Jeśli macie ochotę zobaczyć, gdzie jest biuro Wedding Dream, poznać historię mojego pierwszego… i drugiego salonu sukien ślubnych i posłuchać moich wspomnień, to zapraszam do obejrzenia odcinka. Nie możecie go przegapić!

Wedding Dream 2015 – startuje wedding-dream.pl

Na początku 2015 roku prace były już tak zaawansowane, że trzeba było podjąć decyzję, kiedy mój blog pokażę światu. Data 14 lutego wydawała mi się tak naturalna, że wręcz nie wyobrażałam sobie, że wedding-dream.pl mogłoby wystartować innego dnia.

Blog ślubny i święto miłości łączą się przecież ze sobą w absolutnie naturalny sposób. I tak 14 lutego 2015 roku, w walentynki, wedding-dream.pl wystartowało!

Informacja o tym, że prowadzę blog, dosyć szybko przedostała się do mediów i temat ten poruszany był wielokrotnie w wywiadach. W ten sposób wieści o moim, jak mi się wydawało, małym miejscu w sieci, rozeszły się jeszcze szybciej, a z czasem przyciągnęło ono rzeszę firm, które chciały ze mną współpracować.

Dziś w katalogu firm możecie znaleźć firmy z branży ślubnej, które pomogą Wam w trakcie przygotowań do najważniejszego dnia w życiu.

usługodawcy

Ja w całości poświęcałam się pracy redakcyjnej i cieszyłam się, że popularność bloga rośnie. Kolejne panny młode korzystały z inspiracji, które dla nich przygotowałam – ta praca każdego dnia dawała mi (i daje do dziś) radość. A kiedy patrzyłam na statystyki, wiedziałam, że to, co robię, jest dla Was ciekawe i inspirujące.

2016 rok – I nie opuszczę Cię aż do ślubu…

Mimo że praca nad blogiem WeddingDream dawała mi wiele radości i satysfakcji, z czasem zaczęłam tęsknić za telewizją. Sześć edycji Tańca z Gwiazdami, w których wzięłam udział, sprawiło, że pokochałam występy przed kamerą i w głębi duszy wiedziałam, że sprawdziłabym się w takiej pracy.

izabela janachowska i nie opuszczę Cię aż do ślubu
fot. Materiały prasowe

Któregoś dnia, skacząc po kanałach, uświadomiłam sobie, że w polskiej telewizji temat ślubów kompletnie nie istnieje. Na jednej ze stacji puszczano (z dużym opóźnieniem) amerykański format Say yes to the dress z Randym Fenolim i to właściwie tyle.

Wtedy pomyślałam, że mogłabym tę niszę wypełnić. Przygotowałam propozycje trzech programów i umówiłam się na spotkanie w TVN Style. I mimo że pomysł na I nie opuszczę Cię aż do ślubu został właściwie z miejsca odrzucony w trakcie spotkania, już kilka dni później to właśnie ten format został wybrany i zdjęcia ruszyły. Pamiętacie pierwszy odcinek? Jeśli nie, to opowiadałam o nim tutaj: 

Wedding Dream 2017 – W czym do ślubu?

Pomaganie parom młodym na 48 godzin przed ich ślubem to nie lada wyczyn, a ja wciąż czułam niedosyt, jeśli chodzi o pracę w telewizji. Czułam, że mogę zrobić coś więcej.

izabela janachowska w czym do slubu
fot. Materiały prasowe

W pewnym momencie, kiedy na spokojnie przeanalizowałam, z czym panny młode mają największy problem w trakcie przygotowań do tego wyjątkowego dnia, zauważyłam, że wybór sukni ślubnej jest takim ważnym momentem, z którym część z nich sobie nie radzi.

Albo wybierają kreacje pod presją rodziny, nie potrafią znaleźć odpowiednich dodatków… problemów jest tyle, ile panien młodych. Co więcej, w programie chciałam ubierać nie tylko panny młode, ale także ich bliskich: mamy, babcie, przyjaciółki, druhny. I tak powstał drugi format W czym do ślubu, który od 2017 roku gości na antenie TVN Style. Nie ukrywam, że wtedy też pojawiła się pierwsza iskierka marzeń o własnej kolekcji sukien ślubnych.

Portal ślubny 2018: zmiany, zmiany, zmiany…

Ten rok przyniósł za sobą masę niespodzianek. Ta najbardziej dla Was widoczna to kolejne dwa programy, tym razem na antenie TLC. Pierwszy, Śluby Marzeń, to niejako kontynuacja I nie opuszczę Cię aż do ślubu, choć tym razem na pomoc parze młodej dałam sobie nieco więcej niż 48 godzin.

