wesele boho chic

Kiedy przygotowania do ślubu i wesela nabierają tempa, stajecie przed wyborem motywu przewodniego, który będzie Wam towarzyszył w tym wyjątkowym dniu. Albo, jeśli nie czujecie się dobrze na tematycznych imprezach, nie tyle motywu przewodniego, co pewnej spójnej stylistyki dla dekoracji, strojów, tortu, aranżacji wnętrza i innych detali.

Wachlarz możliwości jest ogromny.
Na co się zdecydować?

Im lepiej poznasz różne style, tym łatwiej podejmiesz strategiczną decyzję. W tym tekście chcę przybliżyć Ci coraz popularniejszy styl boho-chic. Ta intrygująca hybryda bliskiego naturze boho i eleganckiego glamour podbiła serca panien młodych na całym świecie. Zaintrygowana?

Stare, dobre… BOHO

Styl na miarę naszych czasów — dla zwolenników filozofii slow life, miłośników umiaru i uważności. Paleta bliska naturze, przełamana pastelowymi barwami, nieregularne, asymetryczne formy kwiatowych dekoracji. Spektakularne kompozycje z trawy pampasowej w wydaniu stroików podwieszonych nad stołami gości. Poduchy, frędzle, makramy w romantycznych barwach. To wszystko składa się na swobodną atmosferę przyjęcia. Państwo Młodzi „na luzie” — ona z rozwianymi włosami, w powłóczystej sukni, on bez krawata i z nieujarzmionym zarostem.

Myślę, że sekret popularności boho tkwi właśnie w tej swobodzie, braku „zadęcia”. I w prostocie.

Zobacz nowoczesne wesele w stylu boho-chic Ewy i Yuriya.

Kwiaty i dekoracje

Spektakularny efekt dekoracyjny osiągnięty jest przy użyciu skromnych w wyrazie środków — bukietów suszonych roślin i sznurkowych łapaczy snów. Po prostu sielsko i anielsko! Czy ta stylistyka ma jakieś wady? Z punktu widzenia osoby poszukującej oryginalności — trochę się już opatrzyła. Moda na boho wybuchła parę sezonów temu, jej popularność trwa nieprzerwanie i nic nie wskazuje na to, by miało się to wkrótce zmienić. Jeśli chcesz wyróżnić się w tłumie postaw na boho-chic.

A gdyby tak dodać boho odrobinę elegancji?

Jej wysokość GLAMOUR

Glamour lubi przepych i blask kryształów. Rozbujane sznury pereł i szelest piór. Z założenia staje w opozycji do prostoty kojarzonej z boho. Kluczowa będzie więc dawka, w której go zaaplikujemy.

By zachować balans i nie wywoływać wojny na style, trzymajmy się umiarkowanych ilości.

Niech glamour wyrazi się w detalach — kryształowych kieliszkach na stołach czy błyszczącej biżuterii. Boho zaś w nieregularnych kompozycjach kwiatowych bądź kolorach ziemi. Właśnie takie połączenie (z zachowaniem odpowiednich proporcji) składa się na definicję boho-chic, znanego też pod nazwą glam boho. Zobacz znalezione przez naszą redakcję przepiękne przykłady jego wykorzystania!

Jeśli Ty i Twój narzeczony jesteście jedną z tych par, w których „przeciwieństwa się przyciągają”, motyw przewodni łączący w sobie skrajne estetyki będzie doskonałą metaforą waszego związku.

Niezbędnik wesela w stylu boho-chic

  • Stylizacja panny młodej: motywy kwiatowe, zwiewna suknia, frędzle, nieregularne perły, duże kolczyki, rozpuszczone włosy
  • Stylizacja pana młodego: brak krawata, czekoladowy brąz garnituru, retro stylistyka, zarost
  • Stół: kryształowe puchary, świece, sztućce w odcieniu złota, wysokie stroiki z trawą pampasową w połączeniu z kwiatami
  • Tort: kwiaty i efekt „naked cake”
  • Zaproszenia: złocenia, pastelowe przenikające się barwy, motywy florystyczne nieregularne i „zgrzebne”

Podczas przygotowań do ślubu pannom młodym często trudno się zdecydować na jeden motyw przewodni. Pamiętajcie jednak, że dekoracje w stylu „od sasa do lasa” nie są najlepszym rozwiązaniem. Dowiedzcie się jakich jeszcze ślubnych błędów powinnyście unikać!

aplikacja ślubna Izabela Janachowska

Rekomendowane artykuły