Wyjazdowy wieczór panieński – jakie miejsce wybrać i jak się przygotować do tego wydarzenia?

Wyjazdowy wieczór panieński - jakie miejsce wybrać i jak się przygotować do tego wydarzenia? 55021

Wieczór panieński z dala od miejsca zamieszkania, to marzenie wielu przyszłych panien młodych. Dlaczego? Wyjazd jest doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą się oderwać od codzienności…

W teorii wieczór panieński trwa jedną noc. W praktyce może trwać nawet kilka. Dlaczego warto go zorganizować poza domem? Przede wszystkim dlatego, że możemy poczuć się dużo bardziej swobodnie. Zarówno przyszła panna młoda, jak i reszta uczestniczek nie musi się obawiać, że np. spotkacie znajomego. Nikt was nie zna, jesteście we własnym gronie i możecie zaszaleć (byle nie tak, jak w kultowym filmie „Kac Vegas”;)).

Zobaczcie także: Czy warto zorganizować wspólny wieczór panieński i kawalerski?

Jak zorganizować wyjazdowy wieczór panieński?

Przyjęło się, że to świadkowa organizuje wieczór panieński, ale często jest to wspólna inicjatywa najbliższych znajomych. Jeśli więc przypadła Wam w udziale organizacja tego ważnego wieczoru, to czas zakasać rękawy i pomyśleć nad kilkoma sprawami:

  1. Przede wszystkim weźcie pod uwagę preferencje przyszłej panny młodej, delikatnie ją wypytajcie o czym marzy. Jeśli długo się znacie, na pewno bez problemu będziecie wiedzieć, czy szukać miejsca nad morzem, czy w górach. Poza tym musicie zdecydować, czy ma być to impreza na odludziu, w np. gospodarstwie agroturystycznym, wynajętym domku, czy w mieście, np. w wynajętym pokoju hotelowym w wieżowcu z pięknym widokiem.
  2. Jeśli macie w planach wyjazd poza granice Polski, zrezygnujcie z niespodzianki dla przyszłej panny młodej – lepiej żeby była odpowiednio przygotowana i np. miała ze sobą dokumenty.
  3. Sprawdźcie, czy termin, który bierzecie pod uwagę pasuje pannie młodej i przemyślcie, w jaki sposób dotrze na miejsce.

Wyjazdowy wieczór panieński w czasach koronawirusa

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, lepiej sprawdźcie, czy w miejscu planowanego przez was wyjazdu jest duże ognisko zakażonych koronawirusem. Pamiętajcie, że w Polsce aktualnie obowiązują specjalne strefy: czerwona, żółta i zielona.

Strefa czerwona – obostrzenia, które mogą być ważne w trakcie wieczoru panieńskiego: na imprezach, np. rodzinnych może być max. 50 osób; jest obowiązek noszenia maseczek oraz przyłbic w miejscach publicznych; obowiązuje zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych; nie jest dozwolone korzystanie z parków rozrywki, parków rekreacyjnych oraz wesołuch miasteczek; w komunikacji miejskiej zajęta może być połowa miejsc siedzących lub 30% miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej pojazdów; w lokalach gastronomicznych może przebywać 1 os. na 4m2.

strefa żółta- obostrzenia, które mogą być ważne w trakcie wieczoru panieńskiego: noszenie maseczek lub przyłbic jest obowiązkowe w komunikacji miejskiej oraz sklepach; w imprezach rodzinnych może uczestniczyć max. 100 osób; w lokalach może przebyć 1 osoba na 4 m2, np. w kinach może być zajętych 25% miejsc, a w parkach rozrywki czy wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 10 m2.

W zielonej strefie nie zmieniono obowiązujących obostrzeń.

Jeśli z kolei planujecie wyjazd poza granice Polski, zorientujcie się również, czy w danym państwie są obowiązkowe testy na koronawirusa oraz czy należy odbyć kwarantannę.

Na wszelki wypadek jedna osoba powinna być też odpowiedzialna za przygotowanie środków dezynfekujących i maseczek, szczególnie jeśli planujecie wyjście na miasto.

New Drop

Zobaczcie także: Wieczór panieński na ostatnią chwilę — 7 pomysłów

Gdzie szukać miejsc na wyjazdowy wieczór panieński?

Tak naprawdę wieczór panieński może się przedłużyć na cały weekend,
a nawet jeszcze dłużej. Wszystko zależy od Waszych możliwości finansowych i czasowych: waszych i samej przyszłej panny młodej.
Jeśli planujecie wyjazd poza granice Polski, możecie skorzystać ze sprawdzonych ofert biur podróży, które często proponują np. 4-dniowe wyjazdy. Jeśli jednak pragniecie same zorganizować cały wyjazd, najłatwiej będzie rozpocząć od znalezienia dogodnego połączenia lotniczego, a potem wykonać rezerwację noclegu. Skutecznie wam w tym pomogą takie serwisy, jak booking.com. Warto przy tym wybierać miejsca noclegowe z możliwością bezpłatnego odwołania rezerwacji (gdyby ktoś jednak nie mógł pojechać) oraz zapłaty przy zameldowaniu.

Jeżeli z kolei planujecie wyjazdowy wieczór w Polsce, tutaj też możecie skorzystać ze stron typu booking, ale jeśli zależy wam na znalezieniu np. ustronnego miejsca, to polecamy wam sprawdzenie stron typu SlowHop, gdzie upatrzycie urocze, często odludne miejsca, w których nikt wam nie będzie przeszkadzał w zabawie. Z drugiej zaś strony, niektóre gospodarstwa agroturystyczne oferują np. dodatkowe kursy, jak np. plecenie makram, czy wianków. To może być doskonały wstęp do wieczoru panieńskiego.


Na pewno zawsze dobrym pomysłem będzie też spędzenie wieczoru panieńskiego w spa. Może ono być kilka km za miastem, jak również na drugim końcu Polski. Taki relaks na pewno się przyda przyszłej pannie młodej, która przed ślubem ma sporo na głowie. Jeśli wiecie, że marzy o takim rozwiązaniu koniecznie sprawdźcie ofertę Talaria Resort&SPA

O jakim wieczorze panieńskim marzycie?:)

Rekomendowane artykuły