Świąteczna magia zagości także na YouTube. Vlogmas czas: start

vlogmas

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości, i wspólnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dla wielu z nas jest to okres pełen niezapomnianych chwil, tradycji, i magii. Wraz z nadejściem grudnia, internet staje się miejscem, gdzie możemy czerpać jeszcze więcej inspiracji i udziału w świątecznej atmosferze. To właśnie w tym duchu narodziło się zjawisko zwane „Vlogmas”. Dziś dowiemy się, czym dokładnie jest Vlogmas i którzy znani twórcy z Polski i z innych części świata biorą udział w tej wyjątkowej inicjatywie.

Czym jest Vlogmas?

Vlogmas to połączenie słów „vlog” i „Christmas” (Boże Narodzenie). To tradycja popularna wśród twórców treści na YouTube, polegająca na codziennym publikowaniu filmów wideo przez cały grudzień, aż do samego dnia Wigilii. Każdy film dokumentuje przygotowania do świąt, codzienne życie w okresie adwentu, a także specjalne wydarzenia związanymi z Bożym Narodzeniem. W ten sposób twórcy dzielą się ze swoją publicznością swoją radością, pomysłami na prezenty, przepisami na świąteczne potrawy, dekoracjami, i innymi aspektami świątecznej magii.

Marlu_baner
vlogmas
Para ogląda vlogmas w sieci

Vlogmas to nie tylko sposób na wprowadzenie widzów w świąteczny nastrój, ale także okazja do bliższego związania się z widownią, dzielenia się swoim życiem, i tworzenia wspólnoty online w tym wyjątkowym okresie roku.

Pierwszy vlogmas Izabeli Janachowskiej

Skoro wiesz już, że vlogmas to właściwie element świątecznej, internetowej tradycji, nie powinno być dla Ciebie zaskoczeniem, że i nasza redaktor naczelna, Izabela Janachowska, zdecydowała się nagrać takie bożonarodzeniowe filmy na swój kanał. Pierwszy odcinek z tej serii trafił już na nasz kanał Party & Wedding.

Andziaks: królowa Vlogmasu

Andziaks, czyli Angelika Trochonowicz to obecnie jedna z najpopularniejszych internetowych twórczyń w kraju. Na swoim kanale pokazuje widzom urywki życia swojego i jej rodziny. Od wielu lat tworzy też vlogmasy. Jej kreatywność i pomysłowość zachwycają widzów. Możemy znaleźć tu przewodniki po świątecznych prezentach, dekoracjach do domu, i pomysłach na pyszne potrawy wigilijne. Razem z mężem, Luką i córeczką Charlotte podróżują też po świecie i pokazują, jak przygotowania do świąt wyglądają w Nowym Jorku czy na Florydzie. Nic dziwnego, że już jakiś czas temu internauci okrzyknęli ją królową Vlogmasu.

W tym roku Angelika przygotowała dla swoich widzów wyjątkową niespodziankę. Nagrała świąteczną piosenkę, która zyskała w sieci ogromną popularność – zaledwie kilka godzin od premiery trafiła do karty na czasie!

Polscy twórcy vlogmas

W Polsce również mamy wiele utalentowanych twórców, którzy co roku przygotowują swoje Vlogmas. Oto kilku z nich:

New Drop
  1. Magda Bereda – Magda to popularna blogerka i vlogerka, która w czasie Vlogmas dzieli się z widzami swoimi świątecznymi inspiracjami, dekoracjami, i przepisami na pyszne potrawy.
  2. Karolina Żebrowska – Karolina to ekspertka od mody retro i vintage. W swoich Vlogmas często prezentuje świąteczne stylizacje i inspiracje, które przenoszą nas w świat minionych lat.
  3. Kasia Gandor – Kasia to mama dwójki dzieci, która w czasie Vlogmas pokazuje, jak przygotowuje się do świąt razem z rodziną. Jej vlogi są pełne ciepła i rodzinnego klimatu.
  4. Jakub Żulczyk – Chociaż Jakub Żulczyk nie jest typowym twórcą modowym czy urodowym, to również postanowił wziąć udział w Vlogmas. Jego spojrzenie na święta jest nieco inne i pełne humoru.
vlogmas
Vlogmasy niekiedy ściągjaą przed ekrany całe rodziny

Światowi twórcy vlogmas

Istnieje wiele znanych twórców z całego świata, którzy co roku biorą udział w Vlogmas. Oto kilku z nich:

  1. Zoella (Zoe Sugg) – Brytyjska blogerka i vlogerka znana ze swojego kanału na YouTube, Zoe Sugg, tworzy Vlogmas od lat. Jej filmy są pełne świątecznej atmosfery, pomysłów na prezenty, i codziennego życia w okresie grudnia.
  2. Tanya Burr – Kolejna brytyjska twórczyni, Tanya Burr, regularnie publikuje filmy Vlogmas, w których dzieli się swoimi świątecznymi przygotowaniami, makijażowymi poradami, i wspomnieniami z dzieciństwa.
  3. Zoe and Alfie (Zoella i Alfie Deyes) – Para zakochanych twórców Zoe Sugg i Alfie Deyes często wspólnie tworzy Vlogmas, co daje nam jeszcze więcej okazji do zanurzenia się w świątecznym klimacie ich życia.

Rekomendowane artykuły