Pracę z bohaterami poszczególnych odcinków rozpoczynaliśmy na miesiąc przed ślubem i sukcesywnie starałam się rozwiązać wszystkie problemy, na które natrafiali państwo młodzi.

Drugi format, Panny Młode Ponad Miarę, stał się szansą dla dziewczyn plus size na znalezienie tej najważniejszej w życiu kreacji.

Wiedziałam, że jest wiele do zrobienia w kwestii zmiany świadomości producentów sukien ślubnych. Kiedy zaczynaliśmy, trudno było znaleźć suknie w większym rozmiarze – dziś na rynku pojawiają się kolejne marki, które specjalizują się w szyciu sukien ślubnych w większych rozmiarach.

Oczywiście równolegle do pracy w telewizji cały czas pracowałam nad moim blogiem WeddingDream, który w tym czasie prężnie się rozwijał.

W 2018 roku rozrósł się już do takich rozmiarów, że wraz z moim mężem postanowiliśmy przekształcić go w profesjonalny portal ślubny. Od tej pory WeddingDream to nie tylko artykuły, ale i katalog firm, które pomogą Ci w organizacji ślubu. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia…

I tak w kwietniu wystartowałam też z moim autorskim kanałem na YouTubie, a jego popularność już na „dzień dobry” bardzo mnie zaskoczyła. Pierwsze materiały w zaledwie kilka dni osiągnęły próg 100 tysięcy wyświetleń, choć za to, że skrytykowałam suknię ślubną Meghan, spadła na mnie fala hejtu, której do dziś nie rozumiem. 

Moja pierwsza kolekcja sukien ślubnych

Praca na planie moich programów telewizyjnych zaowocowała też kolejnym, bardzo ważnym dla mnie projektem. Miałam okazję obserwować panny młode i niejako towarzyszyć im w przygotowaniach do ślubu i wesela, z bliska przyglądać się ich oczekiwaniom, wymaganiom i marzeniom.

Wykorzystując te obserwacje, razem z grupą ekspertów zaprojektowałam moją pierwszą, autorską kolekcję sukien ślubnych. Moim celem było przygotować kreacje, które będą odpowiadały na potrzeby panien młodych.

Bardzo zależało mi na tym, aby moje projekty i stworzone przeze mnie suknie były stylowe, kobiece i eleganckie. Przygotowywałam je z myślą o tym, by kreacja pasowała do całości uroczystości, by łączyła w sobie światowe trendy oraz możliwości i potrzeby różnych kobiet.

Pojawiły się w niej fasony dla tych, które marzą o bajkowej sukience księżniczki, ale także dla kobiet, które cenią minimalizm, naturalność czy styl boho. Postawiłam na dopracowany detal, dizajn, najwyższej jakości tkaniny. 

W najnowszej kolekcji z 2023 roku znajdziecie modele, które pięknie komponują się z każdym typem urody. Znajdziecie tam propozycje boho z dekoltem typu cold shoulder, a także suknie z długim szyfonowym rękawem i wysokim mankietem dla miłośniczek stylu wiktoriańskiego.

Portal ślubny 2019: nie zwalniamy tempa

Chwilę po tym, jak moja pierwsza kolekcja ujrzała światło dzienne, rozpoczęłam pracę nad drugą. W 2019 roku razem z moim mężem pojechałam na największe w Europie targi tkanin do Paryża Premiere Vision.

Chciałam wybrać dla Was najpiękniejsze materiały, tak aby suknie ślubne, które trafiają na polski rynek, nie odstawały od światowych trendów i jakości, którą swoim klientom oferują najwięksi projektanci mody ślubnej. 

W tym samym roku pojechałam też w poszukiwaniu inspiracji na targi do Dubaju. Przywiozłam stamtąd nie tylko pomysły na suknie ślubne, ale także mnóstwo inspiracji, choć, trzeba przyznać, trendy w świecie arabskim rzadko mają przełożenie na to, do czego przywykliśmy w Europie.

W marcu byłam już w bardzo zaawansowanej ciąży, więc na kolejne targi ślubne, tym razem w Londynie, wysłałam już dziewczyny z mojej redakcji. Przyznam Wam w sekrecie, że kiedy oglądałam ich relacje z pokazów czy z hali targowej, to bardzo im zazdrościłam, że całe dnie spędzają w tak pięknym, pełnym inspiracji miejscu.

