Vera Wang — królowa mody ślubnej

Vera Wang — królowa mody ślubnej 30265

Nie bez powodu od lat stoi na czele w hierarchii projektantów mody ślubnej. Vera Wang to postać, której branża zawdzięcza naprawdę dużo, a o sukni ślubnej jej projektu marzą tysiące dziewczyn na całym świecie.

Vera Wang ubiera nie tylko słynne panny młode, ale również największe gwiazdy na najważniejsze gale. Jej klientkami są m.in. Michelle Obama, Jennifer Lopez i Kim Kardashian.

New Drop

Vera Wang – Czym charakteryzują się jej kreacje? Jak udało jej się osiągnąć sukces i międzynarodową renomę?

Mamy ogromną przyjemność przedstawić Wam sylwetkę królowej mody ślubnej!

Vera Wang – Sukces jest kobietą

Życie Very Wang jest tak naprawdę gotowym scenariuszem na film o tematyce modowej.

Córka zamożnych chińskich imigrantów nie miała trudnego startu w życiu. Vera Wang dorastała w dzielnicy Upper East Side na Manhattanie, uczęszczała do elitarnych szkół i zawodowo trenowała łyżwiarstwo. Ukończyła historię sztuki na prywatnej uczelni i przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie.

Po ukończeniu studiów zrezygnowała z kariery sportowej i zaczęła pracę w amerykańskim wydaniu magazynu Vogue. W wieku (zaledwie!) 23 lat, Wang awansowała na stanowisko starszego redaktora mody, którym pozostała aż do 1987 roku.

Dopiero po kilku latach pracy jako dyrektor ds. projektowania akcesoriów marki Ralph Lauren, Vera rozpoczęła swoją przygodę ze ślubami.

Vera Wang – jak zaczęła się jej kariera?

W branży stale powtarza się, że przed Verą Wang moda ślubna tak naprawdę nie istniała.

Jako jedna z pierwszych projektantka uczyniła kolekcje ślubne najważniejszymi w swoim atelier, by bardzo szybko stały się przedmiotem pożądania kobiet na całym świecie.

A do decyzji o stworzeniu własnej linii sukien Verę zainspirował… własny ślub. Projektantka przez wiele miesięcy nie mogła bowiem znaleźć swojej wymarzonej, białej kreacji. Zrezygnowana stwierdziła, że sama musi się tym zająć.

Zaledwie rok później, w 1990 roku, otworzyła w Nowym Jorku swój pierwszy butik. Wkrótce w kreacjach jej projektu do ołtarza poszły gwiazdy takie jak Mariah Carey, Jennifer Lopez, Victoria Beckham, Sharon Stone czy Uma Thurman.

Vera Wang – Królowa jest tylko jedna

Dziś Vera Wang widnieje na 45. pozycji listy najbogatszych kobiet w Stanach Zjednoczonych, a wartość jej imperium modowego wycenia się na ponad miliard dolarów. Co wpłynęło na niebywały sukces projektantki? Przede wszystkim jej oryginalne podejście do mody ślubnej.

Vera znana jest z tworzenia sukien o bardzo szerokich, rozkloszowanych dołach i podkreślania pasa kokardami w kontrastujących kolorach.

W kreacjach Amerykanki priorytetem są gorsety pięknie zaznaczające talię panny młodej oraz wykorzystywanie wysokiej jakości materiałów — organzy, szyfonu, tiulu i grubej koronki.

Ceny sukien Very Wang

Panny młode Very twierdzą, że ich suknie były warte każdej złotówki.

A musiały wydać ich niemało, bowiem ceny kreacji z nowych kolekcji wahają się od 2 do nawet 30 tysięcy dolarów. Jeśli jednak marzycie o sukni od projektantki, nic straconego! Powstała bowiem tańsza linia o nazwie „White” w której ceny znajdują się w przedziale od 500 do 1500$. Brzmi lepiej, prawda?

Panny młode na całym świecie zawdzięczają Verze możliwość wystąpienia w dniu swojego ślubu w sukni o kolorze innym niż biel. Dlaczego?

Wang jako jedna z pierwszych stworzyła kreacje w palecie barw wahającej się od szampańskiego różu przez ognistą czerwień aż po głęboką czerń!


Jeżeli nigdy nie słyszałyście o projektantce, ale jej styl wydaje Wam się znajomy — nic dziwnego.

Wiele ślubnych kreacji od Very Wang „zagrało” w filmach i serialach, m.in. w „Plotkarze”, „Ślubnych Wojnach”, „Brzyduli Betty” czy „Seksie w wielkim mieście”.

To właśnie suknia ślubna, w której tylko przez chwilę wystąpiła serialowa Carrie grana przez Sarę Jessicę Parker zapisała się na zawsze w historii telewizji. Zobaczcie same!

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jakie błędy w swojej stylizacji popełniła nasza Redaktor Naczelna, Izabela Janachowska, koniecznie obejrzyjcie ten film!

Aktualizacja: Kinga Dyczewska

Rekomendowane artykuły