Dziewczyny przywiozły z Wielkiej Brytanii nie tylko inspiracje, które zagościły na kanale Wedding Dream Izabela Janachowska, ale zdobyły także pozdrowienia dla panien młodych od największych kreatorów sukien ślubnych. 

W kwietniu 2019 roku mój kanał na YouTubie obchodził też pierwsze urodziny i, co do dziś napawa mnie ogromną dumą, w zaledwie rok od powstania stał się największym na świecie kanałem poświęconym tematyce ślubnej.

Nowe wydania

Moje rady i inspiracje postanowiłam przelać na papier. W 2019 roku wydałam serię e-booków Planowanie ślubu i wesela, a trzy miesiące później planer panny młodej Aż do ślubu, który przyjęliście z dużym entuzjazmem.

Razem stworzyliśmy największe (i jak wielu z Was podkreśla) najpiękniejsze stoisko na Warsaw Wedding Days, które w ciągu dwóch dni odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Rozmawialiśmy o sukniach ślubnych, o inspiracjach, pytaliście o rady… bardzo miło wspominam ten czas!

Chwilę po targach, w październiku 2020 roku, uruchomiłam też mój Showroom, który, co ciekawe, był najwyżej położonym salonem sukien ślubnych na świecie. Do wyboru lokalizacji zainspirowała nas wizyta w dubajskim salonie. 

Wedding Dream 2020: nowości z rozmachem

Na piąte urodziny Wedding Dream postanowiłam przygotować dla Was coś specjalnego. Opierając się na Waszych opiniach i sugestiach po zapoznaniu się z treścią przewodnika panny młodej Aż do ślubu, stworzyłam pierwszą w Polsce autorską aplikację ślubną, w której wcieliłam się w Waszą wirtualną wedding plannerkę.

planer Izabeli Janachowskiej

Oprócz przydatnych funkcjonalności, takich jak planer stołów, kalkulator budżetu czy zakładka, w której możecie stworzyć listę gości, znalazł się tam także ślubny harmonogram, do którego stworzyłam blisko 50 materiałów, w których krok po kroku opowiadam Wam, jak przygotować się do najważniejszego dnia w Waszym życiu.

Mimo że, jak wszyscy wiemy, rok 2020 to jeden z najtrudniejszych okresów dla branży ślubnej, zdecydowałam się także wtedy uruchomić mój autorski Concept Store.

Na ponad 300 metrach kwadratowych przygotowałam dla Was przestrzeń, gdzie kreacje dla siebie znajdą nie tylko panny młode, ale także mamy, babcie czy świadkowe, które w tym wyjątkowym dniu chcą wyglądać (i czuć się) pięknie. 

Oczywiście razem z otwarciem mojego Concept Store odbyła się premiera trzeciej kolekcji moich sukien ślubnych oraz… pierwszej kolekcji sukien wieczorowych, którą stworzyłam na fali Waszych pytań o moje stylizacje z programu W czym do ślubu. Okazało się, że znalezienie eleganckiej, długiej sukni wieczorowej to nie lada wyzwanie! 

W Concept Store oprócz sukien ślubnych i wieczorowych znalazły się wszystkie niezbędne w tym dniu dodatki: buty, torebki, biżuteria… Wszystko, czego będziecie potrzebować w stworzeniu wymarzonej kreacji. 

Wedding Dream Shop

Równolegle do Concept Store uruchomiłam także pierwszy ślubny marketplace – platformę sprzedażową, która zrzesza polskich producentów oferujących suknie ślubne i akcesoria dla przyszłych par młodych, ale także ich najbliższych. Znalazły się tam także rzeczy, które z powodzeniem możecie podarować swoim bliskim! 

Trzeba przyznać, że przez te siedem lat sporo się zdarzyło i, patrząc wstecz, widzę ogromny progres.

Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej

W 2022 roku na antenie telewizji Polsat został wyemitowany pierwszy sezon mojego kolejnego autorskiego programu Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej. Razem z weddingową ekipą jeździmy busem po całej Polsce i pomagamy młodym parom spełniać ich marzenia o wymarzonym ślubie i weselu. Kolejny sezon programu pojawił się na antenie jesienią 2023 roku.

ślubne pogotowie izabeli janachowskiej

janachowska.pl to największy w Polsce portal z inspiracjami dla par młodych, który każdego miesiąca odwiedza kilkaset tysięcy osób, kanał na YouTubie subskrybuje ponad 150 000 i utrzymuje on swoją pozycję światowego lidera w tematyce ślubnej.

W aplikacji WeddingDream.APP zarejestrowało się do dziś ponad 57 000 par młodych, a na platformie WeddingDream.SHOP swoje produkty parom młodym oferuje prawie 230 polskich producentów, którzy każdego dnia powiększają swoje portfolio, a co za tym idzie, asortyment dostępny w marketplace.

Wedding Dream TV

Na fali popularności kanału YouTube, który osiągnął satysfakcjonujące wyniki, powstało Wedding Dream TV. To platforma, na której znajdziecie formaty takie jak Śluby Gwiazd, Salon marzeń, Zatańcz ze mną i wiele, wiele innych. Znajdują się tam również materiały extra, które nie są publikowane nigdzie indziej.

wedding dream tv

Wedding Dream Cars

To nasza wspólna działalność! Połączyliśmy nasze pasje i wraz z mężem stworzyliśmy Wedding Dream Cars, czyli luksusowe samochody do wypożyczenia w dniu ślubu. To wyjątkowa gałąź naszego biznesu, zwłaszcza dla mojego męża, który z jubilerską dokładnością tworzył flotę samochodów.

Marka Wedding Dream oferuje szeroki asortyment dla panien młodych. Znajdą u nas dosłownie wszystko, co jest potrzebne w dniu ślubu. Pan młody również, jednak do tej pory brakowało tego najważniejszego… samochodu! W odpowiedzi na potrzeby pary młodej powstała marka stylowych samochodów, które zawiozą Was do ślubu, zapewniając komfort i wygodę najwyższej klasy.

baner wedding dream cars

8 urodziny Party & Wedding: Przewodnik świadkowej

Co roku, razem z moim teamem, staramy się Was zaskoczyć i stworzyć coś, co realnie pomoże Wam w realizacji marzeń o bajkowym ślubie i weselu. Nie inaczej było w ubiegłym roku, choć podeszłam do tematu z nieco innej strony.

Dla panien młodych stworzyłam wiele produktów, których zadaniem jest pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia: e-booki z serii Planowanie ślubu i wesela, przewodnik Aż do ślubu, planer WeddingDream.APP. Uświadomiłam sobie jednak, że zostawiłam bez wsparcia inne kobiety, które w tym szczególnym czasie powinny pomagać parze młodej, dlatego właśnie stworzyłam kolejny e-book: Przewodnik świadkowej.

W najnowszej publikacji dostępnej na janachowska.pl zawarłam wszystkie porady i wskazówki, jakie mogą się przydać świadkowym.

Przewodnik świadkowej to pierwszy taki produkt na rynku, wierzę, że pomoże każdej kobiecie, która stanie przed tym zadaniem. Znajdziesz w nim wszystko, co powinnaś wiedzieć w trakcie przygotowań do ślubu bliskich Ci osób: począwszy od listy Twoich zadań, aż po wskazówki dotyczące stroju.

9 urodziny: nowe rozdanie – janachowska.pl

urodziny mojej firmy

Tegoroczne urodziny były inne, niż wszystkie. Nie będę ukrywać, że ostatnie 12 miesięcy to był dla mnie trudny czas. Wiele się wydarzyło w moim życiu prywatnym, jednak, razem z moim teamem, wciąż pracowaliśmy nad ulepszeniem serwisu. Tak powstała nowa, zintegrowana platforma janachowska.pl, na której znajdziecie wszystko: od unikatowego na skalę polski marketplace skupiającego sprzedawców z branży Party & Wedding, przez serwis z inspiracjami i poradami, z których, przyznaję to z radością, chętnie korzystacie. Do tego katalog usługodawców, w którym wciąż przybywa świetnych firm. To nie jest, oczywiście, koniec niespodzianek, które szykujemy dla Was na ten rok, ale na kolejne wiadomości musicie jeszcze trochę poczekać.

Sto lat

Cieszę się, że nasza wspólna internetowa przygoda trwa już 9 lat. Nie zliczę ilu parom przez ten czas pomogłam zorganizować najpiękniejszą uroczystość Waszego życia. Cieszę się, że obdarzacie mnie zaufaniem i podążacie za moimi radami. Z dumą patrzę na społeczność, którą stanowimy: pozytywną, zjednoczoną, wolną od hejtu. I chyba najbardziej sobie i Wam życzę, żeby tak zostało – to nasz wspólny, największy sukces!

Rekomendowane artykuły